
Перехрестя шести вулиць. Чому так складно проїхати Сахарова – Вітовського і що з цим робити
Перехрестя шести вулиць: Сахарова – Коперника – Нечуя-Левицького – Вітовського – Героїв Майдану – Лук’яновича є одним із найскладніших у Львові. Навіть водії зі стажем його намагаються оминати. Львівська міськрада готує його реконструкцію, щоправда, це точно не буде цього року, а, можливо, й не наступного. Тvoemisto.tv дізнавалося, як уже зараз зняти «напругу» на цьому перехресті, не чекаючи великих ремонтів.
Читайте також: Ескіз реконструкції вулиці Вітовського відправили на обговорення. Що пропонують
Чому це перехрестя ніхто не любить?
«Не люблю це перехрестя. Живу на Володимира Великого, працюю у центрі. Коли їду громадським транспортом на роботу, то часто стою тут у заторі. Коли їду на авто, це переважно у вихідні, тут не ускладнений рух, але я максимально вмикаюся, бо його потрібно проїхати швидко, а це нереально через ями і колію, яка виступає», – розповідає Тvoemisto.tv львів’янка Ольга.
За даними пресслужби Патрульної поліції Львівської області, за 2020 рік на цьому перехресті оформили лише три ДТП, хоча їх тут стається значно більше. Інші аварії водії залагоджують між собою через страховиків і не реєструють.
Саме їдемо цим перехрестям разом із патрульними. Інспектор Володимир Варениця каже, що на перехресті немає головних і другорядних доріг, а регулюється воно світлофорами. Він погоджується, що, можливо, незручно для тих, хто їде з вул. Коперника те, що для переїзду з вул. Сахарова і з вул. Коперника зелене світло вмикається одночасно.
Люди поспішають, їдуть на жовте, червоне, проштовхуються і у результаті всі зупиняються у центрі перехрестя, – додає заступник командира роти Ярослав Смілянець.
А ще часто проблеми на ньому виникають через погану дорогу. Водії не встигають перетнути перехрестя вчасно, переїжджаючи колії, що виступають, чи маневруючи між вибоїнами.
Читайте також: То хто на головній? Як проїхати перехрестя вулиць Сахарова та Вітовського. Відео
Щонайменше шість проблем на цьому перехресті нарахував начальник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Роман Зубачик.
«Воно утворюється із шести вулиць – це перше. Там проходять трамвайні колії у трьох напрямках – це дещо ускладнює рух і це друга проблема. Третє те, що перехрестя є дуже великим, воно не зручне і для пішоходів, а про велотранспорт взагалі важко говорити. Четверта проблема – там зараз вкрай погане покриття, тому авто їдуть на мінімальних швидкостях і через нерівності водії змушені маневрувати на самому перехресті. А ще там немає розмітки – це п’ять. Шоста проблема – світлофор. Там стоїть старий контролер, який працює у жорсткому режимі з незмінною циклограмою у залежності від трафіку», – каже він.
Як хочуть змінити і коли за це візьмуться?
За ескізним проєктом реконструкції перехрестя, який розробило ЛКП «Львівавтодор», тут планують відновити трамвайну колію – на вулицю Коперника.
«Так отримаємо швидкий трамвайний маршрут, з «Аквапарку» до площі Ринок можна буде заїхати за 20 хвилин. Є складність, що між будинками на Коперника є мала відстань, потрібні додаткові погодження», – казав раніше у коментарі Тvoemisto.tv заступник директора департаменту ЖКГ Львівської міської ради Андрій Білий.
Також у «Львівавтодорі» пропонують максимально зменшити площу перехрестя, зробити його асфальтованим.
«Проєктом передбачаємо оптимізувати простір, максимально скеровуючи водіїв, пішоходів та велосипедистів за оптимальними траєкторіями», – розповідає Роман Зубачик.
Читайте також: Затори у Львові. Чому світлофори в місті працюють так, а не інакше
Раніше розглядали на цьому перехресті облаштування кільця, однак пізніше відмовилися від цієї ідеї, щоб не забирати простір у Lem Station. Нагадаємо, це інноваційно-креативний простір, який створюється на базі трамвайного депо, на честь польського письменника-фантаста Станіслава Лема, який народився і жив у Львові.
Тут також замінять світлофор, облаштують такий, який працюватиме в адаптивному режимі. Він визначатиме тривалість зеленого сигналу, у залежності від черги на під’їзді до перехрестя.
Трамваї, які курсуватимуть на цьому напрямку, матимуть перевагу. На них буде додаткове обладнання, датчики, які «вмикатимуть» зелене світло.
Щодо термінів виконання робіт на перехресті, то її прив’язали до реконструкції всієї вулиці Вітовського. Ще у 2016 році у Львові розробили кілька варіантів і планували її ремонтувати ще й у комплексі з площею Франка. Тоді ж у місті розпочалися розмови про відновлення навпроти Парку культури Пелчинського ставу. Задля цього розглядається варіант дещо змістити вулицю Вітовського ближче до пагорба.
Перший заступник міського голови Андрій Москаленко у коментарі Тvoemisto.tv зазначив, що на засіданні виконавчого комітету мають затвердити ескізний проєкт реконструкції вулиці і перехрестя, однак самі роботи розпочнуться точно не цього року.
Читайте також: Через ремонт Бандери автівки у Львові їдуть через відреконструйований сквер біля церкви Юра
«Львівавтодор» оголосить тендер на проєктування перехрестя за цим ескізним проєтом. Це також займе трохи часу, згодом йтиметься про його реконструкцію. Це буде не цього року точно», – каже він.
Вартість реконструкції вулиці не відома, допоки немає проєктно-кошторисної документації. Утім, якщо доведеться замінювати колектори, то вона може сягати і 100 мільйонів гривень.
Що можна зробити вже зараз
Начальник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Роман Зубачик говорить, що якщо б нині на цьому перехресті було рівне покриття, світлофор, який працює в адаптивному режимі, та дещо реорганізований рух на вулиці Героїв Майдану, то це б значно змінило б ситуацію на цьому перехресті.
Львівські патрульні вважають, що «напругу» з перехрестя вдалось би зняти, якби облаштувати почерговий виїзд на нього.
«Може можна вирішити проблему, якщо увімкнути світлофор почергово: всім червоне, лише з одного виїзду зелене. Можливо, утвориться тягнучка на вулицях, які примикають до цього перехрестя, утім, на ньому буде менше конфліктів», – каже інспектор Володимир Варениця.
Читайте також: У Львові планують закласти мільйон гривень на проєкт відновлення Пелчинського ставу
На думку ж інструктора із водіння автошколи «Рега» Олега Пилата, значно змінила б ситуацію на Сахарова – Вітовського дорожня розмітка, а тут її й сліду немає.
«Погана якість дороги – це основна проблема на цьому перехресті. Друга – це відсутність розмітки. Вона б показувала, що, наприклад, якщо тобі потрібно з вул. Сахарова на вул. Коперника, то треба рухатись трохи вправо, потім знову вліво», – пояснив він.
І ці варіанти облаштування руху на перехресті Сахарова – Вітовського виглядають більш реальними. Бо, враховуючи, що коштів у бюджеті Львова цього, а, можливо, й наступного років вистачить лише на завершення уже початих раніше ремонтів вулиць, чекати на вирішення ситуації тут доведеться ще довго.
Вікторія Савіцька
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських правВибір Твого міста
- Безпечна сповідь і чистота у серці. Як у Львові на карантині проводять Таїнство сповіді
- За що платить Covid-пацієнт і скільки коштує день у львівських лікарнях
- Жінки в ІТ були завжди. Чому ця професія не має статі
- «Червоні прапорці» аутизму. На що батькам звертати увагу в розвитку дитини
- Якими новими медпослугами з 1 квітня можуть безоплатно користуватись львів'яни
- Що правда, а що – ні. Фактчекінг звернення депутатів щодо Андрія Білого
- «Я вакцинуюсь, бо…». Історії львів’ян, які отримали щеплення від коронавірусу
- Найважче, коли пацієнти помирають від ускладнень. Лікарка про рік роботи з Covid-хворими
- Коронавірус у вагітних. Як захиститися, чи можна вакцинуватися і які є ризики для дитини
- Плани і реальність. Що недоговорює про закупівлю і ремонт транспорту ЛМР
- «Вірус справді змінився». Яким зараз є портрет хворого на Covid-19
- «Це бізнес». Чи вигідно Львову віддати два ринки та що буде із землею
- Без меж. Як дистанційне навчання впливає на психіку дітей і підлітків
- Велич та особливий шарм. Як на вулиці Котлярській у Львові відновили 150-річну браму
- Куди полетіти зі Львова: Луксор – вічне місто фараонів
- «Святкуємо день народження». Спогади львів'янки про період підпілля УГКЦ
- УПівка на псевдо «Домовина». Бо ніколи нікого не зрадила
- Лікар, якого жартома називали «Мафією». У пам’ять про медика Ігоря Мартинюка
- «Найважче повертатися без результату». Як на Львівщині шукають заблукалих у горах
- Чи допоможе львів'янам щеплення від коронавірусу поїхати за кордон
- Усиновлення крок за кроком. Як у БФ «Рідні» допомагають стати батьками
- Правди не знав ніхто. Історія скульпторки і львівської легенди Теодозії Бриж
- Щороку їду на Майдан. Історія медсестри, чиє фото друкували світові медіа
- Перегони до Марсу і повернення на Місяць. Як Україна освоює космос із іншими
- То мороз, то відлига. Хто такі метеозалежні люди і до чого тут львівська погода
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду «Айболить» та «Юний технік»
- «Я недопильнувала». Батьки онкохворих дітей часто звинувачують себе
- Львів, який хочеться запам'ятати. Атмосферні фото засніженого міста
- Почути і перемогти. Як у львівській лікарні діти долають рак
- (Не) Доглянута старість. Які умови в будинках для літніх у Львові і скільки це коштує
- «Мама викликала швидку і знепритомніла». Історії людей, які отруїлись чадним газом
- Щоб усі були як рідні. Як у Львові працюватиме Центр підтримки дітей та сім’ї «Рідні»
- Робота на випередження. Як Рівне підготувалось до снігопаду і показало приклад іншим
- «Тут ближче до Бога». Розповідь про отця, який високо в горах лікує людей
- Халк прокидається. Львів'яни – про те, як Covid-19 впливає на психіку
- Хто такі медичні капелани і чому їх хочуть ввести у штати лікарень
- Не Польщею єдиною. Куди їдуть заробітчани після локдауну і що їм пропонують
- Лікар для всіх. У пам’ять про медика Євгена Марцинішка
- Французька кухня, віденські бали. Як жили львів'яни сто років тому
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми