Скільки переселенців проживає на Львівщині та що зробили для них в 2023 році

1905 0
Переселенці в області отримують допомогу від поселення до освітніх послуг та волонтерства.
фото умовне

фото умовне

На Львівщині проживає приблизно 700 тисяч внутрішньо-переміщених осіб. З них подали на реєстрацію і отримують допомогу 230 тис. осіб. У області їм надають підтримку щодо поселення, фінансової, гуманітарної, медичної допомоги, працевлаштування/роботи, соціальної адаптації, юридичної, психологічної консультації, освітніх послуг, волонтерської самореалізації. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомила голова консультативно-координаційних центрів для ВПО Львівщини Галина Бордун. 

За її словами, область допомагає фінансово кожній особі. Існують державні програми допомоги ВПО, а також є міжнародна допомога. Наразі продовжується реєстрація на допомогу від двох міжнародних партнерів.

Читайте також: В регіонах України проведуть аудит приміщень для житла ВПО

«360 тис. осіб отримали допомогу на Львівщині в 2023 році – це офіційна допомога міжнародними партнерами OCHA (ред. Управління ООН з координації гуманітарних справ)», – зазначила Галина Бордун. 

Зокрема, на Львівщині облаштували 56 місць тимчасового проживання для поселення ВПО в 2023 році. Фінансування відбувалося за рахунок міжнародних партнерів. Наразі в області є 430 вільних місць. 

Найбільше переселенців проживає в Стрийському, Червоноградському, Львівському, Самбірському районах. 4600 переселенців, що проживають у місцях тимчасового проживання, потребують допомоги. 

Нагадаємо, у Львові розпочали будівництво першого із восьми соціальних будинків на вулиці Миколайчука. Тут у майбутньому буде кампус з 8 будинків для поранених переселенців, що потребують реабілітації. Європейська комісія виділила на проєкт 19,5 мільйонів євро грантових коштів. 

Юлія Кметик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!