фото: то є львів
Зі Львова – до моря. Розклад літніх авіарейсів та умови в'їзду
До низки країн, наприклад, на Кіпр, можна потрапити з негативним ПЛР-тестом, що може бути альтернативою сертифікату про вакцинацію. Туреччина ж взагалі скасовує будь-які обмеження для туристів.
Туреччина
З 15 травня громадяни України зможуть подорожувати до Туреччини без ПЛР-тесту. Вони мають заповнити спеціальну форму перед вильотом, у якій необхідно вказати свої паспортні дані, рейс і місце проживання в Туреччині.
Читайте також: Куди українці торік виїжджали найчастіше. Список країн
Після заповнення даних система генерує Hes-код, що необхідно пред'являти в готелях, кав'ярнях та ресторанах, торгових центрах і в транспорті. За допомогою Hes-коду влада контролює, чи мала людина контакт з хворим на коронавірусну інфекцію, і якщо це сталося – інформує туриста. Електронну форму можна заповнити за посиланням.
За 72 години до прильоту в Туреччину пасажири повинні роздрукувати заповнену анкету або завантажити її у смартфон, планшет тощо і показати її співробітнику авіакомпанії в аеропорту вильоту. Без анкети у посадці на борт літака українцям відмовлять.
Зі Львова є регулярні рейси у Стамбул і Бодрум.
Львів – Стамбул (Sky Up)
Відправлення: по понеділках, середах, п’ятницях та неділях о 10:50.
Прибуття: 12:55.
Львів – Стамбул (Turkish Airlines)
Відправлення: по вівторках, середах та неділях о 10:00, по понеділках та з четверга до неділі о 21:35.
Прибуття: о 12:05 та 23:40, відповідно.
Львів – Стамбул-Сабіха Гекчен (Pegasus Airlines)
Відправлення: з понеділка по суботу о 19:35, в неділю – 20:25.
Прибуття: 21:40 і 22:30, відповідно.
Львів – Бодрум (Pegasus Airlines)
Відправлення: понеділок, середа, п’ятниця, (з 4.06 також у суботу) о 4:45.
Прибуття: 7:05.
Львів – Бодрум (Azur Air Ukraine)
Відправлення: по четвергах о 14:10 та 19:00.
Прибуття: 16:30 та 21:20.
Окрім того, улітку виконуються чартерні рейси в Анталію компаніями Sky Up, Azur in Ukraine, Роза вітрів, МАУ.
Грузія
Українці можуть подорожувати до Грузії за умови, що вони прибудуть лише повітряним транспортом. Сухопутні та морські кордони залишаються закритими.
Читайте також: Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
Протягом 72 годин до подорожі в Грузію потрібно зробити ПЛР-тест, у тому числі і дітям, негативний результат якого надати на прикордонному пункті в Грузії. Перед перетином кордону також необхідно заповнити спеціальну анкету, вказавши історію поїздок за останні 14 днів, контактні дані (адреса, номер телефону, адреса електронної пошти тощо).
Окрім того, на 3-й день перебування в Грузії потрібно зробити ще один ПЛР-тест за свій рахунок.
Львів – Батумі (Sky Up)
Відправлення: по вівторках та суботах о 9:50, по четвергах і неділях о 17:25.
Прибуття: 12:15, 20:00.
Болгарія
Ця країна відкрила кордони для іноземних туристів із 1 травня, однак лише для тих, хто має один з трьох обов’язкових документів для в’їзду: сертифікат про вакцинацію від коронавірусу, негативний ПЛР-тест або тест на антиген (потрібен також дітям), або документ про те, що людина перехворіла на Covid-19. Важливо, що останній документ має датуватися числом не раніше, ніж за 6 місяців до дати в’їзду в Болгарію.
Львів – Бургас (Sky Up)
Відправлення: із 1.06 по вівторках о 17:20, з 4.06 по п’ятницях о 17:40.
Прибуття: 18:50, 19:10, відповідно.
Кіпр
Туристи, у тому числі українці, зможуть в’їжджати до Кіпру без обов'язкової самоізоляції чи тесту на коронавірус, якщо вони повністю вакцинувалися від Covid-19 схваленими в ЄС препаратами (AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson) або «Спутником V».
Читайте також: У Європейському союзі показали «Сovid-паспорт». Коли його запровадять
Мандрівники повинні заповнити заявку на сайті Cyprus Flight Pass не пізніше, ніж за 24 години до прибуття, а також завантажити туди сертифікат про вакцинацію, який видає їхня країна (конкретна форма цього документу не уточнюється).
Якщо ж ще не вдалося повністю вакцинуватися будь-яким із перелічених вище препаратів, ви все одно можете потрапити на Кіпр за умови негативного ПЛР-тесту, зданого не пізніше, ніж за 72 години до вильоту. ПЛР-тест також потрібен дітям. По прибуттю потрібно буде здати тест повторно.
Львів – Ларнака (Wizz Air)
Відправлення: з 1.06 по вівторках о 6:15.
Прибуття: 9:15.
Львів – Пафос (Ryanair)
Відправлення: з 2.07 по пятницях о 15:25; по понеділках о 14:55.
Прибуття: 18:25 та 17:55.
Інші морські країни
Зі Львова також літають чартерні рейси у Чорногорію (Тіват) та в Єгипет (Шарм ель-Шейх, Марса-Алам, Хургада). Перша наприкінці квітня оголосила про скасування всіх обмежувальних заходів на відвідування країни в цьому туристичному сезоні для громадян України: не потрібно ані ПЛР-тестів, ані сертифікату про вакцинацію.
А в Єгипет українські туристи можуть приїздити з негативним ПЛР-тестом (окрім дітей до 6 років), зробленим не раніше, ніж за 72 години до прибуття. Окрім цього, документ має містити точну дату та час здачі тесту і бути виданим офіційною лабораторією, мати печатку лабораторії, підпис лікаря та/або QR-код, що містить посилання на результат тесту на офіційному веб-сайті лабораторії. Також у ньому має бути інформація про вид тесту, людину, якій він належить. Сертифікат має бути перекладений на англійську мову, а заповнені від руки – не прийматимуть.
Туристам, які прибувають до аеропортів курортних міст Хургада, Шарм ель-Шейх, Марса-Алам і не мають при собі довідки з негативним результатом ПЛР-тесту, дозволять здати його безпосередньо після прибуття. Його вартість тоді становитиме 30 доларів.
Читайте також: Як українцям підготуватися до поїздок закордон в умовах епідемії. Роз’яснення МЗС
Однак до 21 травня в Єгипеті діють посилені карантинні обмеження. Усі магазини, торгові центри, ресторани, кафе закриваються не пізніше 21:00. Після цього часу дозволена тільки адресна доставка продуктів і окремих товарів. Утім, ресторани, кафе і пляжі на території готелів працюють і після 21:00, на курортах обмежили лише проведення масових заходів. Готелі не можуть бути заповнені більше, ніж на 50%.
Європа
Наразі кордони ЄС для україцнів залишаються закритими, а в'їзд дозволили лише для окремих категорій громадян. Із умовами, за якими можна перетнути кордон (а це, здебільшого, стосується сезонних працівників, студентів тощо) можна ознайомитися на мапі МЗС, що постійно оновлюється.
Європейська комісія пропонує орієнтовно з червня дозволяти в’їзд тих, хто отримав останню рекомендовану дозу будь-якої з чотирьох схвалених у ЄС вакцин – AstraZeneca, BioNTech/Pfizer, Johnson & Johnson і Moderna – принаймні за 14 днів до прибуття. Як уточнюють у Європейській правді з посиланням на проєкт рішення Єврокомісії, дітям, що подорожують з вакцинованими батьками, має бути дозволений в’їзд зі свіжим ПЛР-тестом. Втім, як це працюватиме на практиці, лишається незрозуміло – проєкту в цій частини бракує конкретики: не визначений граничний вік для таких правил в'їзду, немає рецепту в'їзду без батьків тощо.
Також пропонують послабити порядок розрахунку того, які країни «безпечні» – від показника в 25 випадків захворювання на Covid-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів до 100 на 100 тисяч. У такому випадку в’їзд може бути з будь-якою метою і не вимагатиме перебування на самоізоляції.
Якщо ЄС із червня дозволить в'їзд українцям, то зі Львова можна буде полетіти в Італію, Польщу, Угорщину, Чехію, Естонію, Португалію, Литву, Австрію і Німеччину.
Читайте також: Італія запроваджує Сovid-паспорти у другій половині травня
Азербайджан
Потрапити у цю країну можна лише з посвідками на проживання та за рішенням Оперативного Штабу при Кабінеті Міністрів Азербайджанської Республіки.
Львів – Баку (Sky Up)
Відправлення: по понеділках о 1:20;
Прибуття: о 5:00.
Львів – Баку (Azerbaijan Airlines)
Відправлення: по середах о 23:10, по четвергах та неділях о 23:20, по понеділках о 10:30, по п’ятницях о 10:10;
Прибуття: 3:10 (+1), 3:20 (+1), 14:30 та 14:10, відповідно.
Додамо, що перед тим, як їхати у відпустку за кордон, варто зайти на сайт з онлайн-мапою світу, що торік створило МЗС. Тут можна знайти умови в’їзду в будь-яку країну світу, а також дізнатись, чи після повернення в Україну потрібно проходити обов'язкову двотижневу самоізоляцію, або отримати негативний тест.
Ольга Коваль
Інфографіки Марії Стахів
Головне фото: То є Львів
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Проєкт на десять років, або Чи зможуть розвантажити Личаківську у Львові
- Зірка як символ. Яким цього року у Львові буде Різдво
- Львів'яни, економте під час «вуха котика», або Що з електроенергією в Україні
- «Ізолятор як покарання»? Що відбувається в інтернатах на Львівщині
- На «захисті» науки. Хто у Львові цього року став аспірантом
- Квартири у Львові подорожчають? Огляд ринку нерухомості під час війни
- Приватизація чи комунальна власність. Що буде з давньою солеварнею в Дрогобичі
- Як колишній механік, банкір і кицька Ракета збивають «шахеди» на Львівщині
- Кілька кроків для підтримки свого ментального здоров'я
- Ідея для польотів у космос і подорож з учнями до SpaceX. Історія вчительки із Львівщини
- Історії окрилених: жінки, які через війну переїхали до Львова і започаткували власну справу
- Любить творчість Івасюка та Білозіра. Ще раз про Клавдію Петрівну, яка виступить у Львові
- Будівництво може затягнутись? Що знову не так зі сміттєпереробним у Львові
- Як підібрати корм для кота і собаки. Про спеціальне харчування для тварин
- «Готові преміювати водіїв, які приведуть жінку-водія», або Що з транспортом у Львові
- «Львів перетворився на мурашник торгівлі». На чому заробляли львів'яни у 90-х
- Віталій Портников: «Я повірив, що українці стануть українцями»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До містечка, де вперше підняли український прапор
- Ревматизм, артрит, псоріаз. Які ще ревматичні хвороби загострила війна
- Як Львів позбувався російської церкви
- Львів 90-х. Чим жило місто, коли Україна проголосила Незалежність
- Мільйон на мрію. Історії львівських учителів, які ввійшли до 50-ти найкращих в Україні
- «На жодних інших вишивках такого немає». Історія віднайденого взору на Львівщині
- Багатоповерхівки чи парк. Що збудують на Сихові
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Одне на день. Якої шкоди може завдати морозиво і купання у водоймі
- Вбивство Фаріон у Львові. Про затримання підозрюваного, фото та інші деталі
- Чому перейменували Липневу у Львові. Історія площі, якій повернули історичну назву
- «Ми врізаємось у «стіну» на повній швидкості». Що буде зі світлом
- «Це Юля, а не робот!» Як у Львові працює ветеранська лінія
- У Львові подорожчали квартири. Що потрібно перевіряти при купівлі
- «Хочеться розвінчати міф про митника-хабарника». Інтерв'ю з керівником Львівської митниці
- Замість трамвая велосипедна доріжка та готель. Що обурило мешканців Винників
- Ганьба і упередження. Хто і чому зриває створення Національного військового меморіалу
- Що сталось, коли під час аварії у Львові загинув хлопчик. Розбір
- Діагностичні центри замість поліклінік. Що це означає для пацієнтів Львова
- Чотирилапий колега. Як найбільший виробник корму заохочує брати собак на роботу
- 9 книжок, які читають герої відомих фільмів, або Що дивитись і читати
- «Можемо бути без світла п'яту частину доби», – експерт про зиму
- Як позбутися черг у львівських ТЦК. Версії працівників та відвідувачів
- Чому черешні по 200 гривень, або Яким буде сезон ягід та фруктів
- Як потрапити в будівлю, або Навіщо реконструюватимуть вокзал у Львові
- Як і хто будуватиме Україну майбутнього. Поради експертів, що варто врахувати
- «Без запису не приходьте». Як оновити дані у львівському ТЦК
- «Все маємо, але бракує місця в домі», – сім'я, де народилась 11-та дитина
- «Мусимо пристосуватися до графіків відключень світла». Інтерв’ю з директором YASNO
- «Таких операцій не роблять у Литві, Латвії, Естонії». Як львівські нейрохірурги рятують дітей
- «Я уявляю, як трава проростає крізь нього». Історія матері зниклого безвісти героя
- «Якщо підемо шляхом конкуренції, то програємо»
- «Не треба вав-ефекту». Як змінився підхід до архітектури Львова
- Резервувати треба лише тих, що платять податки, або Що не так із економічним бронюванням
- Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки
- «На протезі в Антарктиду!», – боєць зі Львівщини, який пережив клінічну смерть
- Чи варто терпіти біль голови. Розмова з неврологом
- «Я доглядаю могили чоловіка, брата і невідомого воїна»
- «Чому я залишаюсь у Харкові?» Розповідь волонтерки з міста, яке постійно атакують
- Чому у Львові не так, як у Відні, або Як урятувати громадський транспорт
- «Яблуко розбрату», або Що сталось у сихівській школі
- «Тут вирує своє життя». Чи потрібні старі ринки в середмісті Львова
- «Заміни, заміни старенький трамвай». Як до Львова їдуть трамваї з Європи
- Чи можуть кияни викупити Житній ринок
- Психлікарню на Кульпарківській кардинально змінять. Інтерв'ю з директором
- «Важливо знати, що в тобі є доброго». Отець про піст, Папу та дофамінове покоління
- Як розвивати Львівський палац мистецтв
- Поет-боєць Артур Дронь: Найбільше дратує байдужість до війни
- Чи молодшає рак і чи більшає хворих. Розмова з керівником Львівського онкоцентру
- Made in Ukraine. Як на Львівщині виробляють корми для тварин з бананами і креветками
- «Це найбільший скандал». Експерт про Папу та кампанію проти України
- Земля і руїни. Які виставки варто відвідати у Львові у березні
- «Наталю, я тебе люблю, але Україну люблю більше». Яким був Роман Шухевич
- Чи збудують у Львові перехоплювальний паркінг та до чого тут «джентльменська угода»
- «Ми маємо чим пишатися». Що буде з Академією друкарства і що кажуть у МОН
- Як забудують Садову-Петлюри і чи не зупиниться Кульпарківська
- На Ринку звучить «Тиша». Як Львів запровадив церемонію прощання з воїнами
- Львову потрібна транспортна революція, щоб стати воротами ЄС в Україну
- Без ботоксу та уколів. Чому тейпування і масаж корисні для краси та здоров’я
- Що треба врахувати у законопроекті про мобілізацію. Розмова з адвокатом
- Мрій, дій, сяй, відпочивай. Що врахувати, щоб обрати дитячий табір
- Здобувачів другої освіти у вишах можуть мобілізувати. Скільки їх на Львівщині
- Листівки та горнятка зі Львова. Як родина з Лисичанська заснувала сувенірну майстерню
- Продавці спадщини, або Як «загубилися» приміщення колишнього Університету у Львові
- «Львів'яни погано сприймають сучасну архітектуру», – Тетяна Балукова
- Мріємо допомагати. Як у Львові сім'я створила крафтову майстерню меблів Holy Wood
- Чому українські школярі відстають від європейських. Розбір результатів PISA
- Зарплата, ціни на квартири та каву. Що змінилось у Львові та ще 4 містах
- «У нас 6 дівчат. В армію їх не заберуть». Як скласти дрон та скільки це коштує
- «Москва» в середмісті Львова. Як ресторани працювали на радянську імперію
- Репресоване Різдво. Як совєти забороняли вертеп, коляду та інші традиції
- «Тут ти або Герой, або - нещасний». Як це повернутись з фронту
- Скільки коштує квартира у Львові, або Детальний огляд ринку нерухомості
- Після метро. Чи вдасться подолати транспортний колапс на Теремках
- «Росіяни стріляють, а шестеро хлопців мене несуть». Ще одна історія бійця
- Як це – жити тиждень у вантажівці. Репортаж із заблокованого кордону
- «Чомусь коментуємо дії ТЦК, а не відсутність черг під військкоматами»
- «Іншого такого немає». Чи може Клепарів стати підцентром Львова
- Чому медики «швидкої» не приїжджають на усі виклики мешканців Львова
- «Ми на тебе чекали». Як у Львові допомагають одиноким людям
- «Мова допомогла мені пережити початок війни». Як у Львові вивчають українську
- «Сказав правду, і це зачепило». Що довело до сліз капелана облради Андрія Корчагіна
- Зараз готується «План України», – керівниця Українського форуму в Chatham House