Хто і де має право збирати гроші на армію? 7 фактів

2233 0
Кабінет Міністрів визначив перелік осіб, які мають право публічного збору благодійних пожертв для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності та функціонування Збройних Сил України.

1. Публічний збір благодійних пожертв може здійснюватися "особами, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені благодійної організації або на користь благодійної організації від власного імені (через благодійні організації)"; "особами, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь Міноборони" та "уповноваженими посадовими особами Міноборони з використанням засобів масової інформації".

2. При цьому "особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені благодійної організації, діють на підставі нотаріально посвідченої довіреності керівника благодійної організації".

Читайте також: Боротьба із псевдоволонтерами: як це відбувається у Львові

3. "У довіреності повинні бути визначені, зокрема, цілі, місце і строк збору благодійних пожертв, порядок їх використання (здавання благодійній організації) та порядок загального доступу до фінансових звітів благодійної організації", - йдеться у документі.

4. Також зазначається, що "особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв на користь благодійної організації від власного імені, діють на підставі договору про благодійну діяльність, укладеного з такою благодійною організацією".

Читайте також: Як відрізнити шахрая: три ознаки псевдоволонтерів

5. "У договорі повинні бути визначені, зокрема, цілі, місце і строк збору благодійних пожертв, порядок їх використання (здавання благодійній організації), порядок загального доступу до фінансових звітів благодійної організації та відповідальність сторін у разі порушення умов договору або порядку використання пожертв", - уточнили в Кабміні.

6. Збір готівкою здійснюється в опломбовані або опечатані благодійною організацією скриньки, яким присвоєні індивідуальні інвентарні (номенклатурні) номери. Не допускається здійснювати збір благодійних пожертв готівкою у місцях, що призначені для руху транспортних засобів.

Читайте також: Скільки у Львові заробляють псевдоволонтери

7. Установлення скриньок у торговельних центрах або інших громадських місцях може здійснюватися за умови забезпечення належного контролю за їх збереженням.

Джерело: The Insider


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар