Чотири іноземні компанії хочуть будувати сміттєпереробний завод у Львові

2623 0
Львівський сміттєпереобний завод має переробляти 240 тис. тонн відходів на рік при двозмінній роботі.
Фото: Христина Процак

Фото: Христина Процак

будувати сміттєпереробний завод у Львові хочуть чотири компанії. Відповідні технічні пропозиції компаній, що пройшли до другого етапу тендеру, відкрили сьогодні, 9 квітня.

Читайте також: Рівненський депутат очолив ЛКП, що будуватиме сміттєпереробний завод у Львові

Свої пропозиції надіслали чотири учасники:

  • Компанія Eggersmann Anlagenbau GMBH (Німеччина);
  • Компанія Control Process S.A. з Польщі;
  • консорціум із двох фірм – WTT (Нідерланди) та Axis (Литва);
  • консорціум із двох фірм – MUT (Австрія) та Dogusan (Туреччина).

Тепер документи розглядають члени тендерного комітету від ЛКП «Зелене місто» за підтримки консультанта. Потім ЄБРР надішлють звіт зі своїми рекомендаціями щодо того, які компанії можуть подавати комерційні пропозиції. Всі учасники мають досвід будівництва сміттєпереробних заводів у Європі.

Сміттєпереробний комплекс у Львові передбачатиме сортування та компостування сухих і вологих відходів, вторинної сировини, окремі майданчики для збору електроніки, великогабаритного й будівельного сміття. 

Читайте також: Як у Львові перероблятимуть сміття у добриво. Приклад Польщі

Нагадаємо, у лютому 2018 року у Львові оголосили тендер на проект сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій, 12. На початку червня міський голова Львова Андрій Садовий підписав угоду з Європейським банком реконструкції і розвитку про надання кредиту на 35 млн євро для будівництва сміттєпереробного комплексу та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Тендер на будівництво оголосили 9 червня. На перший етап тендеру пропозиції подали 12 компаній. До другого етапу тендеру пройшли 5 компаній. Наприкінці 2018 року міськвиконком погодив проєктування майбутнього комплексу. Це рішення активісти оскаржили в суді.

Мешканці району натомість неодноразово перекривали вулиці, виходили на протести та зверталися до суду, виступаючи проти заводу, оскільки вважають його екологічно небезпечним. Водночас Проєкт заводу вже пройшов державну експертизу та отримав позитивний висновок Мінекології про його безпечність. 

У квітні торік у ЛКП «Зелене місто» зазначали, що будівництво мають розпочати ще цього року. Втім нині називають терміни – друга половина 2020 року.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!