
Перевіряти, навіть коли не турбує. Про УЗД молочних залоз у жінок і чоловіків
Ультразвукову діагностику (УЗД) молочних залоз як один із основних методів обстеження грудей та виявлення патологій лікарі успішно використовують упродовж багатьох років. Ця методика давно довела свою ефективність, інформативність та безпечність. Для того, щоб обстежити груди, необов’язково мати скерування від сімейного лікаря чи гінеколога. Якщо є певні скарги або з профілактичною метою, таку послугу надає медичний центр NOVO. Головне правило для кожної жінки – проходити обстеження хоча б раз на рік.
Розкажіть, що таке УЗД молочних залоз?
Ультразвукова діагностика – це сучасний високоінформативний метод діагностики молочних залоз, де застосовують високочастотні ультразвукові хвилі. Ультразвук дозволяє оцінити стан молочної залози, виявити наявність та характер змін, які можуть бути пов'язані з різними захворюваннями.
Читайте також: МРТ та КТ у Львові. Як підготуватись та кому не можна робити
Що може показати УЗД молочних залоз?
До УЗД входить діагностичне обстеження молочних залоз і прилеглих до них лімфатичних вузлів. Під час обстеження здійснюють візуалізацію їхньої структури – шкіра, підшкірна жирова клітковина, залозиста клітковина, а також фасції, м’язи та лімфатичні вузли. Саме дослідження дозволяє оцінити структуру тканин молочної залози, визначити зміни в протоковій системі молочних залоз, мастопатію, а також кістозні та пухлинні новоутворення.
Із якого віку радите починати робити УЗД жінкам і чи потрібна вона чоловікам?
Ультразвукова діагностика – це безпечний та доступний метод обстеження організму людини, тому обмежень у віці, статі чи протипоказань немає. Наприклад, якщо дівчинка, в якої формуються молочні залози, відчуває біль у грудях чи дискомфорт, варто обов’язково звернутися до лікаря, аби він визначив причину. Те саме стосується хлопчиків раннього чи підліткового віку. Якщо вони чи батьки помічають, що грудні залози змінюються або збільшуються в об’ємі, також бажано звернутися до лікаря та визначити – це справжня гінекомастія чи несправжня.
Читайте також: Між медзакладами важлива синергія. Як центр NOVО розвиває медицину у Львові
Для проходження УЗД молочних залоз потрібне скерування від лікаря?
Щоби пройти УЗД молочних чи грудних залоз у NOVO, електронного скерування від лікаря не знадобиться.
Розкажіть, які симптоми мають насторожити, аби люди швидше звернулися до лікаря чи пройшли УЗД молочних залоз?
Якщо жінка зауважила будь-які зміни в молочних залозах – інший колір шкіри, різний розмір однієї та другої груді, деформований, втягнутий сосок, тріщини або виділення з нього, а також припухлість чи біль – це вже має насторожити і стати причиною звернення до фахівця.
Який метод обстеження кращий та інформативніший – УЗД молочних залоз чи мамографія?
Ці два методи взаємодоповнювальні. Різниця між ними в тому, що під час ультразвукової діагностики використовують ультразвукові хвилі, а під час мамографії – рентгенівське випромінювання.
Читайте також: Хто потребує йодопрофілактики. Розмова з ендокринологинею
Структура молочних залоз має здатність до переродження в жирову залозу. УЗД радимо робити жінкам до 40 років, коли молочна залоза містить більш залозисті тканини, а мамографію як плановий метод діагностики бажано робити після 40 років, коли є переродження в жирову залозу. Тоді мамографія краще візуалізує картину та є інформативнішою.
Проте часто буває так, що пацієнтка, пройшовши мамографію, одержала скерування на УЗД, оскільки під час ультразвукової діагностики краще видно анехогенні, тобто рідинні утворення, чого мамографія показати не може. Натомість під час мамографії більш помітні патологічні утворення в жирових складках.
Чи потрібно жінці готуватися до УЗД молочних залоз, чи є обмеження в їжі?
Ні, обмежень та спеціальної підготовки немає. Єдиною умовою для отримання максимально точних результатів є вибір дня проведення УЗД.
Читайте також: За пів години від дзвінка вже був на прийомі. Які знижки NOVO надає бійцям на КТ і МРТ
Тоді розкажіть докладніше, коли найкраще жінкам робити УЗД молочних залоз?
Для об’єктивної оцінки стану грудей обстеження потрібно проходити в певні дні менструального циклу. Це пов'язане з тим, що більшість патологій грудей чутливі до зміни гормонального фону. Отже, робити УЗД молочних залоз рекомендуємо жінкам із першого по 10 день менструального циклу. Але за потреби, тобто коли жінка відчуває зміни в грудях чи її насторожують певні моменти, звернутися можна будь-коли, не беручи до уваги дні менструального циклу.
Як відбувається процедура УЗД молочних залоз?
Обстеження проводимо в кабінеті ультразвукової діагностики. Спочатку розпитуємо жінку про менструальний цикл, чи немає в анамнезі ускладнень, якихось виділень, болю у грудях, чи були в сім’ї випадки захворювання на рак молочних залоз, оскільки спадковість відіграє важливу роль. Після цього візуально оглядаємо молочні залози: чи не є вони асиметричні, чи не втягнуті соски. Далі жінка лягає на кушетку на спину, наносимо ехопровідний гель і з допомогою датчика апарата УЗД починаємо огляд.
Читайте також: УЗД судин. Коли є потреба робити та які недуги можна виявити
Скільки часу триває процедура УЗД молочних залоз і як швидко пацієнти отримують результат обстеження?
Ультразвукове обстеження молочних залоз триває від 15 до 30 хвилин, усе залежить від складності діагностики, тобто чи є в жінки проблеми, скарги на здоров’я. Результати видаємо відразу після обстеження.
Як часто можна проходити УЗД молочних залоз?
Оскільки, як уже мовилося, УЗД є безпечним методом діагностики, ніяких обмежень немає. Багато що залежить від пацієнтів. Наприклад, одна жінка, якій діагностувати кісту, неускладнену, може проходити УЗД що три місяці, бо переживає, і відмовити в обстеженні ми їй не можемо. А друга жінка, якій діагностували складнішу патологію чи новоутворення, може не приходити тривалий час.
Як лікар УЗД, який щодня робить обстеження, скажіть, наскільки важливими є самоконтроль та самообстеження молочних залоз?
Удома робити самообстеження бажано регулярно. На це не знадобиться багато часу. Найкраще стати перед дзеркалом, опустити руки і оглянути груди. Варто звернути увагу на симетричність молочних залоз, чи немає почервонінь, набряків. Потім раджу підняти руки й оглянути нижню частину молочних залоз. Відтак можна лягти на ліжко, підняти одну руку, а другою коловими рухами промацати всі ділянки, чи нема ущільнень.
Коли і як часто УЗД молочних залоз жінкам та УЗД грудних залоз чоловікам необхідно робити, зокрема у вашому медичному центрі?
Звісно, найкраще, коли УЗД і жінки, і чоловіки проходять регулярно задля профілактики, а не тоді, коли вже щось непокоїть. Таку діагностику можна застосовувати як окремо, так і в комплексі з іншими методами діагностики.
Читайте також: Тіло без болю. Яким має бути дієвий лікувальний масаж
Що стосується жінок, то вони повинні раз на рік піти на консультацію до гінеколога та обов’язково зробити комплексне обстеження жіночого здоров’я. Сюди входить УЗД щитоподібної залози, молочних залоз та органів малого таза. Ці органи взаємопов’язані, тому важливо все робити комплексно. Але якщо в родині був ускладнений анамнез, тобто у мами, тітки, бабусі чи тата був рак молочних/грудних залоз, бажано приходити на огляд раз на пів року.
Що стосується чоловіків, то їм також потрібні профілактичні огляди раз на рік, якщо в родині не було онкології чи важких захворювань. Обстеження має включати УЗД грудних залоз, що стає серед чоловіків щораз популярнішим, та органів чоловічого здоров’я (простати, калитки), а також консультацію ендокринолога.
Контакти Медичного центру NOVO:
Сайт: https://www.novo.lviv.ua/
Facebook: https://www.facebook.com/NOVOCENTRE
Номер телефону: +38 097 359 4 595
E-mail: [email protected]
Ольга Шведа
Фото: Іван Станіславський / Твоє місто
________________________________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.
Вибір Твого міста
- «Йшов на роботу і впав». Львів'яни масово травмуються через ожеледицю
- «Чомусь коментуємо дії ТЦК, а не відсутність черг під військкоматами»
- «Іншого такого немає». Чи може Клепарів стати підцентром Львова
- Чому медики «швидкої» не приїжджають на усі виклики мешканців Львова
- «Ми на тебе чекали». Як у Львові допомагають одиноким людям
- «Мова допомогла мені пережити початок війни». Як у Львові вивчають українську
- «Сказав правду, і це зачепило». Що довело до сліз капелана облради Андрія Корчагіна
- Зараз готується «План України», – керівниця Українського форуму в Chatham House
- Організаторка мітингу проти Фаріон: «Не з усіма гаслами я згодна»
- Тут виробляли вино і повидло. Як у Львові ревіталізували фабрику
- «Ми не називаємо українців худобою». Хто пікетував Фаріон та Львівську політехніку
- За скільки можна орендувати квартиру у Львові. Де найдешевше, а де найдорожче
- «Діти – немов ті їжачки». Як у Львові допомагають прийомним сім’ям
- «Наша мета проста – зекономити гроші та перенаправити їх на армію»
- Валерій Пекар: «Нам потрібна перемога, але щоб її здобути, треба знати, що це»
- «У центрі Львова пустує історична пам’ятка?», або Чим живе Будинок вчителя
- «Коли чоловік у війську, ви підтримуєте Україну». Як жінки розвивають фермерство
- Право на гідну старість. Що відбувається у Львівському геріатричному пансіонаті
- «Казали «інвестуйте, і проблем не буде». Чи продовжить роботу у Львові Медичний центр NOVO
- «Це ідентифікація». Як «Дриґ» вчить традиційних танців у Львові
- «За цю мову вбивали». Як кияни писали Радіодиктант національної єдності
- Потяг чи автобус до Польщі. Як краще доїхати, купити квитки та які мати додатки
- «Мені ж лише 35, який там рак? І через кілька місяців мені його діагностували»
- Сила трьох площ, або Чому привокзальний район у Львові потребує оновлення
- Місто в місті. Як у Львові створюють інноваційний парк
- Скільки чоловіків у Львові повторно стали студентами і чи отримають повістки
- Коровай і танці в народних строях. Чи доречні вони під час війни
- Тіло без болю. Яким має бути дієвий лікувальний масаж
- Як Львів позбувався російської церкви
- Львову бракує водіїв, або Чи почнуть жінки кермувати автобусами
- Пам’ятка архітектури XXI століття? Або про дискусію щодо готелю на Міцкевича
- Мобілізація на Львівщині. Що з повістками та хто має стати на військовий облік
- «Ілон Московит». Як українці відмовилися від «церкви Маска»
- «Війна триває, а спецзаклад пустує!» Чи запрацює протезний завод у Львові
- «Тут парк із косулями, а нам показують 10-поверхівки», або Ще раз про Під Голоском
- «Ви бачили Під Голоском? Ми такого не хочемо». Де у Львові буде новий мікрорайон
- «Не чекайте, поки вас запакують у «пазік». Як Азов набирає бійців
- «Люди самі звикли давати у кишеню?», або Що відбувається у львівській онколікарні
- «Гармати били, а ми наступали…» Історія захисника, який пішов слідами діда-оунівця
- Зустрічаємо Героїв. Як ІТ-компанія ЕРАМ підтримує і допомагає адаптуватися ветеранам
- «Мій тато – герой». Як на Львівщині присвоюють звання
- Дахи Козловського, або Як «Лисиця бореться зі змією»
- На роботу до Львова, на відпочинок – за місто, або Що нам дасть Львівська агломерація
- Район, якому судилося стати популярним, або Як Сихову розвиватися далі
- «Можна мати протез, але... », або Що з роботою для ветеранів
- Ваші діти вчитимуться 12 років. Нехай це не стане несподіванкою!
- Обіцянки vs реальність. Чи ремонт вулиці Пирогова в Києві інклюзивний
- «Продасте одну шкарпетку?» Як у Львові лікують і протезують суперлюдей
- На армію можна, на інфраструктуру – ні? Як обирати, на що виділяти кошти під час війни
- Львів буде розростатися, або Як зробити місто, придатним для життя
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До соколиного міста
- «Кожен вагон, як вулик». Як працюють контролери у львівських трамваях
- Гіперактивних дітей більшає. Чи беруть їх у звичайні школи?
- Поет-боєць Артур Дронь: Найбільше дратує байдужість до війни
- «Мій син каже, що бачив Дублін, Лондон, але жити хоче у Львові»
- Оксана Линів, Ваґнер та «вагнерівці». Що не так і до чого тут Львів
- «Приліт» по Львову, збита ракета та ППО. Що кажуть експерти
- Що зміниться в школах Львівщини. Інтерв'ю з головним освітянином Олегом Паскою
- Віталій Портников: Україна зараз має три важливі пріоритети
- Що зміниться в парку «Знесіння» і до чого тут власники сусіднього готелю
- «Ставте дерево на перше місце». Архітекторка з Литви про міські простори
- «Місць немає, нам дуже шкода…» Як у Львові виник бум на приватні школи
- Як розбудовувати Львів. 10 порад головного архітектора Вільнюса
- «У резюме буде графа «працюю з ШІ». Як діє штучний інтелект та чому він зачепить кожного
- «Наше суспільство обросло міфами щодо виховання дітей»
- Чи стане «Горіховий гай» парком для всіх та через що сперечаються львів'яни
- Індійський «Слон» зайшов у Львів. Як працює заклад, що має кухню, якій тисячі років
- Звідки брати людей, або Чому в школах Львова бракує першокласників
- Що таке екоцид і як змусити росію заплатити за наслідки
- Після 9 років допомоги військовим виселяють з приміщення. Як у Львові працювала волонтерська кухня
- «У Волинській трагедії немає одного винного»
- Чи збільшились на Львівщині випадки кишкових інфекцій і що краще їсти влітку
- Що чекає на Львівський медуніверситет. Інтерв'ю з новим ректором
- Чи зрозумів Папа, що відбувається в Україні? Про візит кардинала у москву, війну, МП
- У Львові збудують муніципальний кампус. Як зміниться один із районів міста
- Львів тестує безготівкову оплату. Як це працює та що з е-квитком
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- «Парк не має стати заднім двором». Що буде з Погулянкою та як її варто змінити
- Інвестиції у завтра. Чому ІТ-освіту не можна ставити на паузу
- Не забудуй берега річки селища свого. Репортаж із підтопленої Східниці
- «Розпад Росії неминучий». Інтерв’ю з Янушем Буґайським та Уляною Супрун
- Везли у багажниках. Як поблизу Львова рятують травмованих під час війни птахів
- А вони відчинені? «Рейд» львівськими укриттями
- Підземний паркінг, або Остання крапля терпіння для ЮНЕСКО
- Замість підсумку шкільного року. Чи працюють у школах Львова басейни та що можна зробити
- «Львову бракує зеленого каркаса». Що не так із повітрям у місті та як це змінити
- «Ми чекали, що буде війна у Львові». Розмова з добровольцем Ярополком Пшиком
- Для України вірогідними є чотири сценарії. Два з них позитивні
- Пікнік на галявині та ніяких «подяк». Якими є випускні за кордоном
- Що не так із реабілітацією військових та чому це стосується кожного
- Привид «Люсії», або Чому у Львові знесли історичну віллу
- У музей або під асфальт. Як Львівщина позбувається радянських пам’ятників
- Гривня за квадратний метр. Що відбувається з комунальним майном Львівської облради
- «Усе буде добре, мамо». Розмова з тими, що втратили синів на війні
- Галина Крук: Коли нас перестануть запитувати, хто наш Достоєвський?
- Складено рейтинг 200 найбільших компаній Львівщини за виторгом за рік
- Місце пам’яті. Як Львів створює нове військове кладовище
- Довга історія короткого моста, або чому Рясне може стати «островом»
- «Король пішов на війну». Як Львів святкуватиме День міста
- «Ми як на пороховій бочці». Як живе Розвадів, де стався витік газу