
Фото Michał Lis для Unsplash
Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
Tvoemisto.tv знайомитиме своїх читачів із кандидатами у депутати ради Львівської ОТГ. Сьогодні пропонуємо першу «десятку» виборчого списку партії «Європейська солідарність».
Читайте також: Новий рядок у паспорті та єдиний транспорт. Що буде у Львівській ОТГ
Львівська територіальна виборча комісія зареєструвала 64 кандидати в депутати міськради від «Європейської солідарності». Перша десятка партійного списку виглядає так:
- Петро Адамик
- Уляна Пак
- Сергій Івах
- Остап Доскіч
- Олена Пасевич
- Володимир Гой
- Лейла Мелесова-Вальчак
- Анастасія Окряк
- Іван Рудницький
-
Оксана Маруняк.
Петро Адамик є депутатом міськради цієї каденції від Блоку Петра Порошенка. На минулих місцевих виборах, у 2015 році, він також був лідером партійного списку. Загалом Петро Адамик є депутатом ЛМР із 2006 року і спочатку представляв партію «Пора». Двічі балотувався у Верховну Раду України – у 2012 року від партії УДАР, у 2014 – від «Європейської солідарності», але не пройшов. У парламенті, як ідеться на сайті руху «Чесно», Петро Адамик побував у ролі помічника народної депутатки Оксани Юринець.
Кандидат народився у 1969 році на Тернопільщині, у 2007 отримав фах юриста-міжнародника у Львівському університеті. Починав кар’єру у Львові Петро Адамик із вантажника на фабриці «Світоч» (1989-1991 рр.). А вже у 1992 році став директором СП «Увіко ЛТД». З 2004 року займається бізнесом, зараз є засновником і заступником директора ТзОВ «Британський дім», що займається діяльністю ресторанів та послугами мобільного харчування.
У 2018 році Петро Адамик посів 5-те місце у топ-10 найбагатших депутатів міськради Львова із доходами у 4,25 млн грн, згідно з даними його податкової декларації. Усі ж активи сім’ї Адамиків тоді становили 8,82 млн грн. З 2008 року Петро Адамик також набув у власність (одноосібну або спільну) кілька земельних ділянок у Львові та у селі Лиманка на Одещині.
Також Петро Адамик у 2007 році став співзасновником ГО «Гільдія рестораторів Львова». Ще він відомий у Львові своїм захопленням регбі – із 2004 року він є президентом Федерації регбі Львівщини, а з 2015-го – президентом ГО «Західноукраїнська асоціація регбі».
Петро Адамик одружений і має трьох дітей.
Під час цієї каденції у міськраді Петро Адамик відзначився ініціативами з висловлення недовіри міському голові Львова Андрієві Садовому, що, утім, двічі завершились тихо і непомітно.
Читайте також: Україна після 25 жовтня. Як житимуть громади за новими правилами
Уляна Пак є чинною депутаткою міськради Львова від БПП. Раніше в політиці присутня не була, окрім того, що в 2010-2015 рр. була помічницею депутата ЛМР Юрія Мартинюка, а з 2019 року – помічниця народного депутата Миколи Княжицького.
Кандидатка має юридичну освіту і працює за спеціальністю на різних посадах з 2007 року. Народилась у 1985 році у Львові, закінчила Львівський університет. До 2019 року працювала у юридичному відділі «Арени Львів».
Уляна Пак одружена, має двох дітей. Нерухомості кандидатка, згідно з минулорічною декларацією, не має, зареєстрована в маминій квартирі. Але сім’я має три автівки (1997, 1999 і 2008 року), одна з яких – зареєстрована на громадянина Польщі.
За час каденції займалась ініціативами, пов’язаними з материнством і дитинством: відкриття дитячої кімнати у Ратуші, серія наліпок у громадському транспорті про те, що потрібно поступатись місцем вагітним тощо.
Сергій Івах – чинний депутат міськради Львова від БПП, підприємець і голова Радехівської районної державної адміністрації у лютому-серпні 2019 року.
На парламентських виборах 2019 року Сергій Івах балотувався в Раду як самовисуванець у 119 окрузі, але поступився Михайлові Бондару, висунутому «Європейською солідарністю».
Кандидат є власником ТзОВ «Діамант Аурум». А починав роботу із маляра-штукатура на заводі електровимірювальних приладів, де працював 9 років (із 1990 року). Потім був на керівних посадах у різних приватних компаніях. Закінчив Львівську комерційну академію та Львівський університет (економіст – 2010, та юрист – 2014).
У 2018-му році Сергій Івах посів 6-те місце у топ-10 найбагатших депутатів міськради Львова за грошовими активами – 8,17 млн грн. Водночас він не задекларував жодного житла.
Сергій Івах одружений, має сина.
Під час каденції працював у депутатській комісії архітектури та містобудування.
Читайте також: Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
Остап Доскіч – також чинний депутат ЛМР від БПП. Наразі це його єдиний досвід у політиці. Кандидат – безпартійний.
Остап Доскіч закінчив Львівську політехніку, працює фінансовим директором ПП «Фірма «Галич-Кабель».
У 2018 році увійшов посів 7-ме місце у топ-10 найбагатших депутатів ЛМР за доходами (3,13 млн грн).
Остап Доскіч одружений, має трьох дітей. Він також є членом виконавчої ради ГО «Відродження Знесіння». Окрім того, разом із братом Юрієм є засновником БО «Фонд Доскічів».
Під час своєї каденції Остап Доскіч став відомим через пропозицію збільшити суму допорогових закупівель для комунальних установ міськради в обхід ProZorro до мільйона гривень. Її розкритикували. Окрім того, у травні 2020 року виконком Львівської міськради дозволив розбудувати модерністичний будинок на вулиці Івана Франка, 129, що навпроти Стрийського парку, ОСББ «Альтанка-1», засновниками якого є Ганна, Остап та Юрій Доскічі. Ідеться про двоповерхову прибудову до споруди.
Читайте також: На голову Львівської ОТГ подалися 16 кандидатів. Хто вони?
Олена Пасевич – теж чинна депутатка ЛМР. Проте обрана вона була від «Самопомочі». Депутатка вийшла із відповідної фракції наприкінці травня 2020 року разом із ще кількома депутатами.
Кандидатка – доцентка кафедри економіки та управління персоналом Львівського інституту банківської справи, кандидатка економічних наук, закінчила Львівську політехніку.
Олена Пасевич відома у Львові своєю волонтерською діяльністю для допомоги українським військовим. У міськраді вона працює у гуманітарній комісії і активно займається питаннями військових – житла, фінансової допомоги, пільгового кредитування тощо. Вона – вдова учасника АТО, виховує двох дітей.
Володимир Гой – співзасновник ГО «Рідний Сихів». У 2015 році вже балотувався до міськради Львова від ЄС, але не був обраний. У 2019 році він кандидував до Верховної Ради від «Української стратегії Гройсмана» та не пройшов.
Окрім активізму на Сихові, Володимир Гой займається підприємництвом, що, згідно з його декларацією за 2018 рік, принесло йому 910 тисяч гривень.
Кандидат народився 1987 року у Львові, закінчив Львівську комерційну академію, одружений.
Читайте також: Що обіцяє Синютка зробити для Львова. Аналіз програми
Лейла Мелесова-Вальчак – також активістка. Вона – заступниця голови і співзасновниця ГО «Громадська надія», що зареєстрована у Шевченківському районі. Іншим засновником є Віталій Свіщов – депутат міськради Львова від БПП. Лейла Мелесова-Вальчак – його помічниця.
Кандидатка – авторка проєкту громадського бюджету із облаштування спортивного майданчика у школі №33. Проєкт посів 4-те місце і отримав кошти на реалізацію.
У 2005 році вона Лейла Мелесова-Вальчак закінчила Львівський фінансово-економічний інститут. Походить зі Львова.
Анастасія Окряк – 26-річна активістка ГО «Солідарної молоді Львівщини». До ЄС долучилась у грудні 2019 року, як зазначено на її фейсбук-сторінці.
Кандидатка закінчила Львівський торговельно-економічний університет – товарознавчо-комерційний факультет.
Читайте також: Як корова на льоду, або Чому цитування Шептицького може не всім допомогти
Іван Рудницький – депутат міськради п’яти скликань: 1994-2006, 2010 – до нині (Наша Україна, За Україну, БПП). Ще з 2013 року він є помічником нардепа Михайла Хміля, а раніше був помічником нардепа Василя Куйбіди (2006-2007рр.).
Народився 1957 року на Жовківщині, вивчав прикладну математику у Львівському університеті. Потім – працював у фізико-механічному інституті НАН України. Був директором школи упродовж 10 років, очолював Сихівську районну адміністрацію, а згодом працював на керівних посадах, пов’язаних з будівництвом. Також був директором департаменту з питань поводження з відходами ЛМР – близько року.
Одружений, має двох дітей.
Оксана Маруняк – львівська журналістка. Працювала на телеканалах ZiK, НТА, СТБ, у пресслужбі ГО «Розвиток громади», у команді Володимира Квурта, а потім – у пресслужбі «Європейської солідарності».
У 2013 році закінчила факультет журналістики Львівського університету.
Нагадаємо, кандидатом на голову Львівської ОТГ від Європейської солідарності є нардеп, колишній голова Львівської ОДА та ексзаступник Андрія Садового Олег Синютка. Tvoemisto.tv проаналізувало виборчу програму Олега Синютки.
Місцеві вибори в Україні призначені на 25 жовтня. Керівництво держави запевняє, що вони відбудуться навіть попри пандемію коронавірусу.
Олександра Бодняк
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Зателефонували під ранок. Як не прокинутися з «мінусовим» балансом на картці
- Як виглядає Палац Гредлів, в якому планують відкрити туристичний центр Карпат
- Коли дитина боїться дихати. Як Covid-19 впливає на дитячу психіку
- Нові штами і утричі більше хворих. Як змінився Covid у Львові і у світі. Інфографіка
- Чи лікувати пневмонію вдома. Інтерв’ю з пульмонологом
- Я хочу, щоб мене почули. Чому медсестри виїжджають на роботу за кордон
- Як зробити громаду успішною. Розмова з керівником Асоціації рад Львівщини
- Ми даруємо не цукерки, а підтримку і любов. Як працює БФ «Рідні» у Львові
- Безпечна сповідь і чистота у серці. Як у Львові на карантині проводять Таїнство сповіді
- За що платить Covid-пацієнт і скільки коштує день у львівських лікарнях
- Жінки в ІТ були завжди. Чому ця професія не має статі
- «Червоні прапорці» аутизму. На що батькам звертати увагу в розвитку дитини
- Якими новими медпослугами з 1 квітня можуть безоплатно користуватись львів'яни
- Що правда, а що – ні. Фактчекінг звернення депутатів щодо Андрія Білого
- «Я вакцинуюсь, бо…». Історії львів’ян, які отримали щеплення від коронавірусу
- Найважче, коли пацієнти помирають від ускладнень. Лікарка про рік роботи з Covid-хворими
- Коронавірус у вагітних. Як захиститися, чи можна вакцинуватися і які є ризики для дитини
- Плани і реальність. Що недоговорює про закупівлю і ремонт транспорту ЛМР
- «Вірус справді змінився». Яким зараз є портрет хворого на Covid-19
- «Це бізнес». Чи вигідно Львову віддати два ринки та що буде із землею
- Без меж. Як дистанційне навчання впливає на психіку дітей і підлітків
- Велич та особливий шарм. Як на вулиці Котлярській у Львові відновили 150-річну браму
- Куди полетіти зі Львова: Луксор – вічне місто фараонів
- «Святкуємо день народження». Спогади львів'янки про період підпілля УГКЦ
- УПівка на псевдо «Домовина». Бо ніколи нікого не зрадила
- Перехрестя шести вулиць. Чому так складно проїхати Сахарова – Вітовського і що з цим робити
- Лікар, якого жартома називали «Мафією». У пам’ять про медика Ігоря Мартинюка
- «Найважче повертатися без результату». Як на Львівщині шукають заблукалих у горах
- Чи допоможе львів'янам щеплення від коронавірусу поїхати за кордон
- Усиновлення крок за кроком. Як у БФ «Рідні» допомагають стати батьками
- Правди не знав ніхто. Історія скульпторки і львівської легенди Теодозії Бриж
- Щороку їду на Майдан. Історія медсестри, чиє фото друкували світові медіа
- Перегони до Марсу і повернення на Місяць. Як Україна освоює космос із іншими
- То мороз, то відлига. Хто такі метеозалежні люди і до чого тут львівська погода
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду «Айболить» та «Юний технік»
- «Я недопильнувала». Батьки онкохворих дітей часто звинувачують себе
- Львів, який хочеться запам'ятати. Атмосферні фото засніженого міста
- Почути і перемогти. Як у львівській лікарні діти долають рак
- (Не) Доглянута старість. Які умови в будинках для літніх у Львові і скільки це коштує
- «Мама викликала швидку і знепритомніла». Історії людей, які отруїлись чадним газом
- Щоб усі були як рідні. Як у Львові працюватиме Центр підтримки дітей та сім’ї «Рідні»
- Робота на випередження. Як Рівне підготувалось до снігопаду і показало приклад іншим
- «Тут ближче до Бога». Розповідь про отця, який високо в горах лікує людей
- Халк прокидається. Львів'яни – про те, як Covid-19 впливає на психіку
- Хто такі медичні капелани і чому їх хочуть ввести у штати лікарень
- Не Польщею єдиною. Куди їдуть заробітчани після локдауну і що їм пропонують
- Лікар для всіх. У пам’ять про медика Євгена Марцинішка
- Французька кухня, віденські бали. Як жили львів'яни сто років тому
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»