Верховна Рада прийняла бюджет на 2021 рік

505 0
Капітальні видатки збільшили на 10,2 млрд грн – до 100 млрд грн.
фото: kazpravda.kz

фото: kazpravda.kz

Верховна Рада України у другому читанні та у цілому ухвалила державний бюджет на наступний 2021 рік. За відповідне рішення на сьогоднішньому засіданні проголосувало 289 депутатів, повідомляє Економічна правда.

Представляючи проєкт бюджету-2021, міністр фінансів Сергій Марченко вкотре назвав його «бюджетом можливостей». Зокрема, він заявив, що до другого читання капітальні видатки збільшили на 10,2 млрд грн – до 100 млрд грн.

Читайте також: Бюджет Львова через Сovid-19 недоотримав майже 750 мільйонів гривень

За його словами, зросли видатки на безпеку і оборону до 5,93% ВВП, також передбачено, зокрема, 89 млрд на «Велике будівництво», 4,5 млрд – на розвиток залізниці, 2,4 млрд – на аеропорти.

Міністр фінансів додав, що бюджет збалансований та реальний до виконання і закликав нардепів підтримати його.

На питання, чому не змінюється оборонний бюджет при збільшенні видатків на силові органи, Сергій Марченко зазначив, що на сектор безпеки оборони і безпеки закладені рекордні цифри.

Читайте також: В Україні заборонили перереєстрацію обласних установ, від якої постраждав бюджет Львова

«Дефіцит бюджету у 2020 році буде профінансований. Не переживайте, підставами для цього є останні аукціони, макрофінансова допомога. Накопичені видатки на грудень є проблемою, але ми з нею справимося», – каже Сергій Марченко.

На питання щодо збільшення видатків на Офіс президента, міністр запевнив, що між 1 і 2 читанням видатки були зменшені на 273 млн грн.

«Жодних підстав вважати, що ми зменшуємо видатки на оборону, немає», – запевнив міністр.

Читайте також: У світі почалася нова економічна криза

Нагадаємо, на початку листопада Верховна Рада у першому читанні ухвалила проєкт Держбюджету на наступний рік. Проєктом закону передбачено зростання ВВП на рівні 4,6%, споживча інфляція на рівні 7,3%, рівень державного боргу до ВВП закладається на рівні 64,6%. Середньорічний курс долара на 2021 рік, за яким розраховується державний бюджет, становить 29,1 грн за долар.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!