
Фото: Вікторія Ейсмунт
Вхід через сусідів. Який готель хочуть будувати на початку вулиці Дорошенка
Пролог
У квітні депутати Львівської міської ради передали безкоштовно у власність ОСББ «Свободи 11» земельну ділянку площею майже 0,1 га на на вулиці Дорошенка, 2, вилучивши її з власності ТзОВ «Солодка вишиванка». Тоді кінцевим бенефіціарним власником ОСББ, згідно з аналітичною системою YouControl, був львівський депутат та бізнесмен Григорій Козловський, зараз — співвласники будинку, а керівником — бізнес-партнер Григорія Козловського по ПП «Телець» Олег Дублянський.
Тиждень тому інша бізнес-партнерка депутата, Софія Максимець, разом з власницею ТзОВ «Солодка вишиванка» Лесею Данчевською намагалися отримати містобудівні умови та обмеження на проєктування на вул. Дорошенка, 2 готелю. Як пишуть «Наші гроші. Львів», Софія Максимець та Леся Данчевська стали власницями ділянки, надавши ОСББ позику під її заставу.
Виконком переніс це питання: в управління архітектури та урбаністики і в управління охорони історичного середовища була низка зауважень, зокрема щодо відсутності детального плану території та зонінгу Галицького району, а міський голова Львова Андрій Садовий запропонував провести архітектурний конкурс. Це спровокувало значні суперечки між львів’янами, тож міська рада вирішила 3 жовтня, напредодні наступного засідання виконавчого комітету, провести зустріч-обговорення щодо забудови цієї ділянки.
Проєкт, якого немає
Як пояснив під час зустрічі заступник міського голови з питань розвитку та член виконкому Андрій Москаленко, місто зацікавлене, аби впорядкувати територію, адже нині там стоїть аварійний 2-поверховий будинок та МАФи. Втім питання викликає проєкт готелю, якого наразі немає, та збереження простору для пішоходів.
Також невідомо, який вигляд можуть мати фасади, адже спочатку архітектори запропонували умовний, а не остаточний проєкт, а після його критики — лише параметри, за якими для пішоходів планують залишити фактично такий же простір, який є нині, і зберегти зупинку. До слова, раніше так само без конкретного проєкту ТОВ «Парк Спейс», до якого також причетний Григорій Козловський, намагалося отримати містобудівну документацію на зведення 72-метрового готелю Hilton біля Парку культури.
Проєкт готелю, який представили минулого тижня
«Ми вирішили залишити наявний фронт малих архітектурних форм, втоплених відносно вулиці на тій самій глибині, а також відновити історичний фасад на вищих поверхах на одній лінії з фронтом забудови, яка вже історично сформувалася, тобто з сусідніми будинками», — розповів під час зустрічі директор ТзОВ «Студія 5Ф» Андрій Ігнатюк, який розробляв проєкт готелю.
За його словами, під час розроблення умовного проєкту намагалися врахувати те, що в майбутньому початок вулиці Дорошенка буде доступним лише для пішоходів, автобусів та трамваїв, тому об’єкти громадського призначення, як і зараз, будуть лише в перших поверхах. Натомість вхід у готель облаштують зі сторони проспекту Свободи через «Гранд Готель», який також належить Григорієві Козловському.
«Тобто навантаження від готелю на вулицю Дорошенка не буде», — каже Андрій Ігнатюк.
Облаштувати підземний паркінг під будівлею неможливо, враховуючи витоки каналізації, які виявили на глибині 0,7 м, та аварійність сусідніх будинків. Тож архітектори не змогли пояснити, де паркуватимуться відвідувачі готелю, натомість пригадали перспективні ділянки, де місто планувало збудувати підземні паркінги, наприклад, на площі перед ЛНУ імені Івана Франка. Втім цей інвестиційний проєкт поки що заморозили через конфлікт із університетською спільнотою.
«Гранд Готель», який розташований поруч, також не має повноцінної парковки, окрім тієї, що розташована вздовж тротуару на проспекті Свободи. Її погоджували зі скандалом, але депутати таки дозволили облаштувати там 5 паркомісць за рахунок тротуару. Тепер же львів’яни вимагають прибрати цю парковку — відповідна петиція зібрала необхідні 500 голосів.
Водночас, на минулому пленарному засіданні Григорій Козловський запропонував збудувати паркінг на площі перед Оперним театром. Цю пропозицію він висловлює вже не вперше. Раніше він говорив, що за нинішніми технологіями паркінг можна облаштувати й під площею.
Окрім цього, ще з 2017 року початок вулиці Дорошенка до Банківської планують закрити для приватного транспорту.
«Ця ділянка вулиці входить у проєкт малого транспортного кільця, який зараз розробляють. Через вулицю Дорошенка проходить багато маршрутів громадського транспорту, який гальмують затори», — каже керівник управління транспорту ЛМР Орест Олеськів.
За його словами, досі вулицю не закрили для авто лише тому, що залишається не вирішеним питання хаотичного паркування на вулиці Гнатюка, через яке там не можуть повноцінно працювати дві смуги.
Проблеми зонінгу
Наприкінці XIX століття на цьому місці були два будинки, які знищив удар бомби у 40-х роках минулого століття. У 2009 році цю ділянку передали в оренду ТзОВ «Солодка вишиванка», і компанія «Укрдизайнгруп» розробила проєкт торгового центру. Проте керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко під час зустрічі сказала, що він вже не актуальний, адже не враховує нинішні зміни, зокрема зупинку громадського транспорту, яку перенесли на початок вулиці Дорошенка минулого літа.
Лілія Онищенко каже, що в ідеалі це місце мало б слугувати громадським простором зі сквером, але це неможливо зробити через приватизовані об’єкти нерухомості, що тут розташовані.
«Архітектор, що проєктує готель, мав би значно відступити в глибину від лінії забудови не лише на рівні першого поверху, але й на рівні верхніх поверхів, аби зберегти наявний громадський простір», — вважає вона.
Ще під час засідання виконавчого комітету в. о. керівника управління архітектури та урбаністики Олена Погорілець пояснила, що видавати містобудівні умови та обмеження на цей готель наразі не можна. Галицький район не має затвердженого зонінгу, а на саму ділянку забудови не розроблений детальний план. Ділянка ж розташована в зоні спадщини ЮНЕСКО, і з 1 січня 2019 року будівництво тут має відбуватися на основі історико-архітектурного опорного плану, якого Львів ще не має. Натомість архітектори готелю кажуть, що при розроблені проєкту опиралися на історико-містобудівне обґрунтування, яке уряд із 1 січня 2019 року скасував.
Позицію управління архітектури під час зустрічі підтримала й засновниця ГО «Народна дія Львів» Анна Біликівська.
«Міська рада піде на свідоме порушення закону, якщо видасть містобудівні умови лише на основі генплану без детального плану території», — каже вона.
За словами ж депутата ЛМР Тараса Чолія, віддавши ділянку у приватну власність ОСББ, міська рада т«провела аферу», адже її можна було продати з аукціону. У ситуації, що склалася, він також підтримав ідею конкурсу.
«Цю ділянку вкрали в громади Львова рішенням більшості депутатів ЛМР. За різними оцінками ця ділянка коштує близько 6 млн грн. Точну її вартість можна було б оцінити на аукціоні», — говорить він.
За інформацією в Єдиному держреєстрі судових рішень, пишуть «Наші гроші. Львів», нормативна грошова оцінка цієї земельної ділянки у 2018 році становила майже 6,5 млн грн.
Забудовники знову намагалися отримати погодження будівництва під час засідання виконкому 4 жовтня, та Андрій Москаленко повідомив під час зустрічі напередодні, що питання зняли з порядку денного. За його словами, наступного тижня організують ще одну зустріч із мешканцями, і ці зустрічі будуть продовжуватися, поки не знайдуть компроміс.
Вікторія Ейсмунт
Фото авторки, візуалізація забудовника
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Міські акценти
- «Для візочника у Львові є два варіанти – дім і балкон». Що можна змінити?
- Де у Львові побачити копію дохристиянської писанки
- Що буде на місці «Добробуту» у Львові. Нові подробиці давньої історії
- Будинок з історією. Як колишній парафіяльний дім став приватним
- «Із грішми проблем нема». Коли у Львові добудують сміттєпереробний завод
- Із трамваєм чи без. Як планують змінити вулицю Миколайчука
- Паркування у Львові. Що змінилось та де найчастіше штрафують
- Наскладали дров, купили генератор. Як ОСББ Львова готуються до зими
- Без хліба, світла і зв’язку. Як Львів пережив ракетні удари
- «Маємо нову тенденцію». Як змінилася ситуація з орендою житла у Львові
- Білозора чи Вакарчука? Як у Львові перейменують вулицю великих математиків
- «Реально небезпечно». Що робити з електросамокатами у Львові
- «Крапля в морі». Чи вдалося зберегти туризм у Львові попри війну
- «Укрзалізниця» передає лікарню в центрі Львова. Що там буде
- «Це терапія, яка допомагає». Чи варто було проводити Свято музики у скорботний день
- З якими назвами вулиць у Львові ми попрощаємося
- «Треба йти до школи!» Яким буде навчання у Львові з 1-го вересня
- «Не буде червоної доріжки». Чи виграє львівський бізнес від скасування мит на товари
- Чи справді у Львові готові будувати квартири із кімнатами захисту
- Місто-фортеця, або Чим є Львів для путіна
- «На вас чекає смерть за Бучу, Ірпінь, Київ…» У Львові зняли відео, через яке виник скандал
- Як Львів підготувався до можливого нападу Путіна
- Як бізнес у Львові реагує на повідомлення про імовірний напад Росії
- Як отримати відшкодування за розірвані колеса через ями у Львові. Пояснення юриста
- Так продовжуватись не може. Як покращити онлайн-навчання у львівських школах
- Готель на ринку, або Коротка історія «Добробуту» у Львові
- Е-квиток у Львові. Усе про картки, ціни, пільги
- На вершині – пішохід. Що передбачає Піраміда мобільності у Львові
- Перехоплювальні паркінги, е-квиток і безпечні дороги. Що робитиме Львів для покращення мобільності
- Недовіра директорці. Що відбувається у львівському ОХМАТДИТі
- День Х. Коли у Львові запрацює е-квиток і чому не з 13 січня
- Замість автобусів може бути поїзд, або Що змінить у Львові електричка
- У Львові розробили перший тролейбус з автономним ходом. Навіщо він місту та куди поїде
- Одна бригада, сім батальйонів. Як у Львові планують організувати оборону у разі наступу Росії
- «Не дати їм будувати, щоб до них підходили всякі жулікі». У Львові виник скандал через будову на Княгині Ольги
- У яких районах Львова потрібне нове житло та чим виділятися на ринку первинного житла сьогодні
- «У Львові варто будувати кампуси». Що відбувається на львівському ринку нерухомості сьогодні
- «Україна для Росії пріоритет номер один». Аналітик – про можливе російське вторгнення
- «Далі знову буде ескалація». Аналітик про загрозу російського вторгнення
- «Зараз маємо пік». Як змінилась ціна на квартири у Львові
- «Думав, вона послизнулась». Водій маршрутки каже, що не зрозумів, що наїхав на монахинь у Львові
- Все можна робити швидше? Хто та як проєктує львівські вулиці
- Львів готує план, щоб повернути дітей до школи. Як це відбуватиметься
- «Посидіть дома, почитайте книжку». Андрій Садовий про нові обмеження у Львові
- На межі життя і смерті. Що відбувається та хто платить за лікування у лікарні швидкої допомоги
- «Нас зробили крайніми». Що у Львові з вакцинацією вчителів та як дають раду інші міста
- «Ми перестали розуміти, чого хоче покупець». Важливі думки після BookForum у Львові
- Як «спорт поза політикою» стає зброєю проти України
- Біля парку і за 15 хвилин до центру Львова. Які переваги пропонує ЖК Safe Town
- Моцарт виглядає для вас чужинцем, але дайте йому час
- Збережуть чи забудують. Що буде на території кераміко-скульптурної фабрики у Львові
- Усі чекають на апеляцію. Як розгортається справа шести засуджених поліцейських у Львові
- Чи справді спорт поза політикою. Як зреагували на позицію львівського спортсмена Горуни
- «Маємо прийняти нову реальність». Олексій Коган про Leopolis Jazz Fest
- Місто, де можна розвивати мистецькі ідеї. Ніколя Фасіно про «Французьку весну» у Львові
- «Караван історій». Що буде із кінотеатром у Стрийському парку
- Вода в місті. Як річка Зубра впливає на львів'ян і як її врятувати
- Квіти на руїнах. Що можуть збудувати у лісопарку «Погулянка»
- Як у Львові оновили унікальну браму в будинку, де жила дружина Грушевського
- «Підпільні» матрьошки. Як у Львові заробляють на російській символіці
- Як оплатити за воду, не виходячи з дому. Детальна інструкція
- Законсервований простір. Чого бракує культурі і відпочинку у львівському парку
- Так триває історія. Як демонтаж Монументу Слави у Львові змінює сенси територій
- Від підземелля до небес. Що унікальне можна побачити в соборі святого Юра у Львові
- Як не купити «проблемну» квартиру і чи реально повернути гроші. Розмова з юристом
- План на Великдень. Як церкви у Львові уникатимуть скупчень вірян
- Чи справді можна вакцинуватись залишковими дозами. Журналістський експеримент
- Навколо автовокзалу. Як врятувати від депресії новий район на околицях Львова
- Тут живе дух Львова. Чи зникне з мапи міста кінотеатр «Коперник»
- За тиждень Великдень. Як волонтерки у Львові напекли пів тисячі пасок для військових на Сході
- Епіфаній теж просив. Як у центрі Львова будують храм. Оновлена візуалізація
- Мистецький дух і дірява підлога. Як це – жити в будівлі театру в центрі Львова
- Забуте і нове. Як може змінитись обличчя Львова за кілька років. Візуалізація
- Мені треба тільки житло, розумієш? Історії непомітних
- Як занепав «символ Львова», або Чи зміниться щось на Стрийському автовокзалі
- Як у старі добрі часи. Хто такі садівники Львова і для чого вони місту
- «Пустіть в туалет!» Як це, коли у Львові не працюють громадські вбиральні
- Воля і розрахунки. Що потрібно, щоб запустити у Львові міську електричку
- Шлях вакцини. Як у Львові зберігають і перевозять «щит» від коронавірусу. Репортаж
- На невеликі квартири у Львові ціна зросла. Що змінилось на ринку нерухомості у час пандемії
- Продукти з'їмо самі. Як ресторани у Львові пішли на новий локдаун
- Весняне дежавю. Коли у Львові можуть ввести локдаун
- Два тижні на збір. Що буде із солодощами і кавою з переходу на Митній
- Два Львова. Як минуло перше онлайн-обговорення здорожчання проїзду в міському транспорті
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду бар «Корівка» і «Пиріжкова» на Словацького
- Як привчити львів’ян прибирати за своїми домашніми улюбленцями
- Без бюджету та з виконкомом. Як на сесії домовлялись депутати і Андрій Садовий
- Кав’ярні для чоловіків, цукерні – для жінок. Розваги і торгівля у Львові сто років тому
- Затори у Львові. Чому світлофори в місті працюють так, а не інакше
- Чемні/хамовиті. Громадський активіст про те, як паркуються у Львові та Києві
- Куди зникає дух Львова. Справа магазину на Краківській
- Викинули продуктів на сотні тисяч. Як бізнес у Львові пережив другий локдаун
- Берлін у центрі Львова. Як після реставрації виглядає брама на Князя Романа
- Труднощі перекладу? Що не так із українською мовою у Львові
- Автобуси і політика. Чому Садовий запитує у львів'ян, у кого місту купувати транспорт
- Новий рік та Різдво у Львові сто років тому і сьогодні. Історія, фото
- Дожити до ста. Дві історії довгожителів Львова
- Львівська ОТГ офіційно запрацювала. Як пройшло передноворічне засідання депутатів
- Бруківка, асфальт, камінь і знову бруківка. Сім п'ятниць вулиці Бандери
- Христос народився! Як львів'яни переходять на святкування Різдва 25 грудня