Реконструкцію Собору Святого Юра планують завершити наступного року

1346 0
Станом на сьогодні у Соборі виконали 30% робіт.
Фото: Status Quo

Фото: Status Quo

Архикатедральний Собор Святого Юра у Львові планують завершити наступного року. Роботи у ньому почали ще у 2018 році, а станом на сьогодні виконали 30% робі. Про це повідломили у пресслужбі Львівської ОДА. 

Читайте також: Від підземелля до небес. Що унікальне можна побачити в Соборі Святого Юра 

«Загалом, щоб завершити реконструкцію необхідне фінансування у сумі 30 млн гривень. За ці кошти, які нещодавно скерували зі скарбниці області, зможемо  впорядкувати подвір’я храму, реставрувати  дзвіницю, браму та огорожу, завершити  реставрацію митрополичих палат, влаштувати об’їзди капітули», – йдеться у повідомленні.   

Додамо, що  упродовж 2018-2020 років виконали роботи по влаштуванню оглядової тераси, проклали колектор з північної сторони капітули до вул. Озаркевича, здійснили благоустрій території північної і західної сторони капітули комплексу будівель Собору Св. Юра з укріпленням північної сторони набивними палями. Окрім цього, виконали роботи з влаштування громадських санвузлів із заміною мереж в приміщенні північної частини капітули.

Читайте також: На реставрацію Собору Святого Юра у Львові виділили майже 15 млн гривень

Нагадаємо, що на реставрацію та реабілітацію об’єктів комплексу Архикатедрального Собору Святого Юра у Львові виділять 14 млн 780 тисяч грн з обласного бюджету. За ці кошти планують впорядкувати територію подвір’я, відновити дзвіницю, браму та гаражі. Також завершать реставрацію Митрополичих палат та влаштують об’їзд північного і західного корпусів капітули. 

Архикатедральний Собор Святого Юра у Львові є пам’яткою архітектури національного значення XVIII ст. Собор Галицької митрополії УГКЦ до побудови Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві вважався основною святинею українських греко-католиків. З 1998 року Собор разом із Ансамблем історичного центру Львова належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Творцями собору є архітектор Бернард Меретин та скульптор Іван Георгій Пінзель, а заснував церкву Атанасій Шептицький. Будівництво тривало з 1744 до 1762 року.

Собор є частиною комплексу: барокового собору (1745–1770) з дзвіницею (дзвін з 1341), рококової з класицистичними портиками митрополичої палати (1761–1762), будинків капітули, тераси з двораменними сходами, ажурної огорожі довкола соборового подвір'я з двома брамами в подвір'ї (1771) та мурів, що обводять капітульні будинки і митрополичі сади (1772). 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!