Київ

Майже третина звернень до київського Центру гендерної рівності щодо домашнього насильства – від чоловіків

633 0
Протягом місяця до центру надійшло понад 1300 звернень.
Фото: з відкритих джерел

Фото: з відкритих джерел

Протягом квітня на телефон довіри 15-00 Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надійшло 1305 звернень, із них 329 – щодо домашнього насильства. Про це повідомляє КМДА.

У квітні до Центру надійшло 329 звернень щодо домашнього насильства, із яких 253 були від жінок, а 76 – від чоловіків.

Найчастіше люди зверталися через втрату можливості забезпечувати себе, сварки із дітьми, кризу в родинних стосунках та розлучення, переживання через обстріли, фантомні звуки вибухів, панічні атаки.

Окрім того, багато звернень з питаннями, як подолати страх смерті, страх втратити родину, страх знову потрапити під окупацію.

За цей час у притулку для постраждалих від домашнього насильства перебувало 9 людей, серед яких – 5 жінок та 4 дитини, а послугами кімнат кризового реагування скористалися 16 людей: 9 жінок та 7 дітей.

В місті також функціонують мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які за місяць надали 98 консультацій щодо домашнього насильства.

Міська служба телефону довіри працює безоплатно та абсолютно конфіденційно за номерами:

15-00 (зі стаціонарного);

044-272-15-00 (із мобільного).

Також можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу безпосередньо в Центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству за адресою: вул. Юрія Іллєнка, 20.

Звернутися для консультацій юристів і психологів також можна в соціальних мережах Центру:

 

Нагадаємо, у міському застосунку «Київ Цифровий» завершилося опитування про необхідність психологічної підтримки у місті. З 9 795 респондентів лише 11% зазначили свій стан як стабільний. Водночас 38% відчуває страх перед майбутнім та тривогу; характеризують свій стан як незадовільний через порушення сну та виснаження – 18%, постійне роздратування відчувають 12%, апатію – теж 12%, самотність – 9%.

Також за результатами опитування 51% (5 538 респондентів) у складні часи звертаються за підтримкою до друзів та близьких, і лише 8% – до психологів. Однак 24% (4 290 опитаних) виявили бажання в майбутньому звернутися за допомогою до фахівців і 9% наразі вже відвідують психолога.

Додамо, у Києві відкрили перший в Україні центр стресостійкості.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!