Відповідальні за тих, кого приручили: у львівських школах провели уроки гуманної освіти

2848 0
У 16-ти львівських школах пройшли перші уроки гуманної освіти у межах проекту «Маленький Принц. Львів, що любить тварин».

Передовий формою і змістом

Цей освітній курс – унікальний як для Львова, так і для України загалом. Ініціатором стала компанія «KORMOTECH», яка протягом останніх років опікується кількома соціальними проектами. Управління освіти Львівської міської ради в особі Львівського Навчально-методичного центру підтримало таку ідею і взялося за розробку методичних матеріалів, за якими і проводиться курс. Консультувала проект ГО «Академія Гуманної Освіти», завдяки якій курс вдалось доповнити матеріалами з світової практики. А ЛКП «Лев» запрошує дітей до себе, де покаже на прикладі своїх вихованців наслідки безвідповідальності.

«Метою цього курсу є підняття культури ставлення до тварин серед львів’ян. Це перегукується з концепцією біоцентризму, про яку так багато говорять в Європі. Згідно з нею, усі живі істоти в природі є рівними, мають свої права та свободи», – говорить Катерина Ковалюк, координатор проекту «Маленький принц. Львів, що любить тварин», керівник служби зі зв’язків з громадськістю компанії «KORMOTECH».

Валентина Олійник, методист з біології, екології та основ здоров’я НМЦО, зауважує, що при розробці цього унікального курсу орієнтувалась на максимально інтерактивну подачу. «На наш навчально-методичний центр була покладена місія укладання методичних матеріалів для вчителів (чотири уроки вміщені у спеціальному посібнику) і робочих зошитів для учнів, – розповідає Валентина Олійник. – Нашою метою при розробці таких уроків було стимулювання не віртуального, а реального спілкування дітей між собою і тому всі чотири уроки засновані на інтерактивних технологіях. Це і дидактичні ігри, і рольові ігри, і вправи інтерактивного характеру. Перед тим, як вийти на учнівську аудиторію ми навчали 16 вчителів».

Знання й емоції

Про емоційну складову нового курсу гуманної освіти говорить і Тетяна Стрільчук, викладач біології школи-гімназії «Сихівська». Вона наголошує, що таких уроків дуже бракувало в межах загальноосвітнього курсу біології. «Предмет біології в школі, згідно із навчального стандарту, є трохи сухуватим. А тут випала просто унікальна нагода вбудувати в курс зоології оці, як на мене, емоційно-феєричні уроки, – говорить Тетяна Стрільчук. – Тому що діти матимуть змогу висловитись, адже механізм уроку такий, аби почути їх».

Основним завданням, на думку організаторів проекту, є розвиток культури ставлення до тварин, тобто, розвиток гуманного ставлення, практичне розуміння відповідальності за них, і, як наслідок, зменшення кількості безпритульних тварин у Львові.

Про те, чи вдалося засвоїти перші знання, говорить семикласник школи-гімназії «Сихівська» Володимир Яшенко: «Сьогоднішній урок був дуже цікавий. Я дізнався, як за виглядом собаки чи домашньої тварини можна зрозуміти її настрій, це мені тепер допоможе спілкуватись зі своєю собакою, – говорить семикласник Володимир. – Ми також робили вправи, наприклад, описували, що дають нам домашні улюбленці, записували різні корисні факти. Я б хотів, щоб такі уроки продовжувались».

ЛКП «Лев», у свою чергу, вже склав графік відвідання підприємства учнями шкіл - учасниць проекту та навіть організував транспорт в 2 боки. Відтак, діти матимуть змогу ознайомитись з проблемою безпритульних тварин на власні очі.

Гуманну освіту – всьому Львову

Після пілотного курсу у 16-ти школах, планується запровадити гуманну освіту в усіх навчальних закладах Львова. «Зараз ми апробуємо курс у кількох школах, потім збираємо відгуки та вносимо корективи, щоб у травні 2017 року запустити курс у всіх школах Львова», – додає Катерина Ковалюк.

Партнерська публікація.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!