
Фото умовне
Прем'єр-міністр України вказав, що на початку війни Україна втратила 3,5 млн робочих позицій. Більше 4,5 млн людей стали біженцями за кордоном. Переважно це жінки з дітьми, з них виїхало близько мільйона дітей. Тому створення належних умов для їх повернення є пріоритетом для уряду. Про це у відповідь на питання Tvoemisto.tv повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у четвер, 22 червня, під час Ukraine Recovery Conference у Лондоні.
«Ми маємо дослідження, які свідчать про те, що 85% українців хотіли б повернутися до України після війни. Тому дуже важливо створити безпечні для них умови. Протекція НАТО, ППО, закриті кордони, ми налагодили безпечне перебування в школах і будинках. Це ті умови, коли біженці можуть повернутися. Іншим питання є робочі місця. Усі ці люди мусять мати роботу та заробляти гроші в Україні. Тому ми ввели програми для малого та середнього бізнесу, грантові програми, легкий кредит для малого та середнього бізнесу, але заохочуємо іноземних партнерів відкривати бізнес в Україні для створення нових робочих місць. Ми вдячні британському бізнесу, який залишається в Україні попри війну, сплачує податки та надає робочі місця. Розуміємо, які умови мусимо повернути українцям, маємо ідеї і концепції. В уряді працюємо над тим, щоб більше українців повернулися в Україну. Ми розуміємо, що навіть 1 мільйон дітей – це наше майбутнє, тому зацікавлені, аби вони повернулися додому», – зазначив Денис Шмигаль.
Денис Шмигаль під час Ukraine Recovery Conference у Лондоні
Зараз, 21-22 червня, у Лондоні проходить Міжнародна конференція URC23 (Ukraine Reform Conference). На ній Україна представила оцінки потреб та першочергові плани повоєнного відновлення і стратегії довгострокового рефомування й модернізації.
Раніше прем'єр-міністр зазначив, що Україна готує законопроєкт, який закріпить англійську як мову міжнародного спілкування та напрацьовує рішення, які зроблять її вивчення доступнішою для всіх охочих.
Читайте також: Українці оцінили ситуацію з економікою краще, ніж у 2021 році. Опитування
Зазначимо, що за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на початок березня 2023 р., близько 8,1 млн українців виїхали до країн Європи після початку повномасштабної російсько-української війни, з них близько 4,9 млн осіб легалізували там своє перебування там через механізм тимчасового захисту. Значна частина українців з тих регіонів України, де зараз не ведуться і не відбувались бойові дії, досі перебувають за кордоном.
Нагадаємо, що українські біженці у Польщі, які вже знайшли роботу, мають намір повернутися додому. Лише 6% опитаних заявили, що хочуть назавжди залишитись в іншій країні.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.