Компенсація за перевезення пільговиків дорівнює двом бюджетам медицини Львова

1945 0
Наразі у Львові триває перший етап впровадження електронного квитка у громадському транспорті, так звана «освіта пільговика».
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

Минулого року на пільгові перевезення місто компенсувало понад 330 млн грн, цьогоріч близько 500 млн грн – це як два бюджети всієї медицини загального фонду Львова. Про це у програмі Tvoemisto.tv «Тема тижня» сказала голова бюджетної комісії Львівської міської ради Наталія Шелестак. 

«Поки в нас не буде електронного квитка, ми будемо отак зі стелі компенсувати. За два з половиною роки я не бачила, щоб «Львівелектротранс» пропонував принаймні прописати якісь кроки до беззбитковості, оптимізації. Щороку перед прийняттям бюджету чую: «Чесно, все буде», але бачу тільки, як віддаються мільйони з бюджету: минулого року – понад 330 млн грн, цього – близько 500 млн грн. 500 млн грн – це, наприклад, як два бюджети із загального фонду на всю медицину. Або фінансування на 2023 рік програми національного спротиву для підтримки ЗСУ, ТрО, інших безпекових заходів», – пояснює вона.

Читайте також: На якому етапі впровадження е-квитка у Львові і коли запрацює безготівкова оплата

За її словами, якщо додати всі кредити, які були взяті на електронний квиток, то він мав запрацювати ще років п’ять тому і пережити вже не один ребрендинг та удосконалення. 

«Ситуація з електронним квитком – це якесь зачароване коло. Багато разів на камеру під клятвою було сказано, що 13 січня 2022 року електронний квиток запрацює. Потім перенесли ще трошки. Ми платимо шалені гроші на компенсацію. 20 грудня на комісії ми вчергове підняли це питання, профільна керівниця департаменту, заступниця Андрія Садового Ірина Маруняк пообіцяла, що до середини січня ми будемо мати алгоритм, за яким впроваджуватимуть електронний квиток. Але в мене нездорове відчуття, що і в 2023-ому він не запрацює, хоча кошти, 200 млн грн, ми закладаємо», – додала вона.

Читайте також: Мешканцям Львівщини можуть запропонувати додаток для е-квитка, зроблений росіянами

Нагадаємо, що запровадити е-квиток у львівському транспорті намагалися ще у 2012 році. Тоді для цього навіть знайшли латвійську компанію-інвестора «Ригас-Карте», з якою мали б створити спільне підприємство, але цього так і не зробили. Новий етап роботи над е-квитком розпочали у 2015 році, коли підписали меморандум із ЄБРР. У серпні 2017 року ЛКП «Львівавтодор» підписав кредитну угоду та оформив фінансування. Відтоді тривали тендерні процедури.  У березні 2020 року ЛКП «Львівавтодор» та чесько-український консорціум компаній Mikroelektronika spol s r.o. та SoftServe – Municipal Technologies LLC підписали угоду про впровадження електронного квитка у Львові. Вартість послуг із запровадження системи е-квитка у Львові становить 9 мільйонів 167 тисяч євро, 25% від суми отримає SoftServe.

Із 13 січня цього року у Львівській МТГ запустили перший етап впровадження електронного квитка, тоді почали видавати пільгові транспорті картки. У першому кварталі систему мали також запустити і для платних користувачів, але через війну проект частково призупинили. Детальніше про е-квиток у Львові читайте у матеріалі.

Також Tvoemisto.tv з'ясовувало, хто впроваджуватиме електронний квиток на Львівщині та до чого там російський бізнес. 

Антоніна Костик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!