Комунальні підприємства Львова проходитимуть міжнародний аудит

1230 0
Міська рада затвердила критерії та механізми для незалежних перевірок діяльності найбільших комунальних підприємств.
фото: соцмережі

фото: соцмережі

Сім великих комунальних підприємств Львова проходитимуть щорічний міжнародний фінансовий аудит відповідно до ухвали, за яку сьогодні проголосували депутати Львівської міської ради.

За словами директора юридичного департаменту ЛМР Гелени Пайонкевич, йдеться про наступні підприємства:  «Львівтеплонерго», «Залізничнетеплоенерго», «Львівсвітло», «Львівспецкомунтранс», «Львівводоканал», АТП-1 і «Львівелектротранс».

Як пояснила Пайонкевич, ці підприємства перевірятимуть міжнародні аудитори, бо вони підпадають під ва обов’язкові критерії перевірки – дохід понад 5 млн грн від реалізації продукції чи послуг та внески до статутного капіталу понад 5 млн грн за минулий бюджетний період.

Читайте також: Майже мільярд гривень. Чому потрібен аудит комунальних монополістів

Депутати довго сперечалися щодо механізмів перевірки і таки дійшли згоди про те, що оголошуватимуть аудиторські перевірки через систему ProZorro. Водночас аудиторська компанія повинна мати свій офіс в Україні і не менше 30 працівників.

За пропозицією депутата Валерія Веремчука внесли доповнення про те, що результати аудитів передаватимуть на розгляд трьох депутатських комісій, а крім того, їх оприлюднюватимуть на сайті Львівської міської ради.

Водночас депутат Юлія Гвоздович зауважила, що введення міжнародного аудиту є один із трьох кроків реформування комунальних підприємств.  За її словами, перший крок про оприлюднення інформації про комунальні підприємства і ці вимоги «виконують погано». 

...

Читайте також: