Львівські художники-іконописці та реставратори створюють різдвяну шопку, яка поїде на Донеччину

1090 0
Звернулися друзі, які зараз служать на Східному напрямку, і сказали, що там сумно, не відчувається різдвяна атмосфера.
Фото: Іван Станіславський

Фото: Іван Станіславський

Відомий львівський художник-іконописець та громадський діяч Роман Зілінко разом зі своїми друзями реставраторами створює різдвяну шопку, яку вони мають намір відправити до Костянтинівки. Про це йдеться в ексклюзивному матеріалі Tvoemisto.tv з митцем.

«Я створив проєкт шопки і довершую малюнки, а мої друзі – Святослав і Тарас Дідули, Ігор Кушнірук і художники-реставратори допомагають мені в реалізації. Є багато фізичної роботи: шпаклювати і перефарбовувати», – зазначив він.

Читайте також: Це не лише 12 страв та коляда. Отець Василь Рудейко про Різдво, Церкву і календар

Роман Зілінко розповів, що до нього звернулися друзі, які зараз служать на Східному напрямку, і сказали, що там сумно, не відчувається різдвяна атмосфера. За його словами, це фактично останнє «цивільне» місто на сході – після нього вже фронт. Тож вони попросили зробити цю шопку, щоби поставити її на в’їзді до Костянтинівки – на КПП. Вона має зустрічати людей, які в’їжджають у місто.

«Ми всі, художники з музею, працюємо над цією шопкою, маємо репрезентувати її разом із проєктом «Набат» Влодка Кауфмана. Поставимо її біля дзвіниці, закличемо отців із Святоіванівської лаври, священників ПЦУ та Римо-католицької церкви, освятимо і спільно заколядуємо», – пояснив задум художник. 

Він додав, що це буде нагода відсвяткувати в дружній атмосфері для тих, хто далеко від дому. Всі можуть навчитися чогось іншого: нових звичаїв, традицій. А ще буде змога 8 січня зібрати друзів і влаштувати різдвяний концерт на роковини смерті художника Остапа Лозинського (помер 6 січня 2022 року. – ред.).

Читайте також: «Остап знову збере усіх на Різдво». Як львівський художник гуртував у себе сотні колядників

Роман Зілінко також розповів збереження традицій Різдва, попри святкування його 25 грудня, про акцію «Від Романа до Йордана», дізналася, чим особисто для митця є Різдво, як святкували різдвяні свята його батьки і як тепер святкують його діти – повний текст можна прочитати тут.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!