Станції для підзарядки і wi-fi у трамваях. Чого чекати від безконтактної оплати за проїзд. Оновлено

3704 0
Львів став першим містом в Україні, яке запроваджує безконтактну систему оплати у громадському транспорті.

Зараз система працює на трамвайному маршруті № 8. Для цього потрібно завантажити на смартфон мобільний додаток Privat24 і сканувати QR-код, що зображено на спеціальних стікерах у трамваї. Під час поїздки оплачений квиток потрібно «закомпостирувати» прямо в смартфоні та показати кондукторові чи контролеру.

У разі успішного завершення експерименту системою обладнають увесь електричний транспорт міста. Як повідомив директор ЛКП «Львівелектротранс» Михайло Сидорович 24 січня під час брифінгу, вже з наступного тижня система безготівкової оплати з’явиться у тролейбусах, зокрема маршрутів № 13 і №9.

«Сьогодні у два дотики до смартфона за 20-40 секунд, залежно від швидкості роботи зв’язку, кожен мешканець може придбати і закомпостувати квиток»,  – зазначив Андрій Якимів, директор Північно-Західного регіонального управління ПриватБанку, і додав, що додаток Privat24 на своїх ґаджетах станом на сьогодні інсталювали 250 тисяч львів’ян.

Михайло Сидорович у свою чергу зазначив, що запровадження безконтактної системи оплати дозволить швидко розраховуватися у транспорті і унеможливить такі зловживання як повторне використання квитків.

«Плануємо розширити функціонал цієї системи, щоб можна було купувати за допомогою смартфона і місячний квиток. Сплату штрафу за безквитковий проїзд також можна буде здійснити за допомогою цієї системи. Ми думаємо і над тим, щоб наші транспортні засоби згодом передбачали можливість підзарядити телефон. Також говоритимемо про необхідність обладнання трамваїв та тролейбусів wi-fi, щоб стабілізувати доступ до інтернету» – зазначив директор ЛКП «Львівелектротранс».

Читайте також: Е-квиток і старі маршрутки. Як зміниться транспортна система Львова

Наразі у місті працюють над впровадженням контактного електронного квитка у громадському транспорті. Як зазначив міський голова Андрій Садовий, система безконтактної оплати не зникне із появою е-квитка. «У п’ятницю у Львові був голова представництва ЄБРР. Відтак вже вдалося визначити консультантів, які будуть працювати зі Львовом. Тому запровадження е-квитка очікують вже на кінець цього або початок наступного року. Але ми також повинні дбати і про якісний транспорт. За перші 15 мільйонів євро, які отримаємо від ЄБРР, ми маємо намір придбати нові тролейбуси та автобуси. Наше завдання до 2020 року оновити 70% усього громадського транспорту Львова», – додав Андрій Садовий.

Нагадаємо, 17-го січня 265 депутатів ухвалили законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті». Іншими словами, зробили запровадження електронного квитка законним

Опублікувала Наталія Середюк


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар