Біля Львівської політехніки вийшли на мітинг на підтримку Ірини Фаріон. Доповнено

6865 0
Люди не згодні зі звільненням професорки.
фото: твоє місто

фото: твоє місто

Нещодавно біля Національного університету «Львівська Політехніка» відбувся протест, на якому студенти вимагали звільнення професорки Ірини Фаріон. Сьогодні, 20 листопада, на протест вийшли, зокрема, викладачі університету на її підтримку. Вони не згодні зі звільненням професорки та вимагають звільнити міністра освіти та науки Оксена Лісового. Про це повідомляє Tvoemisto.tv.

На місце події прибули правоохоронці, щоб забезпечити порядок. 

На мітингу зібралось понад 200 осіб, які вимагали відновити на посаді професорку катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» докторку філологічних наук Ірину Фаріон. Натомість головним гаслом мітингувальників стало «Збережімо державну українську мову - підтримаймо Ірину Фаріон».

«Не дарма дописувачі кажуть: «В радянські часи, коли ти захищав українську мову, до тебе приходило кгб, а сьогодні, коли ти захищаєш українську мову - до тебе приходить СБУ». Ганьба!», - сказав випускник «Львівської політехніки» та заступник голови Української республіканської партії Ростислав Новоженець.

Також учасники протесту вимагають звільнити з обійманої посади міністра освіти і науки України О. Лісового за перевищення службових повноважень, особисту упередженість до професора Ірини Фаріон та публічний тиск на керівництво університету та звільнити Уповноваженого Верховної Ради Ураїни з прав людини Д. Лубінця за подання завідома неправдивих і маніпулятивних звинувачень в бік Фаріон.

«Звертаємось до Міністерства внутрішніх справ та СБУ з проханням перевірити дії ліво-анархічного громадського обʼєднання «Пряма дія» і ГО «Українські студенти за свободу», які організували мітинг проти Ірини Дмитрівни», - зазначила одна з мітингувальниць.

Читайте також: «Ми не називаємо українців худобою». Хто пікетував Фаріон та Львівську політехніку

Прихильники Ірини Фаріон виправдовують її висловлювання щодо російськомовних військових, апелюючи до неуважності професорки:

«Я двічі передивлялась інтерв’ю Яніни Соколової. Мені здається, що Яніна підставила тим питанням Ірину Дмитрівну. Було видно, що вона на своїй хвилі і в емоціях, тому, може й не почула запитання. Якщо не винивати з контексту, а слухати весь запис, то пані Ірина ж не сказала нічого поганого. Вона ж просто хоче, аби всі знали рідну мову», - каже львів'янка Наталія.

Нагадаємо, скандал навколо мовного питання, повʼязаний з Іриною Фаріон, розгорівся нещодавно після того, як мовознавиця та екснардепка в інтервʼю журналістці Яніні Соколовій сказала, що не вважає українцями тих захисників, які розмовляють російською. В основному йшлось про бійців полку «Азов».

Згодом на інцидент відреагував профком студентів Національного університету «Львівська Політехніка», де Фаріон працює викладачкою. Студенти університету наголосили, що не підтримують таку позицію та вимагали правоохоронців розглянути ситуацію. Зокрема, 14 листопада, у Львові майже 2000 осіб вийшли на протест під головний корпус «Львівської Політехніки». Вони вимагали звільнення Ірини Фаріон та її публічного вибачення. Tvoemisto.tv відвідало цей протест і запитало в учасників про мету їхнього зібрання. Читайте за посиланням. 

Згодом Ірину Фаріон все-таки звільнили з університету.

Читайте також: «Львівська політехніка» не може пояснити, чому зникло повідомлення про звільнення Фаріон. Оновлено

Додамо, що Ірина Фаріон була депутаткою Верховної Ради від ВО «Свобода» у 2012-2014 роках. Раніше Фаріон та ще двоє осіб подались на премію Бандери на Львівщині, проте їм відмовили.

Юлія Кметик, Наталія Вареник

Фото: Іван Станіславський/Твоє місто

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!