
фото: то є львів
Зі Львова – до моря. Розклад літніх авіарейсів та умови в'їзду
До низки країн, наприклад, на Кіпр, можна потрапити з негативним ПЛР-тестом, що може бути альтернативою сертифікату про вакцинацію. Туреччина ж взагалі скасовує будь-які обмеження для туристів.
Туреччина
З 15 травня громадяни України зможуть подорожувати до Туреччини без ПЛР-тесту. Вони мають заповнити спеціальну форму перед вильотом, у якій необхідно вказати свої паспортні дані, рейс і місце проживання в Туреччині.
Читайте також: Куди українці торік виїжджали найчастіше. Список країн
Після заповнення даних система генерує Hes-код, що необхідно пред'являти в готелях, кав'ярнях та ресторанах, торгових центрах і в транспорті. За допомогою Hes-коду влада контролює, чи мала людина контакт з хворим на коронавірусну інфекцію, і якщо це сталося – інформує туриста. Електронну форму можна заповнити за посиланням.
За 72 години до прильоту в Туреччину пасажири повинні роздрукувати заповнену анкету або завантажити її у смартфон, планшет тощо і показати її співробітнику авіакомпанії в аеропорту вильоту. Без анкети у посадці на борт літака українцям відмовлять.
Зі Львова є регулярні рейси у Стамбул і Бодрум.
Львів – Стамбул (Sky Up)
Відправлення: по понеділках, середах, п’ятницях та неділях о 10:50.
Прибуття: 12:55.
Львів – Стамбул (Turkish Airlines)
Відправлення: по вівторках, середах та неділях о 10:00, по понеділках та з четверга до неділі о 21:35.
Прибуття: о 12:05 та 23:40, відповідно.
Львів – Стамбул-Сабіха Гекчен (Pegasus Airlines)
Відправлення: з понеділка по суботу о 19:35, в неділю – 20:25.
Прибуття: 21:40 і 22:30, відповідно.
Львів – Бодрум (Pegasus Airlines)
Відправлення: понеділок, середа, п’ятниця, (з 4.06 також у суботу) о 4:45.
Прибуття: 7:05.
Львів – Бодрум (Azur Air Ukraine)
Відправлення: по четвергах о 14:10 та 19:00.
Прибуття: 16:30 та 21:20.
Окрім того, улітку виконуються чартерні рейси в Анталію компаніями Sky Up, Azur in Ukraine, Роза вітрів, МАУ.
Грузія
Українці можуть подорожувати до Грузії за умови, що вони прибудуть лише повітряним транспортом. Сухопутні та морські кордони залишаються закритими.
Читайте також: Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
Протягом 72 годин до подорожі в Грузію потрібно зробити ПЛР-тест, у тому числі і дітям, негативний результат якого надати на прикордонному пункті в Грузії. Перед перетином кордону також необхідно заповнити спеціальну анкету, вказавши історію поїздок за останні 14 днів, контактні дані (адреса, номер телефону, адреса електронної пошти тощо).
Окрім того, на 3-й день перебування в Грузії потрібно зробити ще один ПЛР-тест за свій рахунок.
Львів – Батумі (Sky Up)
Відправлення: по вівторках та суботах о 9:50, по четвергах і неділях о 17:25.
Прибуття: 12:15, 20:00.
Болгарія
Ця країна відкрила кордони для іноземних туристів із 1 травня, однак лише для тих, хто має один з трьох обов’язкових документів для в’їзду: сертифікат про вакцинацію від коронавірусу, негативний ПЛР-тест або тест на антиген (потрібен також дітям), або документ про те, що людина перехворіла на Covid-19. Важливо, що останній документ має датуватися числом не раніше, ніж за 6 місяців до дати в’їзду в Болгарію.
Львів – Бургас (Sky Up)
Відправлення: із 1.06 по вівторках о 17:20, з 4.06 по п’ятницях о 17:40.
Прибуття: 18:50, 19:10, відповідно.
Кіпр
Туристи, у тому числі українці, зможуть в’їжджати до Кіпру без обов'язкової самоізоляції чи тесту на коронавірус, якщо вони повністю вакцинувалися від Covid-19 схваленими в ЄС препаратами (AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson) або «Спутником V».
Читайте також: У Європейському союзі показали «Сovid-паспорт». Коли його запровадять
Мандрівники повинні заповнити заявку на сайті Cyprus Flight Pass не пізніше, ніж за 24 години до прибуття, а також завантажити туди сертифікат про вакцинацію, який видає їхня країна (конкретна форма цього документу не уточнюється).
Якщо ж ще не вдалося повністю вакцинуватися будь-яким із перелічених вище препаратів, ви все одно можете потрапити на Кіпр за умови негативного ПЛР-тесту, зданого не пізніше, ніж за 72 години до вильоту. ПЛР-тест також потрібен дітям. По прибуттю потрібно буде здати тест повторно.
Львів – Ларнака (Wizz Air)
Відправлення: з 1.06 по вівторках о 6:15.
Прибуття: 9:15.
Львів – Пафос (Ryanair)
Відправлення: з 2.07 по пятницях о 15:25; по понеділках о 14:55.
Прибуття: 18:25 та 17:55.
Інші морські країни
Зі Львова також літають чартерні рейси у Чорногорію (Тіват) та в Єгипет (Шарм ель-Шейх, Марса-Алам, Хургада). Перша наприкінці квітня оголосила про скасування всіх обмежувальних заходів на відвідування країни в цьому туристичному сезоні для громадян України: не потрібно ані ПЛР-тестів, ані сертифікату про вакцинацію.
А в Єгипет українські туристи можуть приїздити з негативним ПЛР-тестом (окрім дітей до 6 років), зробленим не раніше, ніж за 72 години до прибуття. Окрім цього, документ має містити точну дату та час здачі тесту і бути виданим офіційною лабораторією, мати печатку лабораторії, підпис лікаря та/або QR-код, що містить посилання на результат тесту на офіційному веб-сайті лабораторії. Також у ньому має бути інформація про вид тесту, людину, якій він належить. Сертифікат має бути перекладений на англійську мову, а заповнені від руки – не прийматимуть.
Туристам, які прибувають до аеропортів курортних міст Хургада, Шарм ель-Шейх, Марса-Алам і не мають при собі довідки з негативним результатом ПЛР-тесту, дозволять здати його безпосередньо після прибуття. Його вартість тоді становитиме 30 доларів.
Читайте також: Як українцям підготуватися до поїздок закордон в умовах епідемії. Роз’яснення МЗС
Однак до 21 травня в Єгипеті діють посилені карантинні обмеження. Усі магазини, торгові центри, ресторани, кафе закриваються не пізніше 21:00. Після цього часу дозволена тільки адресна доставка продуктів і окремих товарів. Утім, ресторани, кафе і пляжі на території готелів працюють і після 21:00, на курортах обмежили лише проведення масових заходів. Готелі не можуть бути заповнені більше, ніж на 50%.
Європа
Наразі кордони ЄС для україцнів залишаються закритими, а в'їзд дозволили лише для окремих категорій громадян. Із умовами, за якими можна перетнути кордон (а це, здебільшого, стосується сезонних працівників, студентів тощо) можна ознайомитися на мапі МЗС, що постійно оновлюється.
Європейська комісія пропонує орієнтовно з червня дозволяти в’їзд тих, хто отримав останню рекомендовану дозу будь-якої з чотирьох схвалених у ЄС вакцин – AstraZeneca, BioNTech/Pfizer, Johnson & Johnson і Moderna – принаймні за 14 днів до прибуття. Як уточнюють у Європейській правді з посиланням на проєкт рішення Єврокомісії, дітям, що подорожують з вакцинованими батьками, має бути дозволений в’їзд зі свіжим ПЛР-тестом. Втім, як це працюватиме на практиці, лишається незрозуміло – проєкту в цій частини бракує конкретики: не визначений граничний вік для таких правил в'їзду, немає рецепту в'їзду без батьків тощо.
Також пропонують послабити порядок розрахунку того, які країни «безпечні» – від показника в 25 випадків захворювання на Covid-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів до 100 на 100 тисяч. У такому випадку в’їзд може бути з будь-якою метою і не вимагатиме перебування на самоізоляції.
Якщо ЄС із червня дозволить в'їзд українцям, то зі Львова можна буде полетіти в Італію, Польщу, Угорщину, Чехію, Естонію, Португалію, Литву, Австрію і Німеччину.
Читайте також: Італія запроваджує Сovid-паспорти у другій половині травня
Азербайджан
Потрапити у цю країну можна лише з посвідками на проживання та за рішенням Оперативного Штабу при Кабінеті Міністрів Азербайджанської Республіки.
Львів – Баку (Sky Up)
Відправлення: по понеділках о 1:20;
Прибуття: о 5:00.
Львів – Баку (Azerbaijan Airlines)
Відправлення: по середах о 23:10, по четвергах та неділях о 23:20, по понеділках о 10:30, по п’ятницях о 10:10;
Прибуття: 3:10 (+1), 3:20 (+1), 14:30 та 14:10, відповідно.
Додамо, що перед тим, як їхати у відпустку за кордон, варто зайти на сайт з онлайн-мапою світу, що торік створило МЗС. Тут можна знайти умови в’їзду в будь-яку країну світу, а також дізнатись, чи після повернення в Україну потрібно проходити обов'язкову двотижневу самоізоляцію, або отримати негативний тест.
Ольга Коваль
Інфографіки Марії Стахів
Головне фото: То є Львів
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Добродії на пів мільйона, або Що відбувається у справі Матиса і Шпитка
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- Шкодуємо, що не виїхали раніше. Історії дітей, яких рятують у Львові
- «Компроміс вичерпався». Історик про те, чому Україна вже не може святкувати 9 травня
- «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян
- «Бог залишив мене живою, тому мушу жити». Історія медсестри, яка підірвалася на снаряді
- Проблему з пальним можна вирішити, – експерт
- Несправжній Козак. Що буде із майном соратника Медведчука у Львові
- Великдень у Львові та селах відзначали по-різному. Старі фото та традиції
- Космічна магія Великодня. На згадку про писанкарку Ганну Косів
- «Такої кількості ще не було». Як волонтерська кухня передає паски на передову
- Купити авто в Європі. Як через новий закон виник ажіотаж на кордоні і ринку
- Історія повторюється. У чому феномен пісні «Ой, у лузі червона калина»
- Швидкі рішення, піт і сльози. Експерти про те, як відбудовувати Україну
- «Хто буде Карфагеном – Москва чи Київ?» Ярослав Грицак про війну за існування
- Важливо, щоб Папа не зустрівся з Кірілом, або Як Україні перемогти росію у Ватикані
- Львівщина може забезпечити сіллю пів України, але будуть проблеми з олією
- «Треба передусім назвати путіна злочинцем», – отець-доктор Михайло Димид про Папу, війну і жертви
- «Навіщо фінансувати культуру, коли війна?» У Львові оживає театральне життя
- «Господи, як я їх ненавиджу! Отак і скажіть». Священник про звірства росіян
- Маємо почати говорити про втрати. Психолог про втому та другий місяць війни
- «Недооцінювати загрозу білоруського удару не варто», – Остап Кривдик
- «Не хочу говорити однією мовою з окупантами». Історії переселенців, які перейшли на українську
- «Мова – це зброя, але не головна». Історик Ярослав Грицак про те, як росія нищила українську
- «Стане великим багатосферним хабом». Як Львів трансформується у час війни
- Як в Україні проходить загальна мобілізація та кого не призиватимуть
- «Якби я змогла забути російську, була б щаслива». Історія харків’янки, яка почала спілкуватися українською
- Залежить від заправки. Яка ситуація із пальним на Львівщині
- Дихати, тренуватися, гуляти і спати. Як переживати стресові ситуації
- Битва за Оперу. Що відбувається із конкурсом на директора головної сцени Львова
- «Це краще, ніж ховатися у підвалі». Львів’янки про те, чому вирішили проходити військовий вишкіл
- «Росія – ворог, який точно програє». Юрій Підлісний про загрозу і наступ
- «Українці скуповують не сірники і гречку, а зброю». Володимир В’ятрович про протистояння з Росією
- «Путін – божевільний, а Росія лежить у паралічі», – експрофесорка МДУ Олена Волкова
- Львівські готелі. Кому належать і чи є там російський бізнес
- Як убезпечити свій акаунт і що потрібно знати про ворожі хакерські атаки
- «Вимкнені телефони, є жива черга». Як працює Генконсульство Росії у Львові
- «Мій вітер повідчиняв усі вікна її життя». Історія кохання політв’язня Зеновія Красівського і правозахисниці Олени Антонів
- «Це загальноєвропейська справа». Іноземці, які лишаються у Львові, попри можливе вторгнення Росії
- «Замість страху та паніки моя відповідальність полягає в тому, щоб бути в Україні», – американець про те, чому він не евакуюється у США
- Усе почалось з пані Наді. Як бабусі з пансіонату «створили» власний бренд шкарпеток
- «Кожен має відчути нерв театру, тоді він успішний». Василь Вовкун про прорив у Львівській опері
- У Львові хочуть зберегти віллу «Сонячну» і відкрити тут музичну галерею
- Проректор, пластун та маркетолог. Історії тих, хто вже записався у Львівську тероборону
- Куди полетіти зі Львова. Еґер – вода, вино і соляна гора
- Львів і його райони. Звідки походять назви та де з’явились перші будинки
- Перехворіють усі. Завідувачка Covid-відділення вважає, що коронавірус може перейти в сезонну хворобу
- За два тижні львів'яни зможуть записуватися на військово-медичні навчання
- Як Винниківське озеро стало «басейном»
- «А хіба інші нації теж їдять сало?» Кілька думок про розвиток української кухні
- Раджу сісти і написати свій план. Психологиня про те, як не впадати у відчай через війну
- «Майдан не може вирішити все – ми мусимо вирішувати», – Мирослав Маринович
- «Був зруйнований, наче Троя». Як на Львівщині три родини викупили занедбаний палац і відновлюють його
- Куди полетіти зі Львова. Всі столиці Литви
- У пошуках свого коріння. Як віднайти предків
- «Остап знову збере усіх на Різдво». Як львівський художник гуртував у себе сотні колядників
- Різдво для Давидка. Історія маленького героя, якому вперше в Україні імплантували стимулятор діафрагми
- Він дуже поспішав жити. In memoriam Остап Лозинський
- Три історії львівських підприємств, яким допомогла COVID-19 Бізнес-клініка
- Чи зникне взимку сніг. Розмова із кліматологом
- Як українці святкують Різдво в Кракові. Фоторепортаж
- «Змінилося би все». Чи зможуть українці святкувати Різдво 25 грудня
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- Кожна п’ята дитина відчуває страх, що на неї наїде машина. Як підвищити безпеку біля шкіл
- Їх застануть ще наші правнуки. Чому одноразові підгузки – це погано і як перейти на багаторазові
- «Я тішився, як дитина в Діснейленді, коли відкрив Львів», – власник арткафе Te Amo Lviv
- Перезмінка о 5-ій ранку. Як батьки Юрчика зі СМА борються за життя сина
- «Став серцевиною». Історія першого Гарнізонного храму України
- «Нам треба збільшити рівень очікування до змін у державі», або Чого бракує економіці сьогодні
- Гідність, інклюзивність та рівність. Яким буде America House Lviv і коли його відкриють
- Нас називають «поспішайки». Як у Львові доглядають передчасно народжених дітей
- Діти самі роблять тести. Як у різних країнах світу дбають про школярів
- «Росія зчитувала наші дані». Львівський розробник про український аналог додатку для військових
- Писала серед карпатських гір. Листи молодої письменниці до своєї сім'ї
- Водіям тут не місце, або Що передбачає новий План мобільності Львова
- Wizz Air запускає нові рейси зі Львова та готується випередити МАУ. Інтерв’ю з президентом
- «Ресторанів з локальною кухнею буде все менше». Чому у Львові закрилася відома «Ґвара»
- Куди полетіти зі Львова: вікенд у Ґданську – місті, що стало феніксом
- Житло на заводі. Як у Львові на місці фабрик виросли «семицвіти»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До центру реабілітації диких птахів
- «Я не можу підвести маму». Історія дівчинки, яка об’єднала Львів
- Скільки цьогоріч платитимуть львів’яни за опалення. Пояснення експертів
- Не алкоголь. Якими є основні причини автотрощ на Львівщині та хто їх створює
- «Не-святий-святий». Історія мученика Омеляна Ковча
- І стіни заговорили. На Вірменській знайшли кам’яницю, в якій жив король
- Ті, які повертають до життя. Перемоги львівських лікарів
- «Навчилась заново ходити». У Львові 6 місяців боролись за життя керівниці штабу протидії Covid-19
- «Після 18:00 у нас безлюдно». Дипломат порівняв карантин у Львові та Празі
- Лікарі розповіли, чи відрізняється лікування вакцинованих та невакцинованих пацієнтів
- «Це ми допустили такий стихійний туризм» або Як перестати нищити Карпати
- Інцидент із Cat Cafe у Львові. В яких умовах тут живуть коти
- Маршрут двоколісним. Що цікавого можна побачити на шляху від Брюховичів до Жовкви
- В Україні тестують Covid-паспорти та думають, що робити зі школами
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. 99 маршрутів. Онлайн-мапа
- «Ми знаходимо їхні рештки на смітниках». Чому на Львівщині зупинились перепоховання вояків
- Потужна версія Covid-19. Чим небезпечний штам коронавірусу «Дельта»
- «Люди почали вкладатися в українське», – Kozak System у Львові
- «Як кампуси Google, Apple, Amazon». Що SoftServe будуватиме на Хуторівці у Львові
- Як не добігти до трагедії. Аналіз нещасного випадку на Львівському півмарафоні
- Споруди-залишенці. Що буде з давнім костелом та монастирем на території ЛАЗУ