
Потяг чи автобус до Польщі. Як краще доїхати, купити квитки та які мати додатки
За деякими оцінками в Польщі зараз можуть перебувати трохи більше ніж три мільйони громадян України. Через це дуже великим є попит на подорожі між Польщею та Україною, зокрема серед жителів міст центральних, північних, східних та південних областей України. Крім того, для багатьох українців Польща зараз – вікно в світ, місце, звідки можна податися до інших країн Європи і не тільки.
Збільшити кількість залізничних і автобусних рейсів так, щоб перевезти всіх, у кого є потреба потрапити до Польщі чи повернутися до України, неможливо через вузькі місця в наявній інфраструктурі: залізничних коліях та пунктах пропуску. Іншими словами, сполучення Львова з польськими містами, яке й так не було ідеальним до великої війни, значно ускладнилося.
Читайте також: Чи є квитки на потяг Львів-Варшава та скільки людей скористались новим рейсом
Якщо хочете дістатися зі Львова до якогось польського міста або через Польщу до іншої країни Європи чи світу і у вас немає власного авто, Tvoemisto.tv підготувало ці поради, щоб ваша подорож була щонайзручнішою.
Зокрема, почнемо з того, що автобусом через кордон радимо їхати лише тоді, якщо він відправляється зі Львова зранку і ви не дуже поспішаєте. Якщо ж вирушите автобусом зі Львова ввечері, виспатися у ньому вам не вдасться, до того ж він стоятиме багато годин у черзі перед пунктом пропуску і в самому пункті пропуску. Вам все одно доведеться виходити з автобуса двічі з речами і проходити контроль зі скануванням багажу в терміналі.
Загалом радимо їхати до Любліна та Лодзі автобусом, бо так, на нашу думку, буде дешевше. І бажано лише тими рейсами, які стартують зі Львова, а не з міст віддалених областей. До слова, до Любліна можна доїхати і новим потягом із пересадкою у Раві-Руській, але квиток до Любліна коштуватиме стільки ж, як і квиток до Варшави. Натомість квиток на автобус до Любліна майже вдвічі дешевший.
Як доїхати до Варшави
До Варшави варто їхати саме новим потягом, який вирушає зранку, з пересадкою у Раві-Руській. Квитки на нього треба шукати завчасу, за кілька тижнів, на сайті або в додатку «Укрзалізниці». Якщо купуєте на сайті, обирайте опцію «Пошук маршрутів з пересадкою». Квитки на потяг обійдуться дорожче, аніж на найдорожчий автобус, однак прибуття до Варшави буде точно за графіком, а подорож у потязі комфортнішою, аніж у автобусі.
Читайте також: Новий поїзд Варшава-Львів продовжить маршрут
Щоправда, поки що той єдиний потяг, який курсує з Рави-Руської до Варшави раз на добу, не є таким зручним, як той, що везе пасажирів до Рави-Руської зі Львова. В ньому тісно, немає розеток, кондиціювання повітря та відділень для великих валіз. Сподіваємося, що польський перевізник, у якого «Укрзалізниця» орендує потяг, невдовзі замінить його новішим і зручнішим. Радимо їхати ним лише в напрямку до Варшави, тому що в зворотному напрямку потяг їде всю ніч і поспати у ньому не вдасться. Паспортний та митний контроль на польському боці відбувається в потязі.
З Любліна зручно потрапити до міст центральної Польщі. Натомість із Варшави – в будь-який куточок Польщі. Якщо не влаштовує графік потягів, шукайте внутрішньопольські автобусні рейси. Автобуси в Польщі переважно комфортні.
Куди можна доїхати з Перемишля
Через Перемишль можете потрапити до міст південної, західної та навіть північної Польщі – місто має пряме залізничне сполучення з Ряшевом, Краковом, Катовицями, Вроцлавом, Познанню, Щецином, Тримістом. Перемишль також має пряме залізничне сполучення з Варшавою, але для цих трьох потягів важко підібрати зручне стикування з потягами зі Львова. Квитки на внутрішньопольські потяги можна придбати через сайти, додатки Bilkom та Koleo, а також сайти і додатки залізничних перевізників, наприклад Intercity.pl.
Окрім того, Перемишль має пряме залізничне сполучення з Берліном, Прагою та Віднем. Квитки на міжнародні потяги PKP Intercity можна придбати через мобільний додаток компанії або в касах, на потяг RegioJet до Праги – лише через сайт або додаток RegioJet.
Читайте також: Якими потягами дістатись до Львова, щоб пересісти на новий потяг до Варшави. Перелік рейсів
Однак потрапити зі Львова до Перемишля не так просто: всі п’ять потягів зі Львова до Перемишля є транзитними, квитки на них треба купувати заздалегідь. Два потяги відправляються зі Львова до Перемишля вночі, один зранку, один вдень і один увечері. На ІС+ Київ – Перемишль квитки «ловити» найпростіше (за кілька днів), але один із них відправляється вночі, а другий увечері. На ранковий потяг до Перемишля про квитки варто подбати за кілька тижнів. Натомість на два інші потяги можна «спіймати» тільки за добу до відправлення або в день відправлення. До слова, квитки на ІС+ обійдуться дешевше, ніж на інші потяги.
Якщо плануєте подорож потягом до Польщі чи інших країн через Перемишль, пам’ятайте, що паспортний і митний контроль на в’їзді до Польщі відбувається в окремому терміналі у Перемишлі та займає до години часу. Можливо, вам пощастить вийти раніше, якщо ваш вагон ближче до терміналу.
Вечірній потяг ІС+ прибуває до Перемишля в такий час, коли вибратися з міста потягом RegioJet можна тільки до Чехії. Ба більше, квитки на нього неможливо придбати у внутрішньопольському сполученні. Тому доведеться вибирати: або заночувати в Перемишлі та вирушити далі потягом зранку, або скористатись автобусом. До слова, в прикордонній Медиці, поруч із Перемишлем, є кінцева зупинка автобусних маршрутів Neobus та FlixBus, якими можна скористатися за потреби, бо вони теж мають зупинку в Перемишлі.
Де купляти квитки
Варто пам’ятати, що квитки на автобуси та невеликі рейсові буси в Польщі на значні відстані треба купувати завчасу, особливо в проміжку між п’ятницею та понеділком чи під час свят. Зрештою, це правило стосується й потягів.
І якщо для пошуку квитків на автобуси через кордон можна скористатися агрегаторами Busfor, Infobus, Tickets.ua, сайтом FlixBus або сайтами окремих перевізників, то шукати квитки на внутрішньопольські автобусні рейси варто через E-podróżnik.pl. Рейси деяких дрібних перевізників можна також знайти через платформу Moj-Bus.pl. Якщо ж робитимете пересадки в польських містах з одного виду транспорту на другий або матимете потребу дістатися до іншого вокзалу, як-от у Варшаві, то вам, мабуть, доведеться їхати міським громадським транспортом. Для орієнтації радимо встановити додаток Jakdojade. У великих містах через нього можна купувати квитки на громадський транспорт.
Піший кордон на Львівщині
Ще один спосіб потрапити до Польщі – через пункт пропуску для пішоходів у Шегинях. Але взимку, пізньої осені та ранньої весни робити цього не радимо. До Шегинів можна дістатися маршруткою від АС «Західна» (вул. Городоцька). Після переходу до Польщі можна сісти на маршрутку чи автобус, який відправляється з Медики до Перемишля, або ж відразу автобусом до іншого міста, що в глибині Польщі. Розклад руху автобусів чи маршруток з Медики можна знайти на E-podróżnik.pl.
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
____________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.
Вибір Твого міста
- Як це – жити тиждень у вантажівці. Репортаж із заблокованого кордону
- «Чомусь коментуємо дії ТЦК, а не відсутність черг під військкоматами»
- «Іншого такого немає». Чи може Клепарів стати підцентром Львова
- Чому медики «швидкої» не приїжджають на усі виклики мешканців Львова
- «Ми на тебе чекали». Як у Львові допомагають одиноким людям
- «Мова допомогла мені пережити початок війни». Як у Львові вивчають українську
- «Сказав правду, і це зачепило». Що довело до сліз капелана облради Андрія Корчагіна
- Зараз готується «План України», – керівниця Українського форуму в Chatham House
- Організаторка мітингу проти Фаріон: «Не з усіма гаслами я згодна»
- Тут виробляли вино і повидло. Як у Львові ревіталізували фабрику
- «Ми не називаємо українців худобою». Хто пікетував Фаріон та Львівську політехніку
- За скільки можна орендувати квартиру у Львові. Де найдешевше, а де найдорожче
- «Діти – немов ті їжачки». Як у Львові допомагають прийомним сім’ям
- «Наша мета проста – зекономити гроші та перенаправити їх на армію»
- Валерій Пекар: «Нам потрібна перемога, але щоб її здобути, треба знати, що це»
- «У центрі Львова пустує історична пам’ятка?», або Чим живе Будинок вчителя
- «Коли чоловік у війську, ви підтримуєте Україну». Як жінки розвивають фермерство
- Право на гідну старість. Що відбувається у Львівському геріатричному пансіонаті
- «Казали «інвестуйте, і проблем не буде». Чи продовжить роботу у Львові Медичний центр NOVO
- «Це ідентифікація». Як «Дриґ» вчить традиційних танців у Львові
- «За цю мову вбивали». Як кияни писали Радіодиктант національної єдності
- «Мені ж лише 35, який там рак? І через кілька місяців мені його діагностували»
- Перевіряти, навіть коли не турбує. Про УЗД молочних залоз у жінок і чоловіків
- Сила трьох площ, або Чому привокзальний район у Львові потребує оновлення
- Місто в місті. Як у Львові створюють інноваційний парк
- Скільки чоловіків у Львові повторно стали студентами і чи отримають повістки
- Коровай і танці в народних строях. Чи доречні вони під час війни
- Тіло без болю. Яким має бути дієвий лікувальний масаж
- Як Львів позбувався російської церкви
- Львову бракує водіїв, або Чи почнуть жінки кермувати автобусами
- Пам’ятка архітектури XXI століття? Або про дискусію щодо готелю на Міцкевича
- Мобілізація на Львівщині. Що з повістками та хто має стати на військовий облік
- «Ілон Московит». Як українці відмовилися від «церкви Маска»
- «Війна триває, а спецзаклад пустує!» Чи запрацює протезний завод у Львові
- «Тут парк із косулями, а нам показують 10-поверхівки», або Ще раз про Під Голоском
- «Ви бачили Під Голоском? Ми такого не хочемо». Де у Львові буде новий мікрорайон
- «Не чекайте, поки вас запакують у «пазік». Як Азов набирає бійців
- «Люди самі звикли давати у кишеню?», або Що відбувається у львівській онколікарні
- «Гармати били, а ми наступали…» Історія захисника, який пішов слідами діда-оунівця
- Зустрічаємо Героїв. Як ІТ-компанія ЕРАМ підтримує і допомагає адаптуватися ветеранам
- «Мій тато – герой». Як на Львівщині присвоюють звання
- Дахи Козловського, або Як «Лисиця бореться зі змією»
- На роботу до Львова, на відпочинок – за місто, або Що нам дасть Львівська агломерація
- Район, якому судилося стати популярним, або Як Сихову розвиватися далі
- «Можна мати протез, але... », або Що з роботою для ветеранів
- Ваші діти вчитимуться 12 років. Нехай це не стане несподіванкою!
- Обіцянки vs реальність. Чи ремонт вулиці Пирогова в Києві інклюзивний
- «Продасте одну шкарпетку?» Як у Львові лікують і протезують суперлюдей
- На армію можна, на інфраструктуру – ні? Як обирати, на що виділяти кошти під час війни
- Львів буде розростатися, або Як зробити місто, придатним для життя
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До соколиного міста
- «Кожен вагон, як вулик». Як працюють контролери у львівських трамваях
- Гіперактивних дітей більшає. Чи беруть їх у звичайні школи?
- Поет-боєць Артур Дронь: Найбільше дратує байдужість до війни
- «Мій син каже, що бачив Дублін, Лондон, але жити хоче у Львові»
- Оксана Линів, Ваґнер та «вагнерівці». Що не так і до чого тут Львів
- «Приліт» по Львову, збита ракета та ППО. Що кажуть експерти
- Що зміниться в школах Львівщини. Інтерв'ю з головним освітянином Олегом Паскою
- Віталій Портников: Україна зараз має три важливі пріоритети
- Що зміниться в парку «Знесіння» і до чого тут власники сусіднього готелю
- «Ставте дерево на перше місце». Архітекторка з Литви про міські простори
- «Місць немає, нам дуже шкода…» Як у Львові виник бум на приватні школи
- Як розбудовувати Львів. 10 порад головного архітектора Вільнюса
- «У резюме буде графа «працюю з ШІ». Як діє штучний інтелект та чому він зачепить кожного
- «Наше суспільство обросло міфами щодо виховання дітей»
- Чи стане «Горіховий гай» парком для всіх та через що сперечаються львів'яни
- Індійський «Слон» зайшов у Львів. Як працює заклад, що має кухню, якій тисячі років
- Звідки брати людей, або Чому в школах Львова бракує першокласників
- Що таке екоцид і як змусити росію заплатити за наслідки
- Після 9 років допомоги військовим виселяють з приміщення. Як у Львові працювала волонтерська кухня
- «У Волинській трагедії немає одного винного»
- Чи збільшились на Львівщині випадки кишкових інфекцій і що краще їсти влітку
- Що чекає на Львівський медуніверситет. Інтерв'ю з новим ректором
- Чи зрозумів Папа, що відбувається в Україні? Про візит кардинала у москву, війну, МП
- У Львові збудують муніципальний кампус. Як зміниться один із районів міста
- Львів тестує безготівкову оплату. Як це працює та що з е-квитком
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- «Парк не має стати заднім двором». Що буде з Погулянкою та як її варто змінити
- Інвестиції у завтра. Чому ІТ-освіту не можна ставити на паузу
- Не забудуй берега річки селища свого. Репортаж із підтопленої Східниці
- «Розпад Росії неминучий». Інтерв’ю з Янушем Буґайським та Уляною Супрун
- Везли у багажниках. Як поблизу Львова рятують травмованих під час війни птахів
- А вони відчинені? «Рейд» львівськими укриттями
- Підземний паркінг, або Остання крапля терпіння для ЮНЕСКО
- Замість підсумку шкільного року. Чи працюють у школах Львова басейни та що можна зробити
- «Львову бракує зеленого каркаса». Що не так із повітрям у місті та як це змінити
- «Ми чекали, що буде війна у Львові». Розмова з добровольцем Ярополком Пшиком
- Для України вірогідними є чотири сценарії. Два з них позитивні
- Пікнік на галявині та ніяких «подяк». Якими є випускні за кордоном
- Що не так із реабілітацією військових та чому це стосується кожного
- Привид «Люсії», або Чому у Львові знесли історичну віллу
- У музей або під асфальт. Як Львівщина позбувається радянських пам’ятників
- Гривня за квадратний метр. Що відбувається з комунальним майном Львівської облради
- «Усе буде добре, мамо». Розмова з тими, що втратили синів на війні
- Галина Крук: Коли нас перестануть запитувати, хто наш Достоєвський?
- Складено рейтинг 200 найбільших компаній Львівщини за виторгом за рік
- Місце пам’яті. Як Львів створює нове військове кладовище
- Довга історія короткого моста, або чому Рясне може стати «островом»
- «Король пішов на війну». Як Львів святкуватиме День міста
- «Ми як на пороховій бочці». Як живе Розвадів, де стався витік газу