Депутати Львівської міськради не підтримали петицію щодо заборони висотної забудови в одному з районів

5970 0
Петиція зібрала необхідну кількість підписів, а саме 510 з 500 необхідних.
Фото з петиції

Фото з петиції

Львів'яни закликали мерію заборонити висотну забудову на 22 гектарах, що розташовані у зеленій зоні мікрорайону «Під Голоском». Однак депутати не розглянули петицію. Відповідне рішення прийняли під час засідання сесії ЛМР 23 серпня.

Петиція зібрала необхідну кількість підписів, а саме 510 з 500 необхідних. Однак депутат від фракції «Європейська солідарність» Володимир Марусяк зазначив, що серед депутатів виникла дискусія щодо форми питання.

«Колег депутатів бентежить, що це робиться у форматі петиції. Частково питання, які просять пропрацювати в петиції, вже є на розробці. А частина питань виходять за межі міської ради. Підтримавши цю петицію, ми доручимо секрітаріату та іншим підрозділам робити те, що ми не зможемо виконати», – зазначив він.

Під час засідання авторка петиції Анастасія-Марія Сейко від імені мешканців мікрорайону «Під Голоском» звернулася до депутатів з надією на підтримку та захист лісу. 

«Зі смутком дізналися про плани висотної забудови на скандальних 22 гектарах, які охоплюють територію зони Р-3. Потенційна втрата цієї зеленої зони, що слугує відпочинку та рекреації для багатьох мешканців Львова, а також природного укріплення мікроклімату нашого міста, є неприпустимою», – йдеться у петиції.

Читайте також: У Львові збудують нове житло. Найвища будівля матиме 16 поверхів

Мешканці мікрорайону просять провести повне та незалежне обстеження лісових насаджень – навколо пагорбу і включно з 22 га садових ділянок, що останнім часом були надані певним громадянам і зараз є у власності будівельної компанії. Автори петиції також закликають залучити мешканців, незалежних організації та експертів для якісного обліку, встановлення цінності та захисту від знищення даного лісу. 

«Заборона забудови в межах визначених зон Р-3, а також залишити без зміни житлову зону Ж-1 для садибної забудови на ділянках, будівництво на яких не несе загрози знищення лісових насаджень. Розглянути варіанти повернення ділянок лісових насаджень у власність громади міста, зокрема варіанти виділення приватному власнику взамін еквівалентних за площею ділянок у інших мікрорайонах міста, що мають кращі або перспективніші умови для будівництва», – зазначили у петиції.

Читайте також: Якими мають бути комфортні мікрорайони у Львові

Окрім того, львів'яни просять розпочати консультації з місцевими мешканцями та зацікавленими сторонами щодо майбутньої великої рекреаційної зони, а також присвоїти території зелених насаджень статус Регіонального ландшафтного парку «Малоголосківські пагорби». Йдеться також про виведення меж парку, з можливістю розширення за рахунок експертизи лісових та зелених насаджень і закріпити їх в Генплані. Зокрема, мешканці мікрорайону просять владу не допустити приватизації ділянок у визначених межах парку і зміну цільового призначення землі для будівництва будь-яких обʼєктів, зокрема інфраструктурних.

Нагадаємо, що у липні міські посадовці та мешканці Під Голоско у Львові зустрілися, аби обговорити усі проблеми цього району. На зустрічі обговорили зонінг території, також те, що вдалося зробити в питаннях соціальної інфраструктури, доріг, екології, які подальші кроки вчинятиме місто, і про проблеми, які залишаються у мешканців.

___________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!