
Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
25 жовтня з 8:00 по 20:00 українці повинні прийти на виборчі дільниці та проголосувати, а о 20:00 25 жовтня, після закриття виборчих дільниць, оголосять результати екзит-полів. Йдеться про попереднє опитування виборців на виході з виборчих дільниць у день голосування. Їх проводять соціологічні служби.
Зокрема, агенція «Фама» у Львові оголосить попередні результати свого опитування не скоріше 20:00. Окрім цього, незалежний екзит-пол у Львові та ще в 11 містах замовила студія Савіка Шустера.
Як уточнила у коментарі Tvoemisto.tv громадська омбудсменка із захисту виборчих прав мережі «Опора» у Львівській області Ярина Гаєцька-Колотило, максимум, до 6 листопада ЦВК має оголосити остаточні результати виборів.
Другий тур виборів на посаду голови Львівської ОТГ відбудеться 15 листопада. Однак, за словами експертки, це поширюється на міста з населенням понад 75 тисяч виборців. І другий тур може бути лише за умови, якщо жоден з кандидатів не набирає понад 50%.
Як розуміють львів'яни запитання президента Зеленського. Сьогодні львів'ян біля виборчих дільниць чекає опитування від президента Зеленського. Серед них будуть і запитання про вільну економічну зону та Будапештський меморандум. Як розуміють їх львів’яни – в опитуванні «Твого міста».
Тvoemisto.tv запустило сторінку Все про місцеві вибори 2020 у Львові. Там уся найважливіша інформація, яка потрібна Вам – стисла, точна і своєчасна. Найважливіші факти та деталі про місцеві вибори, які проходять за новими правилами.
08.30 За оперативними даними, усі виборчі дільниці у Львові відкрились і працюють.
У Франківському районі відкрилися усі 59 виборчих дільниць, з них 3 – спеціальні (в лікарнях).
У Галицькому районі запрацювали 28 виборчих дільниць, з них 4 – спеціальні (в лікарнях), 1 спеціальна на тимчасовій основі (в СІЗО).
У Залізничному районі працюють 49 постійних виборчих дільниць (усі – загальні).
Також усі виборчі дільниці відкриті та працюють у Сихівському районі. Там налічується 60 постійних виборчих дільниць, з них 4 – спеціальні (по медичних закладах).
У Личаківському районі налічується 50 виборчих дільниць, з яких 6 – спеціальні (по лікарнях).
Також усі виборчі дільниці відкрилися та працюють у Шевченківському районі. У районі відкрили 62 дільниці, них 1 – спеціальна.
09.15. Стрім Tvoemisto.tv з виборчих дільниць №46 2029, 46 2028. Сихівський район, школа 32 (вулиця Гашека, 13).
10.15 Львів'яни скаржаться на великі черги на дільницях. Як повідомляє у коментарі Tvoemisto.tv заступник голови дільниці №46 2029 Ігор Кінаш черг на вулиці наразі станом на 9:15 не було. В основному, їх очікують пізніше, коли люди будуть повертатися після відвідин церкви.
Однак усередині школи є черги до дільниці №46 2028, кажуть, це для того, аби зберігати соціальну дистанцію.
Водночас у соціальних мережах львів'яни скаржаться на черги на дільницях. Приміром, деяким доводилося чекати по 20-30 хвилин. Інші кажуть, що все відбувається дуже неорганізувано та повільно.
І хто там казав, що черг не буде? Частина просто розвертається і йде геть. Вистоять найстійкіші
У холі школи №32 проводять й опитування від Президента. Люди цікавляться, підходять, розпитують, проте участі в опитуванні беруть далеко не всі. Ті, хто погоджується пройти опитування, запитальник кидають у скриньку. Згодом «бюлетені» підрахують. Нагадаємо, таке голосування є добровільним і ніякої юридичної сили не має.
Проводять на окрузі й екзит поли. Зокрема від Свободи слова Савіка Шустера та соціологічного агентства Фама.
13.30 У Винниках, за словами міського голови Львова Андрія Садового, громадяни виявляють чужих людей, які в списках виборців значаться як мешканці їхніх квартир. Цими інцидентами вже займається поліція.
Водночас, як розповіли у коментарі Tvoemisto.tv у громадянській мережі «Опора», наразі підтвердженої інформацію стосовно фальсифікації на виборах у місті Винники не мають.
14.30 Станом на 13.30 год. на виборчих дільницях міста явка виборців становить в середньому 14%. Віддати свій голос вже встигло 80 786 виборців.
Як повідомили у районних адміністраціях вже проголосувало:
- у Личаківському районі – орієнтовно 14,4% (12 077) виборців,
- у Залізничному районі – орієнтовно 15% (15 557) виборців,
- у Сихівському районі – орієнтовно 10% (12 300) виборців,
- у Галицькому районі – орієнтовно 15,8% (6 253) виборців,
- у Франківському районі – орієнтовно 16% (17 492) виборців,
-
у Шевченківському районі – орієнтовно 14% (17 107) виборців.
За даними Опори, станом на 13:00 явка виборців на Львівщині становить 15,3%, без врахування Львівської міської громади, де проголосувало 14% виборців.
Також спостерігачі «Опори» повідомляють про статистику в інших громадах:
- Дрогобицька міська громада – 12,4%,
- Трускавецька міська громада – 15%,
- Бориславська міська громада – 10.3%,
- Меденицька селищна громада – 16%,
- Східницька селищна громада – 13,2%,
- Городоцька міська громада – 13,4%,
- Жовківська міська громада – 16%,
- Новояворівська міська громада – 15,5%,
- Кам’янка-Бузька міська громада – 18,2%,
-
Самбірська міська громада – 18%.
14.45 На львівських дільницях виявили грубе порушення виборчого законодавства. Йдеться про те, що в інформаційних буклетах Львівської міської організації політичної партії «Українська Галицька Партія» з виборів депутатів Львівської міської ради відсутня інформація про кандидатів. Інформацію про це у коментарі Tvoemisto.tv підтвердила громадська омбудсменка із захисту виборчих прав мережі «Опора» у Львівській області Ярина Гаєцька-Колотило.
Замість інформації про кандидатів від УГП вказана інформація про осіб з іншої політичної сили – партії «Удар».
15.15 Як проходять вибори на дільниці у Галицькому районі Львова. Стрім наживо. Виборча дільниця №46 1851 розташовується в Інституті фізичної культутри. Станом на 15 годину проголосувало лише 388 виборцыв з понад 1 500 зареєстрованих. Опитування Президента на цій дільниці не проводиться.
17.00 У Галицькому районі Львова на виборчій дільниці №46 1851 сьогодні не було представника, який би пропонував відповісти на 5 запитань від президента України Володимира Зеленського. Про це під час стріму Tvoemisto.tv повідомила заступниця голови виборчої дільниці Марта Чухань.
«Уранці був лише чоловік, який запитував, чи є тут представник, у якого можна було б відповісти на запитання всенародного опитування», – каже вона.
Додамо, що на цій же дільниці станом на 15:00 проголосувало 388 людей з 1500 зареєстрованих тут.
17.40 Сьогодні, о 20:00 год після закриття виборчих дільниць оголосять результати екзит-полів – попереднього опитування виборців на виході з виборчих дільниць у день голосування, яке проводять соціологічні служби.
Агенція «Фама» у Львові оголосить попередні результати свого опитування після 20:00. Вона оприлюднить дані голосування за голову Львівської ОТГ та депутатів ради Львівської ОТГ.
Окрім цього, незалежний екзит-пол у Львові та ще в 11 містах замовила студія Савіка Шустера.
18.15 За даними «Опори», інтерв’юери, що проводять опитування від Президента, присутні біля 55% виборчих дільниць в Україні, найбільше на Півдні України, найменше – на Заході.
Зокрема, за інформацією спостерігачів «Опори», які присутні на репрезентативній для усієї України кількості виборчих дільниць, опитування за ініціативою президента України проводилось біля приміщень для голосування 55% ДВК.
Похибка дослідження щодо цього питання – 4%
Зазначається, що найбільша кількість дільниць покрита на Півдні – 78,65%, найменша Захід – 37,81%, Центр – 55,79%, Схід – 56,87%.
18.40 У міській виборчій комісії сподіваються, що до закриття дільниць проголосує щонайменше 30% львів’ян. Про це у коментарі Тvoemisto.tv повідомив голова Львівської міської виборчої комісії Ігор Сліпецький.
«З того, що мені вдалось проаналізувати, то явка на 16:00 була приблизно 20%. Було б добре, якби бодай 30 % проголосувало. Може буде й більше. Львів’яни голосують настільки активно, наскільки можуть», – розповідає Ігор Сліпецький.
Він додає, що голосування не є таким активним, як на президентських чи парламентських виборах, утім до закриття дільниць ще є час.
Ігор Сліпецький додав, що загалом явка у Львові є такою ж, які і у більшості міст країни.
18.50 Голова ДВК від Андрія Садового одночасно кандидує від партії «Сила і честь» до Львівської районної ради.
Про це йдеться у заяві «Європейської Солідарності», яку оприлюднив голова міського осередкау парті Петро Адамик.
Зокрема, спостерігачі «ЄС» зафіксували, що голова Дільничної виборчої комісії № 461870 Гайдучок Андрій Ігорович, який представляє кандидата на посаду міського голови Львова Андрія Садового, одночасно є кандидатом в депутати до Львівської районної ради від партії «Сила і честь».
19.00 Попри різні адміністративно-територіальні устрої і поділи Винники мали свою раду та міського голову. Мешканці тут звикли голосувати одразу за двох міських голів – Винник та Львова. Сьогодні ж уперше міського голову Винник не обирали – адже після виборів Винники стануть частиною Львівської ОТГ. >Tvoemisto.tv дізнавалось, що з цього приводу думають містяни.
19.40 Громадянину Польщі у Львові Томашу Баарту сьогодні, 25 жовтня, запропонували взяти участь у опитуванні від президента України Володимира Зеленського. Про це Баарт повідомив у себе на Фейсбуку.
Він прийняв пропозицію і залишив напис польською мовою.
«Під виборчою дільницею у Львові стояв молодий чоловік і роздавав листки, де було п'ять питань. Дав також і мені, але я, як громадянин Польщі, який проживає у Львові, не знав, як його точно заповнювати, тому написав на листку польською мовою «Голос поляка» (Głos Polaka) і поставив знак питання», – йдеться в повідомленні.
19.50 Користувачі соцмереж обурюються, що опитування від президента Володимира Зеленського у день виборів проводять діти. Утім уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова заявила, що дітей до цієї роботи залучили законно, адже вони волонтери.
«Виходить хлопчина з-поза школи з урночкою. Каже сховався від дощу. Каже – волонтер. Щодо волонтерства, то йому ще не заплатили, але мають. Має 17 років», – пише львів'янин Юрій Волощак.

20.10 Голову Львівської ОТГ обиратимуть у другому турі. До другого туру проходять чинний міський голова Львова Андрій Садовий та народний депутат від «Європейської солідарності» Олег Синютка.
Такі дані екзит-полу оприлюднила львівська соціологічна агенція Fama сьогодні, 25 жовтня, після закриття дільниць, яка проводила опитування виборців на виході з виборчих дільниць у день голосування.
За даними екзит-полу, за Андрія Садового проголосували 38% мешканців, за Олега Синютку 28%.
За Руслана Кошулинського – 9,8%, Ярослава Рущишина – 5,4%, Ігоря Васюника – 3,8%, Ігоря Зінкевича – 3,2%, Юлію Гвоздович – 3,1%, Тараса Кльофу – 2,2%.
20.20 До ради Львівської ОТГ, за даними екзит-полу Fama, проходить 7 партій. Це «Європейська солідарність», Об’єднання «Самопоміч», ВО «Свобода», «Варта», «Голос», УГП та «Слуга народу».
Такі дані екзит-полу оприлюднила львівська соціологічна агенція Fama сьогодні, 25 жовтня, після закриття дільниць, яка проводила опитування виборців на виході з виборчих дільниць у день голосування.
За їхніми даними, «Європейська солідарність» набирає 27,7% голосів, Об’єднання «Самопоміч» – 20,8%, «Голос» – 11,9%, ВО «Свобода» – 6,4%, «Варта» – 5,4%, , УГП та Слуга народу на межі – 5%.
21.00 Сьогодні одразу після закриття виборчих дільниць та оголошення екзит-полу агенцією «Фама» Tvoemisto.tv включилося зі штабів лідерів перегонів на виборах голови Львівської ОТГ – «Самопомочі» та «Європейської солідарності».
21.20 За даними екзит-полу студії Шустера, за Андрія Садового проголосували 41,12% мешканців, за Олега Синютку – 27.38%.
За Руслана Кошулинського – 9,98%, Ярослава Рущишина – 5,62%, Ігоря Васюника – 3,97%, Ігоря Зінкевича – 3,16%, Юлію Гвоздович – 2,68%, Тараса Кльофу – 2,40%, Ігор Кузьмак – 1,11%, Оксану Юринець – 0,68%.
«Європейська солідарність» набирає 30,74% голосів, Об’єднання «Самопоміч» – 24,12%, «Голос» – 9,78 %, ВО «Свобода» – 7,52%, «Варта» – 5,06%, «Слуга народу» – 4,74%, УГП – 4,65%, Народний рух України – 2,46%, ВО Батьківщина – 2,41%, Громадняська позиція – 2,19%.
22.15 Мер Львова Андрій Садовий заявив, що готовий до другого туру виборів голови Львівської ОТГ, але хоче, щоб це були дебати планів та стратегій. Він також сказав, що для «Самопомочі» близькою є партія «Голос», яка за даними екзит-полу, також проходить до ради Львівської ОТГ.
22.30 Усі дільниці у Львові зачинились вчасно. Триває підрахунок голосів. Загальна явка виборців по місту в середньому становить 38,6%, тобто проголосувало 221 797 осіб.
22.45 Львів’янам ще раз доведеться прийти на виборчі дільниці і зробити свій вибір стосовно голови Львівської ОТГ. Так нардеп «Європейської солідарності» Олег Синютка прокоментував результати екзит-полів: «Я переконаний, що це не просто місцеві вибори, це ще раз підтвердження того, що Львів дуже чітко і категорично стоїть на українській стороні».
Вибір Твого міста
- Операція «Релокація». Як урятувати економіку України
- «Я постійно думав: хто, як не ми». Останнє інтерв’ю Дмитра Пащука
- «Хороша освіта нам потрібна не менше, ніж армія»
- «Далі буде ще дорожче». Скільки коштує житло у Львові
- Як зміниться площа Міцкевича у Львові та хто за це заплатить
- Динамічність у мистецтві. Як і де у Львові працює унікальний виставковий центр Home of Arts
- «Ходимо вдвох». Як у Львові працюють інспектори з паркування
- У Києві зникає садиба Терещенків. Чи є шанс на порятунок
- Як трамвайне депо у Львові стає креативним простором. Репортаж
- «Ми збирали кошти на відновлення будинку, коли росіяни ще стояли під Києвом»
- В Україні – дефіцит цибулі. Звідки її імпортують та яка ситуація з іншими продуктами
- За що треба платити в Першому ТМО. Розмова з керівництвом лікарні
- «Мене врятувала ікона». Репортаж з будинку у Києві, який постраждав 25 лютого
- «Все складається, щоб навесні ми пішли у контрнаступ», – військовий експерт
- «Хто я в цій війні». Настоятель гарнізонного храму Тарас Михальчук
- «Хто я в цій війні». Хірург Гнат Герич
- Едвард Лукас: «Шансів на розпад російської федерації зараз більше, ніж колись»
- «Виробіть нові документи!» Юрист про повістки, мобілізацію та військовий облік
- Чи потрібен нам День української жінки? Оксана Кісь про пропозицію нових свят
- «Власта» є частиною історії міста, у цьому ми вбачаємо цінність
- Сам пише казки. Як десятирічний Мартин живе без гаджетів
- Боєць Мирослав Откович: «На передовій життя більше, аніж у тилу»
- Як забудовують Львів та чим зможуть пишатись наші онуки
- Львів гуде. Чи готові підприємці ділитися генераторами та як отримати компенсацію
- «Діти – то святе». Педіатр Ярема Возниця про те, що варто знати батькам
- Проїзд площею Ринок. Кому та за яких умов видають перепустки
- «Українці – це спів». Уляна Горбачевська про моду на українське у світі
- Як зміняться парки та озера Львова. Відверта розмова з очільницею управління екології
- Цілюща вода. Як Моршин намагається зберегти свої джерела
- Як хочете «прохалявити», згадуйте хлопців і дівчат на фронті. Розмова з викладачем-добровольцем
- Чути дзвони та коляду. Як у Львові переосмислювали Різдво
- Майкл Каппоні: Модульні будинки для ВПО – не завжди добре. Чим їх замінити?
- Місія Львова – допомагати. Як місто пережило рік та що далі
- «Страшно, коли відправляєш посилку, а людини вже нема». Інтерв’ю з Лілією Ступницькою
- Незламні люди. Як львівʼяни працюють з кафе та коворкінгів. Репортаж
- «Їдуть машиною і відключають світло». Інтерв’ю з речницею «Львівобленерго»
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- «Треба змінювати стиль календаря, а не дату Різдва». Інтерв'ю з богословом
- Крафтовий сирник добра. Вісім найкращих рецептів
- «Святий Миколаю, принеси подарунки нашим захисникам. Нічого іншого не хочу»
- Неестетичні білборди. Чому у Львові вирішили демонтувати рекламу
- Куди поїхати на вихідні зі Львова: до одного з найстаріших українських міст
- «Хотів бути Левом через Львів». Як військові обирають свої позивні
- Як швидко оплатити комунальні послуги, не виходячи з дому. Інструкція
- «Пункти незламності» у Львові. Де у вашому районі випити кави та підзарядитись
- Що має побачити кожен львів’янин: храм Святого Архистратига Михаїла
- За рік «скурив» айфон. Чому підлітки повірили, що курити безпечно
- Львів матиме два реабілітаційні центри. Чим вони відрізняються і як працюватимуть
- Безпечне навчання. Як діяти під час різних загроз учням у школах і студентам у вишах
- Від цього часто залежить життя людини. Що має бути в домашній аптечці
- «Нам бракує порядку, дисциплінованості й тиші». Плюси і мінуси навчання за кордоном
- «Тут ти все одно на чужині, навіть якщо є дорога елітна школа». Плюси і мінуси навчання за кордоном
- Арештована пам'ятка. Що відбувається з Будинком вчених у Львові
- «Треба однією рукою відстрілюватися, а другою не упустити майбутнє». Юрко Назарук про допомогу військовим і школу
- «На щиті» замість «Груз 200». Як у ЗСУ позбуваються радянської спадщини
- Чи зросте вартість проїзду та як курсуватиме транспорт з осені. Розмова з Орестом Олеськівим
- Право на щастя. Історія подружжя, яке всиновило десятьох дітей
- Міста мають знати, що робити, якщо ракета влучить у ТЕЦ, – експерт
- «На Сихові розвиваємо молодь, яка не знає, чим зайнятись». Як працює центр Young Dovzhenko
- Громадський простір, комунальний ринок і ТЦ. Як зміниться локація на перехресті Петлюри – Садової
- Нам потрібно вижити. Павло Шеремета про руйнування мереж, втрати і бізнес
- Новий бізнес на Львівщині. Які галузі сьогодні є у пріоритеті
- Треба бути оптимістом. Юрій Андрухович та Генрі Марш про війну, творчість і українців
- Люди змінюють час, а не навпаки. Дорж Бату про новий роман «Коко 2.0»
- Знайшли чоловіка через відео на ютубі. Історія родини, яка евакуювалася з Лисичанська до Львова
- Маршрут двоколісним. Що цікавого можна побачити на шляху від Брюховичів до Жовкви
- Як росія створює псевдоукраїнські канали в Телеграмі і чим він небезпечний
- Полтва, можливо, найбрудніша в Україні. Що у нас з річками та чому це важливо для вступу в ЄС
- Як у вишах працюють військові кафедри і що варто змінити
- Проблема з укриттями. Як вчитимуться львівські студенти в умовах війни
- «Мусимо швидко перемогти, щоб українці повернулися додому». Яка ситуація з міграцією на Львівщині
- Бандерівська замість московської. Як Україна та інші країни перейменовують ковбасу, сир і пиво
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Автомобілі подорожчають до осені майже на третину. Експерт про повернення мит
- Трамвай поїде швидше. Як може змінитися вулиця Вітовського у Львові
- «Маємо заявок на тисячу осіб щодня». Чому чоловікам стало важче перетнути кордон
- Що має виконати Україна, щоб увійти до Євросоюзу
- Зміна постачальника газу. Чому ми стаємо клієнтами «Нафтогазу»
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До старовинного села над річкою
- «Треба довести, що ми боремося з корупцією». Що дасть Україні кандидатство в ЄС
- Кава з душею і кардамоном. Історія херсонця, який у львівському парку варить каву
- «Можемо мати цілу генерацію невпевнених у собі дітей». Чим небезпечний російський YouTube
- Чи справді в Україні виник дефіцит техніки і яка ситуація на ринку
- «Здолає дорогу той, хто йде». Як переселенці на Львівщині знаходять роботу
- Що відбулося із УПЦ МП? Інтерв’ю з митрополитом Філаретом
- Російський бізнес у Львові та області. У кого можуть вилучити майно
- «Львів'яни – чудові», або Як переселенці з Маріуполя відкрили у Львові ресторан
- Потрібен сильний лідер. Як бізнесу долати виклики війни
- Добродії на пів мільйона, або Що відбувається у справі Матиса і Шпитка
- Шкодуємо, що не виїхали раніше. Історії дітей, яких рятують у Львові
- «Компроміс вичерпався». Історик про те, чому Україна вже не може святкувати 9 травня
- «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян
- «Бог залишив мене живою, тому мушу жити». Історія медсестри, яка підірвалася на снаряді
- Проблему з пальним можна вирішити, – експерт
- Несправжній Козак. Що буде із майном соратника Медведчука у Львові
- Великдень у Львові та селах відзначали по-різному. Старі фото та традиції
- Космічна магія Великодня. На згадку про писанкарку Ганну Косів
- «Такої кількості ще не було». Як волонтерська кухня передає паски на передову
- Купити авто в Європі. Як через новий закон виник ажіотаж на кордоні і ринку