
Фото: КМДА
З 22 травня наземний громадський транспорт Києва у разі оголошення повітряної тривоги довозитиме пасажирів до найближчого укриття, а після відбою оплата проїзду зберігається протягом години. Про це розповіли у КМДА.
Відтак під час оголошення повітряної тривоги водії громадського транспорту довозитимуть пасажирів до укриттів цивільного захисту, які знаходяться найближче за схемою руху наземного транспорту (до станцій метрополітену, підземних пішохідних переходів, паркінгів тощо).
Зазначимо, що відтепер це стосуватиметься не лише комунального підприємства «Київпастранс», а й приватних компаній, які надають послуги з перевезення пасажирів.
У КМДА додали, що повторно сплачувати за проїзд у комунальному транспорті після відбою повітряної тривоги не потрібно: пасажири можуть продовжити користуватися транспортом на тому ж маршруті за вже сплаченими проїзними документами протягом години.
Додамо, алгоритм дій столичної підземки лишається незмінним. Метрополітен під час повітряної тривоги продовжуватиме перевезення пасажирів наземними ділянками та закриватиме роботу станцій відкритого типу.
Водій транспорту робитиме оголошення про найближче укриття. Це може бути підземна станція метро, підземний перехід, укриття в будинках тощо.
Як ми повідомляли раніше, контроль за зупинкою громадського транспорту біля найближчого укриття забезпечуватиме управління патрульної поліції в місті Києві.
Нагадаємо, міська влада відхилила кілька петицій про скасування зупинки транспорту під час повітряних тривог. На обидві петиції міська влада дала однакову відповідь: нагадала алгоритм дій під час повітряної тривоги і додала, що на кожній зупинці розміщені інформаційні схеми щодо того, як дістатися до найближчого укриття.
Раніше транспортна комісія Київради не підтримала одразу дві петиції киян про скасування зупинки транспорту під час повітряних тривог, але ухвалила рішення звернутися з цього приводу до Ради оборони Києва. Раніше мер Києва Віталій Кличко відхилив петицію №11709 про скасування зупинки транспорту під час тривог.
Зараз набирає підписи ще одна аналогічна петиція.
Водночас, як заявив директор департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Роман Ткачук, поліція має зупиняти маршрутки, які продовжують рух під час повітряних тривог.