В Україні ввели штрафи за булінг у школах та дитсадках

2551 0
Розмір штрафу може становити від 850 до 3400 грн.
Фото: 4mama.ua

Фото: 4mama.ua

Верховна Рада проголосувала за закон, що протидіє булінгу, який передбачає штрафи за цькування у школах та садках до 3400 гривень. Про це пише Радіо Свобода.

Читайте також: Мін'юст запустив кампанію проти цькування у школах

Крім цього, статтю 173 Кодексу про адмінправопорушення доповнили статтею 173-4, де дали визначення поняттю «булінг». Його трактують як діяння учасників освітнього процесу, що полягають у будь-якого роду насильстві, зокрема психологічному, фізичному, економічному та сексуальному, включно зі застосуванням електронних комунікацій, що вчиняють стосовно малолітньої чи неповнолітньої дитини.

Цькування неповнолітнього каратимуть штрафом від 850 грн д 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Такі ж дії, які вчинить група осіб або одна особа повторно впродовж року каратимуть штрафом від 1700 грн до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

Читайте також: Як використовувати інновації у школі. Топ-4 підказки для вчителів та батьків

За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, будуть відповідати батьки кривдника. Рідні булера повинні будуть сплатити штраф від 850 до 1700 грн.

Також штрафувати можуть й осіб, які не повідомили правоохоронців про булінг. Розмір штрафу становить у розмірі 850-1700 грн.

Читайте також: Шкільні офіцери поліцїі: стати друзями для дітей, щоб уберегти

Нагадаємо, з серпня в Україні стартувала кампанія проти булінгу у школі #Стопбулінг. У межах кампанії, у Мін’юсті розробили інформаційні матеріали про види булінгу та як діяти у ситуації, якщо ви стали свідком булінгу.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!