
Фото: з відкритих джерел
За словами Камишіна, 35% від перевірених не придатні для експлуатації, 65% технічно придатні.
«Технічна придатність укриттів з однієї сторони дає нам надію, що приведення їх до ладу дає нам достатній фонд укриттів для міста. Проте перелік зауважень до технічно придатних укриттів залишається значним», – заявив він.
Наразі розпочаті роботи – за кожною адресою формується висновок щодо стану укриття та його придатності незалежно від форми власності та балансоутримувача.
Як нагадав заступник голови КМДА Пантелеєв, «протягом 2022-2023 років у Києві провели понад 9 тисяч інспекційних виїздів, за результатами яких районним адміністраціям надавали доручення оперативного усунення недоліків. Насамперед ішлося про адреси, на які надходили зауваження від містян. Загалом за цей період місто виділило районам, як відповідальним розпорядникам коштів, понад 1,2 млрд грн на ремонтні роботи в спорудах цивільного захисту».
«Зараз тривають позапланові перевірки, і фокус нашої уваги максимально сконцентрований на тому, щоб кожне укриття чи сховище було технічно придатним і оперативно відчиняли в разі повітряної тривоги», – зауважив Пантелеєв.
Нагадаємо, станом на ранок 5 червня комісією в складі ДСНС, поліції, представників райдержадміністрацій та служб міста в усіх районах Києва перевірено понад 1600 укриттів. Перевірка виявила, що до 10% столичних укриттів не забезпечено безперешкодний доступ, а 37% перебувають у незадовільному стані.
__________________________________________________________________________________________________