У Львові підписали меморандум про запровадження Mobile ID: як це працюватиме

1720 0
Технологія Mobile ID дозволить львів’янам отримати доступ до «Особистого кабінету» та інших місцевих та державних онлайн-послуг.
фото: 24tv.uа

фото: 24tv.uа

На Весняному діловому форумі у Львові відбулось підписання меморандуму про взаємодію Львівської міської ради, ПрАТ «Київстар» та Державного агентства з питань електронного урядування України у сфері впровадження послуги Mobile ID.

Меморандум передбачає впровадження послуги Mobile ID у Львові, використання її для доступу до електронних ресурсів Львівської міської ради, їхнє під’єднання до серверу електронних підписів ПрАТ «Київстар» та інтеграцію послуги Mobile ID з електронними ресурсами ЛМР. Йдеться, передусім, про «Особистий кабінет мешканця», який зараз готують до оновлення.

Читайте також: У Львові з’явився онлайн-кабінет для мешканців. Як це працює

За словами Євгена Кражана, директора з розвитку бізнесу на корпоративному ринку України ПрАТ «Київстар», користувачами послуги Mobile ID від «Київстару» у Львові зможуть стати як старі, так і нові контрактні абоненти компанії: «Треба буде піти з паспортом і кодом у магазин компанії «Київстар» і підписати договір з компанією «Київстар» та договір з міністерством юстиції. Таким чином наш клієнт отримає SIM-карту, у якій зберігаються один або декілька сертифікатів. Ми відразу проводитимемо демонстрацію та видаватимемо клієнту перелік тих сервісів, якими він вже може користуватися, заходячи на різні портали, у сервіси банків».

Оскільки «Київстар» зацікавлений у тому, щоб зробити цю послугу масовою, абонплата за її використання не буде високою. Євген Кражан каже, що компанія планує включити вартість за користування послугою у загальну абонплату.

Читайте також: 10 онлайн-сервісів, корисних кожному львів’янину

У такій SIM-карті є модуль захисту, які містить сертифікати, поділені на два ключі — на публічний ключ та приватний ключ. Автентифікація відбувається шляхом співставлення публічного ключа, який зберігається на сервері міністерства юстиції та приватного ключа, який зберігається у SIM-карті. Термін дії сертифікатів — два роки.

У компанії планують до кінця року отримати в Україні до 100 тис. користувачів послуги MobileID. У Львові йдеться про 10-20 тис. абонентів. Видачу нових спеціальних SIM-карт можуть розпочати через кілька місяців.

Дмитро Борисов


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар