
Фото: vrworld.com
Авто без водія, дрони і розумні будинки. Що винаходять львівські IT-спеціалісти
GlobalLogic
Львівська «Tesla»
У компанії розробили прототип автономного авто, обладнаного системами штучного інтелекту. Такі ж технології використовують в автомобілях Tesla.
Львівський прототип поки що маленький і більше нагадує іграшкову машину на радіоуправлінні, але системи цієї машини аналізують ситуацію довкола й ухвалюють рішення про напрямок і швидкість руху. Механізм здатний реагувати на сигнал світлофора, розпізнавати повороти та дорожні знаки. Автори проекту запевняють, що цей проект був для них більше хобі, адже «всі хлопці любляться бавитися з машинками». Але повноцінне авто наразі збирати не планують.
«Це демонстрація того, що ми можемо зробити. У великих машинах використовуються ті самі технології. Якщо вам потрібно зробити велику повноцінну машину – звертайтеся до нас, ми знаємо, як це робиться», – розповів розробник проекту Володимир Садовий.
Прототип автомобіля цілком можуть згодом відтворити у повноцінному розмірі
Розумний будинок, що врятує мешканців від чадного газу
Технологія SmartHouseCloudSolution дозволяє автоматизувати процес управління сучасним розумним будинком. Розробники кажуть, що однією з найбільш корисних функцій будинку є можливість розпізнавання чадного газу.
До того ж, будинком можна керувати дистанційно. До прикладу, для економії енергії можна виставити таймер, аби включити опалення за годину до того, як прокинетеся, чи за півгодини до повернення додому.
Менеджер проекту Олексій Савичкин розповів Tvoemisto.tv, що цей проект в компанії замовив один з найбільших телекомунікаційних операторів США. У будинку, який розробили львівські спеціалісти, є буквально все: від безпровідних лампочок до камер, які в разі небезпеки зачиняють всі замки, вікна та двері в домі.
Уся система «розумного будинку» працює хіба за кордоном: в Україні технологію використовують рідко, зокрема, через її високу ціну. Але українці впроваджують у своїх помешканнях певні частини «розумного будинку»: наприклад, індикатори чадного газу.
Читайте також: Бути наївними і здоровіше харчуватись. Чого можна повчитись у львівських ІТ-фахівців
Розумний будинок може сам вмикати й вимикати світло, а також попередити свого власника про небезпеку і заблокувати двері
Камера, якою керує глядач
Pixellot – камера, яка має кут огляду 180 градусів та роздільну здатність до 8К. Таку камеру планують використовувати, наприклад, для зйомок аматорського спорту. Камера дозволить глядачу спостерігати як повну картину матчу, так і слідкувати за кожним гравцем окремо.
«Професійний футбольний матч зазвичай обслуговують багато операторів, які знімають кожен момент. Коли мова йде про любительський матч, де немає таких рекламних бюджетів і на операторів ніхто не буде витрачати кошти, можна поставити таку камеру, яка транслюватиме картинку в інтернет. Кожен окремий користувач зможе споглядати за своїм фрагментом відео, за улюбленим гравцем, або кілька разів продивлятися один момент. Головна мета такого винаходу – зробити трансляції любительського спорту більш економічними», – розповів Владислав Ткачук, PR- менеджер компанії Global Logic.
Орієнтована вартість такого девайсу складає 3000$.
Інтерактивна розумна дошка
Творці інтерактивної розумної дошки Smart Board переконані, що їхній пристрій має вивести навчання у школах на якісно новий рівень.
Дошка являє собою сенсорний екран з кількома ручками – стилусами. Її можна підключити до мобільного пристрою та домашнього комп’ютера. На такій дошці можна легко і в ігровій мультимедійній формі пояснювати дітям хімію, фізику чи математику.
«Наша компанія розробила програмне забезпечення та мобільні додатки для цієї дошки. Вона досить вигідно вирізняється з-поміж конкурентів, адже базується на операційній системі Android, в той час як іноземні компанії для своїх розробок більше використовують Windows», – пояснює Юрій, менеджер проекту Smart Board.
Такі дошки в першу чергу розробляли для шкіл, але також їх можуть використовувати компанії
Ціна однієї такої дошки може варіюватися від 4 до 12 тисяч доларів. Це буде залежати від діагоналі дошки, а також від швидкості обробки інформації та виведення її на екран.
Розробники також кажуть, що в українських реаліях доволі складно уявити таку дошку в звичайній школі, проте певні приватні навчальні заклади вже замовили собі декілька екземплярів.
SoftServe
Машина часу в Тустані
Для Державного історико-культурного заповідника «Тустань» компанія SoftServe розробила проект віртуальної та доповненої реальності. Зовні проект виглядає досить скромно: це звичайна дерев’яна кімната, розмірами два на два метри і близько двох метрів висотою. Відвідувач має просто одягти на себе окуляри доповненої реальності – і відчути себе на дельтоплані, пролітаючи над реконструйованою Тустанською фортецею.
В компанії SoftServe зізнаються, що розробка була створена як соціальний проект, а тому для самої Тустані буде абсолютно безкоштовною.
До речі, спершу кімната віртуальної реальності була презентована саме в Тустані під час етно-фестивалю. Зараз її представляють на різноманітних ІТ-виставках. Після всеукраїнської демонстрації, компанія SoftServe планує подарувати свій винахід заповіднику.
Читайте також: Як починалось ІТ у Львові. Історичні фото
Eleks
Українські дрони для світової авіації
Компанія Eleks почала займатися дронами ще в 2015 році. Спершу вони допомагали армії: їхні дрони використовували для картографії. Втім, велика кількість приладів падала та розбивалася. Тому їх почали вдосконалювати.
Сьогодні українські дрони шукають пошкодження в літаків світових та європейських авіакомпаній і без проблем літають навіть в закритому просторі.
«Дрон – це інструмент. Ми робимо матеріал, який кріпиться на дрон: камери і спеціальне програмне забезпечення, яке збирає все до купи, робить склеювання і наносить зображення на 3D-модель», – сказав Олександр Грачов, головний інженер проекту дронів компанії Eleks.
Зазначимо, що компанія продовжує допомогти армії і постачає дрони українському війську безкоштовно.
Так виглядає дрон, що сканує стан літака
EPAM
Роботи замість людей
Програмні роботи, яких розробляє компанія EPAM, дозволяють автоматизувати процес різної роботи. Розробники кажуть, що їхні машини виконують не тільки прості, повторювальні операції, а також можуть самостійно вирішувати логічно побудовані завдання. До прикладу, створити журналістський матеріал на основі прочитаних текстів.
«Людську роботу можна описати – і замість них цю роботу виконуватимуть роботи. Ми ж працюємо над речами, які не можна описати звичними правилами, де потрібна логіка. Наприклад, опрацювання документів чи збір інформації з різних місць. Це не означає, що роботи повністю замінять людей. Машина може виконувати до 90% усієї роботи, а люди зможуть більше часу приділяти креативним задачам», – розповів Петро Дідух, керівник напрямку інновацій у львівському офісі EPAM.
У компанії додають, що на розробку одного такого робота потрібно від 12 до 24-х тижнів. Такі технології вже активно використовують у США та Канаді в областях страхування, банкінгу та рекрутингу.
Фото ілюстративне
Розумний пошук
Система, яка вже понад два роки працює в Північній Америці, допомагає зробити звичний пошук в інтернеті більш ефективним.
«Ми працюємо з рітейл-організацією, яка має досить багато локацій в Північній Америці. Вони почали розвивати свою бізнес-мережу онлайн – і постало питання, як побудувати такий досвід користувача, щоб можна було конкурувати з компаніями типу Amazon», – Олексій Орлов, керівник проекту з розумного пошуку.
Щоби було зрозуміло, досвід користувача – це коли сайт онлайн-магазину може підбирати товари для покупця в залежності від його вподобань та попередніх пошукових запитів. До прикладу, якщо користувач шукає на сайті велосипед, йому запропонують купити заодно шолом та велосипедний замок.
«Наше завдання – побудувати такий досвід користувача, щоб він здійснив покупку і повернувся знову. До того ж, пошук повинен збільшити середній чек на сайті. Фактично, ми працюємо з емоціями людей», – пояснює Олексій Орлов.
Розробники кажуть, що сьогодні їхнім головним завданням є розробка персоналізації та користувацького досвіду в реальному часі, щоб знати, хто здійснює покупку і що може ще зацікавити клієнта.
Андрій Костюк
Фото: vrworld.com, Global Logic, Наріман Алієв, The Independent
Повна або часткова републікація тексту без згоди редакції заборонена та вважатиметься порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Кому належать готелі у центрі Львова і чи є серед них росіяни
- Операція «Релокація». Як урятувати економіку України
- «Я постійно думав: хто, як не ми». Останнє інтерв’ю Дмитра Пащука
- «Хороша освіта нам потрібна не менше, ніж армія»
- «Далі буде ще дорожче». Скільки коштує житло у Львові
- Як зміниться площа Міцкевича у Львові та хто за це заплатить
- Динамічність у мистецтві. Де у Львові працює унікальний виставковий центр Home of Arts
- «Ходимо вдвох». Як у Львові працюють інспектори з паркування
- У Києві зникає садиба Терещенків. Чи є шанс на порятунок
- Як трамвайне депо у Львові стає креативним простором. Репортаж
- «Ми збирали кошти на відновлення будинку, коли росіяни ще стояли під Києвом»
- В Україні – дефіцит цибулі. Звідки її імпортують та яка ситуація з іншими продуктами
- За що треба платити в Першому ТМО. Розмова з керівництвом лікарні
- «Мене врятувала ікона». Репортаж з будинку у Києві, який постраждав 25 лютого
- «Все складається, щоб навесні ми пішли у контрнаступ», – військовий експерт
- «Хто я в цій війні». Настоятель гарнізонного храму Тарас Михальчук
- «Хто я в цій війні». Хірург Гнат Герич
- Едвард Лукас: «Шансів на розпад російської федерації зараз більше, ніж колись»
- «Виробіть нові документи!» Юрист про повістки, мобілізацію та військовий облік
- Чи потрібен нам День української жінки? Оксана Кісь про пропозицію нових свят
- «Власта» є частиною історії міста, у цьому ми вбачаємо цінність
- Сам пише казки. Як десятирічний Мартин живе без гаджетів
- Боєць Мирослав Откович: «На передовій життя більше, аніж у тилу»
- Як забудовують Львів та чим зможуть пишатись наші онуки
- Львів гуде. Чи готові підприємці ділитися генераторами та як отримати компенсацію
- «Діти – то святе». Педіатр Ярема Возниця про те, що варто знати батькам
- Проїзд площею Ринок. Кому та за яких умов видають перепустки
- «Українці – це спів». Уляна Горбачевська про моду на українське у світі
- Як зміняться парки та озера Львова. Відверта розмова з очільницею управління екології
- Цілюща вода. Як Моршин намагається зберегти свої джерела
- Як хочете «прохалявити», згадуйте хлопців і дівчат на фронті. Розмова з викладачем-добровольцем
- Чути дзвони та коляду. Як у Львові переосмислювали Різдво
- Майкл Каппоні: Модульні будинки для ВПО – не завжди добре. Чим їх замінити?
- Місія Львова – допомагати. Як місто пережило рік та що далі
- «Страшно, коли відправляєш посилку, а людини вже нема». Інтерв’ю з Лілією Ступницькою
- Незламні люди. Як львівʼяни працюють з кафе та коворкінгів. Репортаж
- «Їдуть машиною і відключають світло». Інтерв’ю з речницею «Львівобленерго»
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- «Треба змінювати стиль календаря, а не дату Різдва». Інтерв'ю з богословом
- Крафтовий сирник добра. Вісім найкращих рецептів
- «Святий Миколаю, принеси подарунки нашим захисникам. Нічого іншого не хочу»
- Неестетичні білборди. Чому у Львові вирішили демонтувати рекламу
- Куди поїхати на вихідні зі Львова: до одного з найстаріших українських міст
- «Хотів бути Левом через Львів». Як військові обирають свої позивні
- Як швидко оплатити комунальні послуги, не виходячи з дому. Інструкція
- «Пункти незламності» у Львові. Де у вашому районі випити кави та підзарядитись
- Що має побачити кожен львів’янин: храм Святого Архистратига Михаїла
- За рік «скурив» айфон. Чому підлітки повірили, що курити безпечно
- Львів матиме два реабілітаційні центри. Чим вони відрізняються і як працюватимуть
- Безпечне навчання. Як діяти під час різних загроз учням у школах і студентам у вишах
- Від цього часто залежить життя людини. Що має бути в домашній аптечці
- «Нам бракує порядку, дисциплінованості й тиші». Плюси і мінуси навчання за кордоном
- «Тут ти все одно на чужині, навіть якщо є дорога елітна школа». Плюси і мінуси навчання за кордоном
- Арештована пам'ятка. Що відбувається з Будинком вчених у Львові
- «Треба однією рукою відстрілюватися, а другою не упустити майбутнє». Юрко Назарук про допомогу військовим і школу
- «На щиті» замість «Груз 200». Як у ЗСУ позбуваються радянської спадщини
- Чи зросте вартість проїзду та як курсуватиме транспорт з осені. Розмова з Орестом Олеськівим
- Право на щастя. Історія подружжя, яке всиновило десятьох дітей
- Міста мають знати, що робити, якщо ракета влучить у ТЕЦ, – експерт
- «На Сихові розвиваємо молодь, яка не знає, чим зайнятись». Як працює центр Young Dovzhenko
- Громадський простір, комунальний ринок і ТЦ. Як зміниться локація на перехресті Петлюри – Садової
- Нам потрібно вижити. Павло Шеремета про руйнування мереж, втрати і бізнес
- Новий бізнес на Львівщині. Які галузі сьогодні є у пріоритеті
- Треба бути оптимістом. Юрій Андрухович та Генрі Марш про війну, творчість і українців
- Люди змінюють час, а не навпаки. Дорж Бату про новий роман «Коко 2.0»
- Знайшли чоловіка через відео на ютубі. Історія родини, яка евакуювалася з Лисичанська до Львова
- Маршрут двоколісним. Що цікавого можна побачити на шляху від Брюховичів до Жовкви
- Як росія створює псевдоукраїнські канали в Телеграмі і чим він небезпечний
- Полтва, можливо, найбрудніша в Україні. Що у нас з річками та чому це важливо для вступу в ЄС
- Як у вишах працюють військові кафедри і що варто змінити
- Проблема з укриттями. Як вчитимуться львівські студенти в умовах війни
- «Мусимо швидко перемогти, щоб українці повернулися додому». Яка ситуація з міграцією на Львівщині
- Бандерівська замість московської. Як Україна та інші країни перейменовують ковбасу, сир і пиво
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Автомобілі подорожчають до осені майже на третину. Експерт про повернення мит
- Трамвай поїде швидше. Як може змінитися вулиця Вітовського у Львові
- «Маємо заявок на тисячу осіб щодня». Чому чоловікам стало важче перетнути кордон
- Що має виконати Україна, щоб увійти до Євросоюзу
- Зміна постачальника газу. Чому ми стаємо клієнтами «Нафтогазу»
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До старовинного села над річкою
- «Треба довести, що ми боремося з корупцією». Що дасть Україні кандидатство в ЄС
- Кава з душею і кардамоном. Історія херсонця, який у львівському парку варить каву
- «Можемо мати цілу генерацію невпевнених у собі дітей». Чим небезпечний російський YouTube
- Чи справді в Україні виник дефіцит техніки і яка ситуація на ринку
- «Здолає дорогу той, хто йде». Як переселенці на Львівщині знаходять роботу
- Що відбулося із УПЦ МП? Інтерв’ю з митрополитом Філаретом
- Російський бізнес у Львові та області. У кого можуть вилучити майно
- «Львів'яни – чудові», або Як переселенці з Маріуполя відкрили у Львові ресторан
- Потрібен сильний лідер. Як бізнесу долати виклики війни
- Добродії на пів мільйона, або Що відбувається у справі Матиса і Шпитка
- Шкодуємо, що не виїхали раніше. Історії дітей, яких рятують у Львові
- «Компроміс вичерпався». Історик про те, чому Україна вже не може святкувати 9 травня
- «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян
- «Бог залишив мене живою, тому мушу жити». Історія медсестри, яка підірвалася на снаряді
- Проблему з пальним можна вирішити, – експерт
- Несправжній Козак. Що буде із майном соратника Медведчука у Львові
- Великдень у Львові та селах відзначали по-різному. Старі фото та традиції
- Космічна магія Великодня. На згадку про писанкарку Ганну Косів
- «Такої кількості ще не було». Як волонтерська кухня передає паски на передову