Для створення Молодіжного симфонічного оркестру у Львові виділили ґрант

1796 0
Новостворений колектив тісно співпрацюватиме з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини та вирушить у перший концертний тур вже влітку 2017-го року. Наразі для Молодіжного симфонічного оркестру виділили гроші.
фото: irsaindiana.org

фото: irsaindiana.org

Ініціаторкою створення  Молодіжного симфонічного оркестру є народжена у Бродах Оксана Линів, що стала першою жінкою-диригентом, котра очолила оперний театр австрійського міста Ґрац. 

«Все пройшло чудово, з дуже великим ентузіазмом. На жаль, після концерту в депо я захворіла й тиждень лежала з температурою, тому на самому прослуховуванні була не весь час. Але змогла потім передивитись відео і прочитати інтерв’ю», – розповіла Оксана Линів в інтерв’ю Tvoemisto.tv.

За її словами, прослуховування проводила німецька комісія, яка дуже добре відгукувалася про львівських дітей: «У Німеччині потім вийшла низка публікацій про прослуховування і заснування Українського молодіжного симфонічного оркестру з цитатами молодих музикантів. Дуже зворушливо читати про те, як хтось плакав, або хтось їхав дві доби в поїзді; дівчинка займалась на своєму гобої в купе, бо не може жити без інструменту й музики, й дуже переживала, чи візьмуть її до цього оркестру. Мені передали подарунки й листівки, підписані дітьми».

Нагадаємо, на прослуховування, що відбулися у Львові 11-12 грудня, подали заявки 166 учасників віком 14-20 років. Вони приїхали на кастинг з усіх куточків України: як з великих міст, так і з маленьких сіл.  

Читайте також: Моцарт у депо. У Львові відбувся концерт-тізер фестивалю «LvivMozArt». Фоторепортаж

«Насправді це було дуже складно організувати, бо мій календар заповнений вщерть. І вся ця організаційна робота – ще одне непомірне навантаження на мене. Але я дуже тішилась, коли тиждень тому мені прийшов електронний лист із Бонна з підтвердженням отримання великого ґранту на цей проект. Уявляю, як ми зберемось у серпні, і як це буде чудово – українські композитори звучатимуть поруч із Бетховеном. У Бонні ми зіграємо світову прем’єру українського композитора Богдана Сегіна. Виступимо також у Берліні. Для мене дуже важливо, що наші діти отримають цей шанс – побачити свої перспективи й перспективи нашої країни», – додала диригентка зі світовим ім’ям.

У серпні та вересні 2017 року український та німецький колективи разом вирушать у концертний тур Україною (Львів - Київ - Одеса - Харків) та Німеччиною (Бонн, Берлін).

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!