У МОЗ заспокоюють: вакцина проти грипу безпечна, якщо немає протипоказань

1156 0
Натомість вона може уберегти від небезпечних для організму ускладнень.
ілюстративне фото: politeka.net

ілюстративне фото: politeka.net

Вакцина проти грипу містить неживий вірус, відтак, він не може спричинити хворобу. Про це розповіла керівниця МОЗ Уляна Супрун.

«Вакцина від грипу абсолютно безпечна. Неживий вірус не може заразити організм людини. Він лише вчить імунну систему захищати наш організм», – каже Уляна Супрун.

Читайте також: В аптеках Львова з'явилась перша вакцина від цьогорічних штамів грипу

Вона додає, що імунітет після вакцинації формується протягом 2-3 тижнів, тому зробити щеплення варто раніше – до настання епідсезону. Також важливо дотримуватись простих правил гігієни в публічних місцях, головне з яких – часте миття рук.

«З різних причин організм може виробити недостатньо антитіл після вакцинації. Або ж, у випадках, коли концентрація вірусу в крові надто висока, тоді вірус грипу навіть попри вакцинацію може вразити організм. Але є дуже суттєве але. У вакцинованої людини такий грип мине як звичайна застуда та, щонайважливіше, без ускладнень. Саме ускладнення є найбільш небезпечним наслідком грипу та у деяких випадках призводять до смерті людини», – розповідає керівниця МОЗ.

Вона додає, що вакцинуватися від грипу варто щороку: робити це можна протягом всього епідсезону – з осені до весни, але краще зробити це якомога раніше.

Читайте також: Не бійтесь індійських вакцин. Де, коли і чим щепити дітей і дорослих у Львові

Вакцинація від грипу не проводиться у випадках, коли є ризик ускладнень або, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується.

За рекомендаціями ВООЗ є лише кілька протипоказань до вакцинації проти грипу та інших щеплень:

1. За віком – зазвичай вакцини проти грипу протипоказані для дітей молодше 6 місяців.

2. Застуда, що супроводжується температурою вище 38-38,5°С.

3. Тяжка алергічна реакція (анафілактична) на попередню дозу вакцини чи відома тяжка алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, курячий білок).

4. Захворювання і стани організму, при яких імунітет після введення вакцини може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при окремих вроджених імунодефіцитах). Інактивовані вакцини проти грипу безпечні для таких людей, адже не містять живого вірусу чи бактерії, однак успішне вироблення імунітету після введення вакцини не гарантується.

Читайте також: Руйнівниця міфів. Уляна Супрун про манту, перекис водню та ВСД

5. Якщо протягом 6 тижнів від вакцинації проти грипу розвивався синдром Гієнн-Барре (рідкісний стан, при якому імунна система людини вражає власні периферичні нерви), вакцинація проводиться з пересторогою – зваживши переваги та ризики.


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар