
Перехрестя шести вулиць. Чому так складно проїхати Сахарова – Вітовського і що з цим робити
Перехрестя шести вулиць: Сахарова – Коперника – Нечуя-Левицького – Вітовського – Героїв Майдану – Лук’яновича є одним із найскладніших у Львові. Навіть водії зі стажем його намагаються оминати. Львівська міськрада готує його реконструкцію, щоправда, це точно не буде цього року, а, можливо, й не наступного. Тvoemisto.tv дізнавалося, як уже зараз зняти «напругу» на цьому перехресті, не чекаючи великих ремонтів.
Читайте також: Ескіз реконструкції вулиці Вітовського відправили на обговорення. Що пропонують
Чому це перехрестя ніхто не любить?
«Не люблю це перехрестя. Живу на Володимира Великого, працюю у центрі. Коли їду громадським транспортом на роботу, то часто стою тут у заторі. Коли їду на авто, це переважно у вихідні, тут не ускладнений рух, але я максимально вмикаюся, бо його потрібно проїхати швидко, а це нереально через ями і колію, яка виступає», – розповідає Тvoemisto.tv львів’янка Ольга.
За даними пресслужби Патрульної поліції Львівської області, за 2020 рік на цьому перехресті оформили лише три ДТП, хоча їх тут стається значно більше. Інші аварії водії залагоджують між собою через страховиків і не реєструють.
Саме їдемо цим перехрестям разом із патрульними. Інспектор Володимир Варениця каже, що на перехресті немає головних і другорядних доріг, а регулюється воно світлофорами. Він погоджується, що, можливо, незручно для тих, хто їде з вул. Коперника те, що для переїзду з вул. Сахарова і з вул. Коперника зелене світло вмикається одночасно.
Люди поспішають, їдуть на жовте, червоне, проштовхуються і у результаті всі зупиняються у центрі перехрестя, – додає заступник командира роти Ярослав Смілянець.
А ще часто проблеми на ньому виникають через погану дорогу. Водії не встигають перетнути перехрестя вчасно, переїжджаючи колії, що виступають, чи маневруючи між вибоїнами.
Читайте також: То хто на головній? Як проїхати перехрестя вулиць Сахарова та Вітовського. Відео
Щонайменше шість проблем на цьому перехресті нарахував начальник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Роман Зубачик.
«Воно утворюється із шести вулиць – це перше. Там проходять трамвайні колії у трьох напрямках – це дещо ускладнює рух і це друга проблема. Третє те, що перехрестя є дуже великим, воно не зручне і для пішоходів, а про велотранспорт взагалі важко говорити. Четверта проблема – там зараз вкрай погане покриття, тому авто їдуть на мінімальних швидкостях і через нерівності водії змушені маневрувати на самому перехресті. А ще там немає розмітки – це п’ять. Шоста проблема – світлофор. Там стоїть старий контролер, який працює у жорсткому режимі з незмінною циклограмою у залежності від трафіку», – каже він.
Як хочуть змінити і коли за це візьмуться?
За ескізним проєктом реконструкції перехрестя, який розробило ЛКП «Львівавтодор», тут планують відновити трамвайну колію – на вулицю Коперника.
«Так отримаємо швидкий трамвайний маршрут, з «Аквапарку» до площі Ринок можна буде заїхати за 20 хвилин. Є складність, що між будинками на Коперника є мала відстань, потрібні додаткові погодження», – казав раніше у коментарі Тvoemisto.tv заступник директора департаменту ЖКГ Львівської міської ради Андрій Білий.
Також у «Львівавтодорі» пропонують максимально зменшити площу перехрестя, зробити його асфальтованим.
«Проєктом передбачаємо оптимізувати простір, максимально скеровуючи водіїв, пішоходів та велосипедистів за оптимальними траєкторіями», – розповідає Роман Зубачик.
Читайте також: Затори у Львові. Чому світлофори в місті працюють так, а не інакше
Раніше розглядали на цьому перехресті облаштування кільця, однак пізніше відмовилися від цієї ідеї, щоб не забирати простір у Lem Station. Нагадаємо, це інноваційно-креативний простір, який створюється на базі трамвайного депо, на честь польського письменника-фантаста Станіслава Лема, який народився і жив у Львові.
Тут також замінять світлофор, облаштують такий, який працюватиме в адаптивному режимі. Він визначатиме тривалість зеленого сигналу, у залежності від черги на під’їзді до перехрестя.
Трамваї, які курсуватимуть на цьому напрямку, матимуть перевагу. На них буде додаткове обладнання, датчики, які «вмикатимуть» зелене світло.
Щодо термінів виконання робіт на перехресті, то її прив’язали до реконструкції всієї вулиці Вітовського. Ще у 2016 році у Львові розробили кілька варіантів і планували її ремонтувати ще й у комплексі з площею Франка. Тоді ж у місті розпочалися розмови про відновлення навпроти Парку культури Пелчинського ставу. Задля цього розглядається варіант дещо змістити вулицю Вітовського ближче до пагорба.
Перший заступник міського голови Андрій Москаленко у коментарі Тvoemisto.tv зазначив, що на засіданні виконавчого комітету мають затвердити ескізний проєкт реконструкції вулиці і перехрестя, однак самі роботи розпочнуться точно не цього року.
Читайте також: Через ремонт Бандери автівки у Львові їдуть через відреконструйований сквер біля церкви Юра
«Львівавтодор» оголосить тендер на проєктування перехрестя за цим ескізним проєтом. Це також займе трохи часу, згодом йтиметься про його реконструкцію. Це буде не цього року точно», – каже він.
Вартість реконструкції вулиці не відома, допоки немає проєктно-кошторисної документації. Утім, якщо доведеться замінювати колектори, то вона може сягати і 100 мільйонів гривень.
Що можна зробити вже зараз
Начальник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Роман Зубачик говорить, що якщо б нині на цьому перехресті було рівне покриття, світлофор, який працює в адаптивному режимі, та дещо реорганізований рух на вулиці Героїв Майдану, то це б значно змінило б ситуацію на цьому перехресті.
Львівські патрульні вважають, що «напругу» з перехрестя вдалось би зняти, якби облаштувати почерговий виїзд на нього.
«Може можна вирішити проблему, якщо увімкнути світлофор почергово: всім червоне, лише з одного виїзду зелене. Можливо, утвориться тягнучка на вулицях, які примикають до цього перехрестя, утім, на ньому буде менше конфліктів», – каже інспектор Володимир Варениця.
Читайте також: У Львові планують закласти мільйон гривень на проєкт відновлення Пелчинського ставу
На думку ж інструктора із водіння автошколи «Рега» Олега Пилата, значно змінила б ситуацію на Сахарова – Вітовського дорожня розмітка, а тут її й сліду немає.
«Погана якість дороги – це основна проблема на цьому перехресті. Друга – це відсутність розмітки. Вона б показувала, що, наприклад, якщо тобі потрібно з вул. Сахарова на вул. Коперника, то треба рухатись трохи вправо, потім знову вліво», – пояснив він.
І ці варіанти облаштування руху на перехресті Сахарова – Вітовського виглядають більш реальними. Бо, враховуючи, що коштів у бюджеті Львова цього, а, можливо, й наступного років вистачить лише на завершення уже початих раніше ремонтів вулиць, чекати на вирішення ситуації тут доведеться ще довго.
Вікторія Савіцька
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських правВибір Твого міста
- Добродії на пів мільйона, або Що відбувається у справі Матиса і Шпитка
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- Шкодуємо, що не виїхали раніше. Історії дітей, яких рятують у Львові
- «Компроміс вичерпався». Історик про те, чому Україна вже не може святкувати 9 травня
- «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян
- «Бог залишив мене живою, тому мушу жити». Історія медсестри, яка підірвалася на снаряді
- Проблему з пальним можна вирішити, – експерт
- Несправжній Козак. Що буде із майном соратника Медведчука у Львові
- Великдень у Львові та селах відзначали по-різному. Старі фото та традиції
- Космічна магія Великодня. На згадку про писанкарку Ганну Косів
- «Такої кількості ще не було». Як волонтерська кухня передає паски на передову
- Купити авто в Європі. Як через новий закон виник ажіотаж на кордоні і ринку
- Історія повторюється. У чому феномен пісні «Ой, у лузі червона калина»
- Швидкі рішення, піт і сльози. Експерти про те, як відбудовувати Україну
- «Хто буде Карфагеном – Москва чи Київ?» Ярослав Грицак про війну за існування
- Важливо, щоб Папа не зустрівся з Кірілом, або Як Україні перемогти росію у Ватикані
- Львівщина може забезпечити сіллю пів України, але будуть проблеми з олією
- «Треба передусім назвати путіна злочинцем», – отець-доктор Михайло Димид про Папу, війну і жертви
- «Навіщо фінансувати культуру, коли війна?» У Львові оживає театральне життя
- «Господи, як я їх ненавиджу! Отак і скажіть». Священник про звірства росіян
- Маємо почати говорити про втрати. Психолог про втому та другий місяць війни
- «Недооцінювати загрозу білоруського удару не варто», – Остап Кривдик
- «Не хочу говорити однією мовою з окупантами». Історії переселенців, які перейшли на українську
- «Мова – це зброя, але не головна». Історик Ярослав Грицак про те, як росія нищила українську
- «Стане великим багатосферним хабом». Як Львів трансформується у час війни
- Як в Україні проходить загальна мобілізація та кого не призиватимуть
- «Якби я змогла забути російську, була б щаслива». Історія харків’янки, яка почала спілкуватися українською
- Залежить від заправки. Яка ситуація із пальним на Львівщині
- Дихати, тренуватися, гуляти і спати. Як переживати стресові ситуації
- Битва за Оперу. Що відбувається із конкурсом на директора головної сцени Львова
- «Це краще, ніж ховатися у підвалі». Львів’янки про те, чому вирішили проходити військовий вишкіл
- «Росія – ворог, який точно програє». Юрій Підлісний про загрозу і наступ
- «Українці скуповують не сірники і гречку, а зброю». Володимир В’ятрович про протистояння з Росією
- «Путін – божевільний, а Росія лежить у паралічі», – експрофесорка МДУ Олена Волкова
- Львівські готелі. Кому належать і чи є там російський бізнес
- Як убезпечити свій акаунт і що потрібно знати про ворожі хакерські атаки
- «Вимкнені телефони, є жива черга». Як працює Генконсульство Росії у Львові
- «Мій вітер повідчиняв усі вікна її життя». Історія кохання політв’язня Зеновія Красівського і правозахисниці Олени Антонів
- «Це загальноєвропейська справа». Іноземці, які лишаються у Львові, попри можливе вторгнення Росії
- «Замість страху та паніки моя відповідальність полягає в тому, щоб бути в Україні», – американець про те, чому він не евакуюється у США
- Усе почалось з пані Наді. Як бабусі з пансіонату «створили» власний бренд шкарпеток
- «Кожен має відчути нерв театру, тоді він успішний». Василь Вовкун про прорив у Львівській опері
- У Львові хочуть зберегти віллу «Сонячну» і відкрити тут музичну галерею
- Проректор, пластун та маркетолог. Історії тих, хто вже записався у Львівську тероборону
- Куди полетіти зі Львова. Еґер – вода, вино і соляна гора
- Львів і його райони. Звідки походять назви та де з’явились перші будинки
- Перехворіють усі. Завідувачка Covid-відділення вважає, що коронавірус може перейти в сезонну хворобу
- За два тижні львів'яни зможуть записуватися на військово-медичні навчання
- Як Винниківське озеро стало «басейном»
- «А хіба інші нації теж їдять сало?» Кілька думок про розвиток української кухні
- Раджу сісти і написати свій план. Психологиня про те, як не впадати у відчай через війну
- «Майдан не може вирішити все – ми мусимо вирішувати», – Мирослав Маринович
- «Був зруйнований, наче Троя». Як на Львівщині три родини викупили занедбаний палац і відновлюють його
- Куди полетіти зі Львова. Всі столиці Литви
- У пошуках свого коріння. Як віднайти предків
- «Остап знову збере усіх на Різдво». Як львівський художник гуртував у себе сотні колядників
- Різдво для Давидка. Історія маленького героя, якому вперше в Україні імплантували стимулятор діафрагми
- Він дуже поспішав жити. In memoriam Остап Лозинський
- Три історії львівських підприємств, яким допомогла COVID-19 Бізнес-клініка
- Чи зникне взимку сніг. Розмова із кліматологом
- Як українці святкують Різдво в Кракові. Фоторепортаж
- «Змінилося би все». Чи зможуть українці святкувати Різдво 25 грудня
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- Кожна п’ята дитина відчуває страх, що на неї наїде машина. Як підвищити безпеку біля шкіл
- Їх застануть ще наші правнуки. Чому одноразові підгузки – це погано і як перейти на багаторазові
- «Я тішився, як дитина в Діснейленді, коли відкрив Львів», – власник арткафе Te Amo Lviv
- Перезмінка о 5-ій ранку. Як батьки Юрчика зі СМА борються за життя сина
- «Став серцевиною». Історія першого Гарнізонного храму України
- «Нам треба збільшити рівень очікування до змін у державі», або Чого бракує економіці сьогодні
- Гідність, інклюзивність та рівність. Яким буде America House Lviv і коли його відкриють
- Нас називають «поспішайки». Як у Львові доглядають передчасно народжених дітей
- Діти самі роблять тести. Як у різних країнах світу дбають про школярів
- «Росія зчитувала наші дані». Львівський розробник про український аналог додатку для військових
- Писала серед карпатських гір. Листи молодої письменниці до своєї сім'ї
- Водіям тут не місце, або Що передбачає новий План мобільності Львова
- Wizz Air запускає нові рейси зі Львова та готується випередити МАУ. Інтерв’ю з президентом
- «Ресторанів з локальною кухнею буде все менше». Чому у Львові закрилася відома «Ґвара»
- Куди полетіти зі Львова: вікенд у Ґданську – місті, що стало феніксом
- Житло на заводі. Як у Львові на місці фабрик виросли «семицвіти»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До центру реабілітації диких птахів
- «Я не можу підвести маму». Історія дівчинки, яка об’єднала Львів
- Скільки цьогоріч платитимуть львів’яни за опалення. Пояснення експертів
- Не алкоголь. Якими є основні причини автотрощ на Львівщині та хто їх створює
- «Не-святий-святий». Історія мученика Омеляна Ковча
- І стіни заговорили. На Вірменській знайшли кам’яницю, в якій жив король
- Ті, які повертають до життя. Перемоги львівських лікарів
- «Навчилась заново ходити». У Львові 6 місяців боролись за життя керівниці штабу протидії Covid-19
- «Після 18:00 у нас безлюдно». Дипломат порівняв карантин у Львові та Празі
- Лікарі розповіли, чи відрізняється лікування вакцинованих та невакцинованих пацієнтів
- «Це ми допустили такий стихійний туризм» або Як перестати нищити Карпати
- Інцидент із Cat Cafe у Львові. В яких умовах тут живуть коти
- Маршрут двоколісним. Що цікавого можна побачити на шляху від Брюховичів до Жовкви
- В Україні тестують Covid-паспорти та думають, що робити зі школами
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. 99 маршрутів. Онлайн-мапа
- «Ми знаходимо їхні рештки на смітниках». Чому на Львівщині зупинились перепоховання вояків
- Потужна версія Covid-19. Чим небезпечний штам коронавірусу «Дельта»
- «Люди почали вкладатися в українське», – Kozak System у Львові
- «Як кампуси Google, Apple, Amazon». Що SoftServe будуватиме на Хуторівці у Львові
- Як не добігти до трагедії. Аналіз нещасного випадку на Львівському півмарафоні
- Споруди-залишенці. Що буде з давнім костелом та монастирем на території ЛАЗУ