
Фото: Unsplash
Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
Вибір імені для дитини – нелегке рішення. Деякі батьки потрапляють під вплив модних тенденцій і обирають ім’я зі списку найпопулярніших. Інші ж вірять, що імена наділяють людину певними рисами, тому називають дитину на честь когось. Для когось важливим є милозвучність, а хтось віддає перевагу оригінальним й незвичним варіантам.
Захопились югославським актором
Світозар розповідає, що його батьки дивились югославський фільм (коли ще була така країна) і їх вразило, як звали актора. Тож вирішили назвати так сина.
«Я не знаю прізвища того актора, навіть не пробував дізнатись. Ну а ще це старослов’янське ім’я. Воно не було тоді поширене на наших теренах, але траплялось», – каже Світозар.
Світозар
У ранньому дитинстві, розповідає він, друзі не задавали жодних запитань, а от у школі вже розпитували. А вчителі часто неправильно читали ім’я у класному журналі.
«Одного разу навіть прочитали як Опанас. Не знаю, як так. Увесь клас реготав. У ранніх шкільних роках ім’я мені насправді сильно дошкуляло і я не раз сварився удома – чому мене так назвали, чому не можна було назвати звичайним іменем, щоб не мати того клопоту», – згадує Світозар.
А от вже у підлітковому віці він зрозумів, що незвичне ім’я дуже допомагає, наприклад, у знайомстві з дівчатами.
«Коли ми, троє-четверо хлопців, підходили знайомитись із групою дівчат, то навіть якщо вони не запам’ятовували моє ім’я, то пам’ятали про хлопця з дивним іменем – одразу була козирна карта. Це був приємний бонус», – сміється Світозар.
Читайте також: Як львів'яни називають дітей у 2020 році. Топ найпопулярніших імен
Він розповідає, що досить часто стаються казуси на кордоні із митниками або прикордонниками. Прізвище чоловіка – Зівер, тому його перепитують, де ж, власне, ім’я, а де – прізвище.
«А по-батькові у мене – Ігорович. То люди питають, чому так просто. Кажу, перепрошую, але не хрестив я свого тата», – жартує чоловік.
Водночас за кордоном, розповідає Світозар, у нього не виникає жодних клопотів через ім’я. Навпаки, каже, там простіше, адже у Західній Європі (Світозар жив у Польщі, Італії та у Великій Британії) звикли до людей з різних кінців світу із дуже різними іменами, тож Світозар для них – не найважче для вимови. Окрім того, чоловік не проти, коли його називають просто Світ.
Світозар був серед захисників Донецького аеропорту, воював на Сході України із російськими агресорами, також він – волонтер і засновник ГО «Піклуюсь». Працює зараз водієм-далекобійником.
Золотко
Ауріка народилась у Львові, але її тато – молдованин, і на його батьківщині це ім’я дуже поширене.
«У дитячому віці я не дуже любила своє ім’я. Мені хотілось бути як усі, не виділятись. Хотілось, щоб мене звали Настя чи Ліза – якось простіше, тому що не всі одразу могли вимовити моє ім’я, часто плутали, переставляли букви, що для кожної людини, особливо дитини, є образливо», – розповідає Ауріка.
Жінка пригадує тепер вже кумедний випадок із дитинства:
«Я народилась у 1972 році. Якраз того року випустили пральну машинку, яку назвали «Ауріка-72». Був період, коли деякі мої однокласники дражнили мене «пральною машинкою».
Вона каже, що це було образливо, але жодних психологічних травм у неї не було, адже загалом її завжди любили в колективі, у школі вона була лідером. Такі моменти були радше смішними, каже Ауріка. У юності, розповідає вона, навпаки хотілось вирізнятись, і ім’я тут допомагало. До слова, Ауріка перекладається на українську як «золотко».
«І я для багатьох стала таким золотком», – каже жінка.
Ауріка
Коли Ауріка виросла, то обрала професію журналістки. І тут незвичне ім’я стало в нагоді, адже коли телефонувала до когось, то її ніколи не перепитували, яка це Ауріка, розуміли одразу. І тепер під час знайомства жінку запам’ятовують миттєво.
«Були кумедні моменти, особливо в юності, коли люди не могли запам’ятати моє ім’я і робили це за формулою з мультика про Чебурашку. Скорочено мене багато хто називає Ріка, то запам’ятовували як Ріккі-Тіккі-Таві. Ще асоціювали з Аурікою Ротару, молодшою сестрою Софії Ротару», – розповідає вона.
Сьогодні ж, говорить Ауріка, вона дуже задоволена своїм іменем і відчуває себе «золотком». Жінка додає, що у Львові є ще щонайменше дві Ауріки.
Тричі перепитують, як звуть
Ім’я Юхим хлопцеві дав батько, тому що воно йому дуже подобалося. Тоді чоловік не замислювався, що дає синові незвичне ім’я. Сьогодні ж Юхим – це щось нетипове. Під час знайомства люди щонайменше тричі перепитують хлопця, чи правильно вони почули його ім’я. Після цього цікавляться, чи з України він, як звучить скорочена форма та як звуть його батьків.
Юхим
Зі слів хлопця, окрім себе, він Юхимів особисто ще не зустрічав, але впевнений, що такі є. Також хлопець додає, що іноді стикається з неправильними написанням і вимовою свого імені. Він вважає це дивним, оскільки ім’я Юхим є досить простим.
Читайте також: Які імена стали найпопулярнішими на Львівщині у 2019 році. Перелік
«Через своє хобі я неодноразово потрапляв на телебачення, у газетах писали про мене. Так от, з восьми разів тільки у двічі журналісти правильно почули і вказали моє ім’я, часто я був Юстимом або ж Устимом», – розповідає Юхим.
Хобі Юхима таке ж незвичне, як і його ім’я: хлопець бере участь у перегонах крихітних автомобілів на радіоуправлінні.
Люди одразу ставляться приязно
Квітку так назвали, тому що вона народилася на квітну (вербну) неділю. Батьки не вагалися над вибором імені для доньки. Дівчина переконана, що таке ім’я їй ідеально підходить. Багато хто думав, що «Квітка» – це нікнейм дівчини, а повне ім’я – Квітослава, але ж ні – у її паспорті написано Квітка. Попри те, що в дитинстві однолітки вигадували усілякі клички, Квітка ніколи не задумувалась над зміною імені.
«Квітка – це щось творче, незвичне, пов’язане з природою і, як на мене, ці характеристики описують мене і як особистість», – говорить вона.
Квітка
Нові знайомі завжди позитивно реагують, коли чують ім’я дівчини, одразу приязно ставляться до неї, із щирим зацікавленням хочуть дізнатися передісторію, чому ж саме таким іменем батьки назвали свою дочку.
«Дуже часто чую компліменти в його сторону (імені – ред.) при знайомстві чи, наприклад, на пошті», – каже дівчина.
Читайте також: Діонісій і Тіана. Якими рідковживаними іменами називали дітей на Львівщині у 2019 році
Квітка має пристрасть до фотографії. Навчається та працює за спеціальністю психологія. Каже, що вірить у те, що імена наділяють кожного з нас певними рисами.
Олеслав
«Батько знайшов ім’я у каталозі імен, які давали дітям ще до хрещення Русі», – розповідає хлопець Олеслав.
За словами Олеслава, йому приємно усвідомлювати, що він носить рідкісне ім’я. Додає, що ще ніколи не зустрічав чоловіків зі схожим. Під час нових знайомств люди через схожість звучання думають, що хлопця звати Владислав, рідше – Болеслав. Зазвичай неодноразово перепитують точність вимови, але Олеслава це не дратує. Коли співрозмовник розуміє, як правильно звучить його ім’я, із зацікавленістю починає розпитувати про значення, походження та як Олеслав його отримав.
«Олеслав – славний ласкою, коханням. Це слов’янське ім’я», – пояснює хлопець.
Олеслав
Він також говорить, що таке нетипове ім’я має свої позитивні сторони: у компанії нових людей його постать завжди привертає більше уваги.
Ольга Осіпова
Олександра Бодняк
Фото надані героями, головне зображення: Unsplash
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Зателефонували під ранок. Як не прокинутися з «мінусовим» балансом на картці
- Як виглядає Палац Гредлів, в якому планують відкрити туристичний центр Карпат
- Коли дитина боїться дихати. Як Covid-19 впливає на дитячу психіку
- Нові штами і утричі більше хворих. Як змінився Covid у Львові і у світі. Інфографіка
- Чи лікувати пневмонію вдома. Інтерв’ю з пульмонологом
- Я хочу, щоб мене почули. Чому медсестри виїжджають на роботу за кордон
- Як зробити громаду успішною. Розмова з керівником Асоціації рад Львівщини
- Ми даруємо не цукерки, а підтримку і любов. Як працює БФ «Рідні» у Львові
- Безпечна сповідь і чистота у серці. Як у Львові на карантині проводять Таїнство сповіді
- За що платить Covid-пацієнт і скільки коштує день у львівських лікарнях
- Жінки в ІТ були завжди. Чому ця професія не має статі
- «Червоні прапорці» аутизму. На що батькам звертати увагу в розвитку дитини
- Якими новими медпослугами з 1 квітня можуть безоплатно користуватись львів'яни
- Що правда, а що – ні. Фактчекінг звернення депутатів щодо Андрія Білого
- «Я вакцинуюсь, бо…». Історії львів’ян, які отримали щеплення від коронавірусу
- Найважче, коли пацієнти помирають від ускладнень. Лікарка про рік роботи з Covid-хворими
- Коронавірус у вагітних. Як захиститися, чи можна вакцинуватися і які є ризики для дитини
- Плани і реальність. Що недоговорює про закупівлю і ремонт транспорту ЛМР
- «Вірус справді змінився». Яким зараз є портрет хворого на Covid-19
- «Це бізнес». Чи вигідно Львову віддати два ринки та що буде із землею
- Без меж. Як дистанційне навчання впливає на психіку дітей і підлітків
- Велич та особливий шарм. Як на вулиці Котлярській у Львові відновили 150-річну браму
- Куди полетіти зі Львова: Луксор – вічне місто фараонів
- «Святкуємо день народження». Спогади львів'янки про період підпілля УГКЦ
- УПівка на псевдо «Домовина». Бо ніколи нікого не зрадила
- Перехрестя шести вулиць. Чому так складно проїхати Сахарова – Вітовського і що з цим робити
- Лікар, якого жартома називали «Мафією». У пам’ять про медика Ігоря Мартинюка
- «Найважче повертатися без результату». Як на Львівщині шукають заблукалих у горах
- Чи допоможе львів'янам щеплення від коронавірусу поїхати за кордон
- Усиновлення крок за кроком. Як у БФ «Рідні» допомагають стати батьками
- Правди не знав ніхто. Історія скульпторки і львівської легенди Теодозії Бриж
- Щороку їду на Майдан. Історія медсестри, чиє фото друкували світові медіа
- Перегони до Марсу і повернення на Місяць. Як Україна освоює космос із іншими
- То мороз, то відлига. Хто такі метеозалежні люди і до чого тут львівська погода
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду «Айболить» та «Юний технік»
- «Я недопильнувала». Батьки онкохворих дітей часто звинувачують себе
- Львів, який хочеться запам'ятати. Атмосферні фото засніженого міста
- Почути і перемогти. Як у львівській лікарні діти долають рак
- (Не) Доглянута старість. Які умови в будинках для літніх у Львові і скільки це коштує
- «Мама викликала швидку і знепритомніла». Історії людей, які отруїлись чадним газом
- Щоб усі були як рідні. Як у Львові працюватиме Центр підтримки дітей та сім’ї «Рідні»
- Робота на випередження. Як Рівне підготувалось до снігопаду і показало приклад іншим
- «Тут ближче до Бога». Розповідь про отця, який високо в горах лікує людей
- Халк прокидається. Львів'яни – про те, як Covid-19 впливає на психіку
- Хто такі медичні капелани і чому їх хочуть ввести у штати лікарень
- Не Польщею єдиною. Куди їдуть заробітчани після локдауну і що їм пропонують
- Лікар для всіх. У пам’ять про медика Євгена Марцинішка
- Французька кухня, віденські бали. Як жили львів'яни сто років тому
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»