У Львівській політехніці виготовляють лікувальні пов’язки для поранених військових

607 0
Пов’язки не продаються, але військові частини можуть стати в чергу, щоб отримати їх.
фото: максим козицький

фото: максим козицький

На базі Національного університету «Львівська політехніка» виготовляють інноваційні гідрогелеві лікувальні пов’язки для загоєння ран воїнів та жителів, які постраждали через напад poсії. Такі пов’язки втамовують біль, а також слугують як антибактеріальний, протизапальний і кровоспинний засіб. Незабаром може запрацювати їхнє масове виробництво. Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицькипй. 

«Інноваційність полягає у тому, що вони самостійно розкладаються після використання та виготовлені з природних матеріалів, а це дозволяє уникнути будь-яких подразнень на тілі людини. Технологію виробництва розробили науковці Львівської політехніки. Її уже запатентували», – зазначив Максим Козицький. 

Читайте також: Студенти Львівської політехніки розробляють ошийник, який зможе перекладати котячі звуки

За його словами, від початку повномасштабної війни науковці університету разом зі студентами виготовили та передали у прифронтові лікарні й медичні частини понад 230 тисяч таких пов’язок. Виготовляти їх доводилося у різних аудиторіях, бракувало матеріалів, місця та обладнання, що сповільнювало процес. Водночас із передової надходило дуже багато схвальних відгуків про ці засоби.

«Щоб підтримати вкрай потрібну у наш час ідею, минулого року Львівська обласна державна адміністрація в межах Програми інноваційного та науково-технічного розвитку виділила з обласного бюджету 700 тисяч гривень (Львівщина, до речі, першою в Україні створила таку програму). За ці гроші придбали нове обладнання, допомагаємо пройти процес сертифікації цих засобів, а сьогодні відкрили лабораторію, яка буде спеціалізуватися на виробництві пов’язок та випробуванні інших нових медичних технологій», – додав очільник області. 

Він додав, що наразі пов’язки не продаються, але військові частини можуть стати в чергу, щоб отримати їх. Для цього потрібно звернутися в Інститут хімії та хімічних технологій Львівської політехніки.

Нагадаємо, студенти Національного університету «Львівська політехніка» розробили й виготовили портативну зарядну станцію для потреб Збройних сил України. Ця зарядна станція може живити пристрої, що споживають 220В змінного струму або 12В постійного. Також присутня функція «бустера» для авто із розрядженим акумулятором. Пристрій уже проходить польові випробування на Донецькому напрямку фронту.

Юлія Кметик

_____________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!