Порошенко на Львівщині відкрив Бескидський тунель. Фото, відео

6690 1
Будівництво нового двоколійного Бескидського тунелю тривало з 2013 року.
фото: прес-служба ЛОДА

фото: прес-служба ЛОДА

Сьогодні, 24 травня, Президент України Петро Порошенко на Львівщині відкрив новозбудований Бескидський тунель —один із найбільших інфраструктурних проектів України, який з'єднує Львівську та Закарпатську області. Новий тунель стане частиною Пан'європейського транспортного коридору, який проходить територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини та України.

Спочатку Президент біля західного в'їзду в тунель зі сторони Закарпаття зустрівся з будівельниками та представниками духовенства, які освячували тунель. Біля в'їзду також встановили фігуру святої Варвари, яка є заступницею тунелів, а також пам'ятну дошку. В урочистостях взяли участь голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, в. о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов, міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Далі офіційна делегація на потязі проїхала тунелем до його східного в'їзду на території Львівської області. Потяг перервав синю стрічку, таким чином офіційно відкривши тунель. Рух пасажирських поїздів тут розпочнуть після 25 травня, перший вантажний потяг до Європи поїхав після офіційного відкриття. За словами Петра Порошенка, він повезе українську руду до Словаччини. 

Читайте також: Що дасть Україні новий Бескидський тунель

Після запуску двоколійного тунелю пропускна здатність на Бескидському перевалі зросте удвічі – до близько 100 потягів на день замість 47 теперішніх. Тим часом максимальна швидкість поїздів зросте із 40 км за годину до 60-70 км за годину. Бескидський тунель обладнаний спеціальними датчиками загазованості повітря і камерами відеонагляду при в'їзді, виїзді та всередині. Також у ньому встановлено спеціальні витяжки, є три аварійні виходи, які сполучають новий та старий тунелі.

Довжина нового залізничного тунелю становить 1 765 метрів. Активні будівельні роботи розпочали у 2013 році. Спершу його планували відкрити у 2016 році, втім через економічну кризу та війну на Сході, основні роботи завершили лише у жовтні торік.

Нагадаємо, через переключення залізничної інфраструктури станції Бескид у новий тунель, з 19 по 25 травня, низка потягів, які курсують через Львів, змінить графік руху. 

 

Вікторія Ейсмунт,

фото авторки, відео Радіо Свобода


Читайте також:

Коментарі (1)

Додати коментар
24 Травня, 2018 16:40
... ну тепер лiс будуть рiзати в 2 рази бIльше i швидше
СУГС