
Photo by Nico Benedickt on Unsplash
Що Васюник обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
Напередодні місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня, Tvoemisto.tv запитало членів своєї Спільноти про те, якими вони бачать найбільші проблеми в місті. А потім ми пошукали згадки про ці проблеми у програмах кандидатів, щоб дізнатись, як вони будуть їх вирішувати.
Читайте також: На голову Львівської ОТГ подалися 16 кандидатів. Хто вони?
Зазначимо, що найбільшою проблемою в місті наші читачі вважають транспортну систему та недостатню мобільність.
Топ найбільших проблем в місті виглядає так:
- недосконала транспортна система або недостатня мобільність (31% учасників голосування назвали це основною проблемою);
- забудова міста без розвитку інфраструктури (важлива проблема для 22% опитаних);
- поганий громадський транспорт (найбільшим недоліком вважають 17% опитаних);
- проблеми з паркуванням (їх назвали 8% опитаних);
- сміття у місті (5% львів’ян вважають найактуальнішою проблемою);
-
розвиток зелених зон (4% вважають топ–проблемою).
Ще 2% критикує екологічні рішення та дії ради за умов пандемії. 1% – схвильовані безпекою, інженерними мережами, сферою дозвілля та розвитком бізнесу.
Читайте також: Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
Кандидат: Ігор Васюник.
Партія: самовисуванець.
Програма: «Стратегія 2030 Львів – перший!»
Особливості програми: Програмний документ Ігоря Васюника можна завантажити на його інтернет-сторінці, де автобіографія кандидата поєднується зі скороченою версією програми та агітаційними висловлюваннями семи «людей діла»: лікаря, юристів, журналістки, директора школи, бізнесмена та аналітика.
В автобіографії Ігор Васюник розповідає про себе: «Я – львів’янин», «я – успішний підприємець», «я – співзасновник мережі центрів розвитку дитини», «я – інвестор у низці підприємств у сфері нерухомості та управлінській компанії», «я – фахівець з питань транспорту, автор 36 законопроєктів у сфері транспорту, в тому числі закону про «електронний–квиток»», «я – щасливий син», «я – наймолодший з трьох синів», «я допомагав нашим військовим» (загалом кандидат 28 разів використовує займенник «я»).
Читайте також: Що обіцяє Синютка зробити для Львова. Аналіз програми
«Стратегія 2030 “Львів – Перший”» займає 81 сторінку, складається з передмови, трьох розділів і додатків. «Подібні програми писали для президентів та урядів України. Львів стане першим містом України, яке отримає настільки детальну стратегію розвитку», – йдеться на сторінці Ігоря Васюника.
Передмову до програми написав Віктор Андрусів, «львів’янин, який вже ось 15 років живе в Києві», виконавчий директор Українського інституту майбутнього – організації, що існує з 2016 року, розробляла «Стратегію 2030 “Львів – Перший”» і позиціонує себе як «незалежний аналітичний центр».
Розділ 1 Стратегії «Львів – європейське місто» – це аналіз ситуації, проблем та перспектив розвитку. Тут Львів називають унікальним містом, українською столицею ІТ-індустрії, потужним освітнім центром, «досить зеленим», «досить гуманним», а також містом «досить застарілої інфраструктури».
«Розділ 2. Галузеві стратегії перетворень» – це опис гіпотетичного Львова–2030, що став «інтелектуальним, технологічним та логістичним центром на мапі України». Тут також присутній аналіз сучасної ситуації і наведений перелік проєктів і стратегічних завдань за напрямами: економіка; інновації; транспортна мобільність; соціальна сфера; розвиток людського капіталу; екологія та ідентичність міста і міської громади. Тобто, із 7 пріоритетів Ігоря Васюника із запитами львів’ян збігаються питання мобільності та екології.
Про пандемію в документі не згадують, щодо паркування присутня конкретна обіцянка зробити його платним у всьому історичному центрі міста.
В Стратегії задекларований намір віддати перевагу громадському транспорту та знизити рівень використання приватних автомобілів.
У «Розділ 3. Стратегії розвитку нових районів» сформульована пропозиція створити трирівневу адміністративно-територіальну систему «мікрорайони – райони – місто, тобто “країна Львів”». При цьому «“Країна Львів” – це місто як привабливий сервісний центр для навколишніх населених пунктів, які добровільно передають центральному муніципалітету певні функції та повноваження в обмін на доступ до відповідних сервісів». У цьому розділі деталізуються плани розвитку кожного з районів Львова.
У Додатках наведені графіки, серед яких і порівняння львів’янина-2020 і львів’янина-2030. Останній – багатший і має більше вільного часу, порівняно з «львів’янином 2020».
Ідеологія/цінності: З одного боку, в Стратегії задекларована орієнтація на Європу (Львів – «локомотив євроінтеграції України»), з іншого – у програмі присутня згадка про те, що сьогодні «кожна нація все більше хоче зберігати власну ідентичність».
За львів’янами визнається провідна роль в державотворчих процесах, але не в питаннях господарчих: «Львів завжди першим піднімав хвилі національних рухів... «Чому ж тоді Львів не перший?...» за якістю громадського транспорту, чому першим не збудував сучасний сміттєпереробний завод, чому не перший за якістю питної води, не перший за чистотою повітря та якістю доріг?… », – зазначено в Стратегії.
У документі чимало аргументів та намірів сформульовані через спеціалізовані поняття: «пасіонарність», «тренд гуманізму в урбаністиці»; «збільшення частки секторів з високою доданою вартістю та зменшення критичного імпорту»; «інтелектуалізація економіки через стимуляцію кластеру R&D (Research and Development)»; «діджиталізація адміністративного сектору».
Стратегії властивий художній стиль: «Впродовж дня більшість своїх справ можна зробити пішки... Ходити в тіні зелені набагато приємніше, а загалом – пропало відчуття навколишнього хаосу, хоча вулиці стали більш насичені людьми»; «історія життя будь-якої людини починається ще до її народження».
У документі 12 разів використали слова «щастя» і «щасливий». У частині «Екологічна стратегія» (ст. 45-57) присутні й епіграфи: «Найкращі відходи – це ті, утворення яких вдалось уникнути»; «хто вважає, що економіка важливіша за довкілля, нехай спробує затримати подих, рахуючи свої гроші» (економіст проф. Гай МакФерсон) тощо.
Конкретика: дедлайн, бюджет, виконавець прописані тільки для стартегічної цілі «Безпечна питна вода з крану» (ст. 52). Це - єдина стратегічна ціль, виконання якої конкретизовано. Щодо інших проектів і пріоритетних завдань, яких тільки у Розділі 3 зазначено близько 40, не вказано дедлайнів, бюджету чи виконавців.
Читайте також: Вибори до Львівської міськради. Перша десятка Європейської солідарності
У Стратегії нічого не сказано про механізм запровадження безкоштовного громадського транспорту, який Ігор Васюник пропагує на сторінці самопрезентації словами: «Якісний громадський транспорт фінансуватиметься з міського бюджету». Натомість у програмному документі «Стратегії 2030» обіцяють «безкоштовні пересадки» та «безкоштовні маршрути в місті (туристичні, соціальні)», але словосполучення «безкоштовний транспорт» присутнє тільки в трьох формулюваннях на інфографіці (ст. 35) – і не у формі обіцянки, а в аналітичному контексті (вказані мета його запровадження, хто його запровадив і що кожного року «економіка Львова через затори втрачає більше, ніж потрібно на фінансування безкоштовного громадського транспорту»).
Очевидно, що «Стратегія 2030» розрахована на 10 років, а міського голову обирають на 5 років, тобто, виглядає, що Ігор Васюник претендує щонайменше на дві каденції.
Tvoemisto.tv також пропонує читачам ознайомитись із аналізом програм кандидатів на голову Львівської ОТГ за ключовими проблемами міста, які бачать члени спільноти «Твого міста»:
Також пропонуємо ідеї кандидатів на голову Львівської ОТГ для вирішення транспортної проблеми у Львові і проблеми сміття та хаотичної забудови.
Нагадуємо, що місцеві вибори відбудуться 25 жовтня. Щоб процес волевиявлення був успішним, дізнайтесь нові правила заповнення бюлетенів та роботи виборчих дільниць.
Соломія Кривенко
Інфографіка: Марія Стахів
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Міські акценти
- «Для візочника у Львові є два варіанти – дім і балкон». Що можна змінити?
- Де у Львові побачити копію дохристиянської писанки
- Що буде на місці «Добробуту» у Львові. Нові подробиці давньої історії
- Будинок з історією. Як колишній парафіяльний дім став приватним
- «Із грішми проблем нема». Коли у Львові добудують сміттєпереробний завод
- Із трамваєм чи без. Як планують змінити вулицю Миколайчука
- Паркування у Львові. Що змінилось та де найчастіше штрафують
- Наскладали дров, купили генератор. Як ОСББ Львова готуються до зими
- Без хліба, світла і зв’язку. Як Львів пережив ракетні удари
- «Маємо нову тенденцію». Як змінилася ситуація з орендою житла у Львові
- Білозора чи Вакарчука? Як у Львові перейменують вулицю великих математиків
- «Реально небезпечно». Що робити з електросамокатами у Львові
- «Крапля в морі». Чи вдалося зберегти туризм у Львові попри війну
- «Укрзалізниця» передає лікарню в центрі Львова. Що там буде
- «Це терапія, яка допомагає». Чи варто було проводити Свято музики у скорботний день
- З якими назвами вулиць у Львові ми попрощаємося
- «Треба йти до школи!» Яким буде навчання у Львові з 1-го вересня
- «Не буде червоної доріжки». Чи виграє львівський бізнес від скасування мит на товари
- Чи справді у Львові готові будувати квартири із кімнатами захисту
- Місто-фортеця, або Чим є Львів для путіна
- «На вас чекає смерть за Бучу, Ірпінь, Київ…» У Львові зняли відео, через яке виник скандал
- Як Львів підготувався до можливого нападу Путіна
- Як бізнес у Львові реагує на повідомлення про імовірний напад Росії
- Як отримати відшкодування за розірвані колеса через ями у Львові. Пояснення юриста
- Так продовжуватись не може. Як покращити онлайн-навчання у львівських школах
- Готель на ринку, або Коротка історія «Добробуту» у Львові
- Е-квиток у Львові. Усе про картки, ціни, пільги
- На вершині – пішохід. Що передбачає Піраміда мобільності у Львові
- Перехоплювальні паркінги, е-квиток і безпечні дороги. Що робитиме Львів для покращення мобільності
- Недовіра директорці. Що відбувається у львівському ОХМАТДИТі
- День Х. Коли у Львові запрацює е-квиток і чому не з 13 січня
- Замість автобусів може бути поїзд, або Що змінить у Львові електричка
- У Львові розробили перший тролейбус з автономним ходом. Навіщо він місту та куди поїде
- Одна бригада, сім батальйонів. Як у Львові планують організувати оборону у разі наступу Росії
- «Не дати їм будувати, щоб до них підходили всякі жулікі». У Львові виник скандал через будову на Княгині Ольги
- У яких районах Львова потрібне нове житло та чим виділятися на ринку первинного житла сьогодні
- «У Львові варто будувати кампуси». Що відбувається на львівському ринку нерухомості сьогодні
- «Україна для Росії пріоритет номер один». Аналітик – про можливе російське вторгнення
- «Далі знову буде ескалація». Аналітик про загрозу російського вторгнення
- «Зараз маємо пік». Як змінилась ціна на квартири у Львові
- «Думав, вона послизнулась». Водій маршрутки каже, що не зрозумів, що наїхав на монахинь у Львові
- Все можна робити швидше? Хто та як проєктує львівські вулиці
- Львів готує план, щоб повернути дітей до школи. Як це відбуватиметься
- «Посидіть дома, почитайте книжку». Андрій Садовий про нові обмеження у Львові
- На межі життя і смерті. Що відбувається та хто платить за лікування у лікарні швидкої допомоги
- «Нас зробили крайніми». Що у Львові з вакцинацією вчителів та як дають раду інші міста
- «Ми перестали розуміти, чого хоче покупець». Важливі думки після BookForum у Львові
- Як «спорт поза політикою» стає зброєю проти України
- Біля парку і за 15 хвилин до центру Львова. Які переваги пропонує ЖК Safe Town
- Моцарт виглядає для вас чужинцем, але дайте йому час
- Збережуть чи забудують. Що буде на території кераміко-скульптурної фабрики у Львові
- Усі чекають на апеляцію. Як розгортається справа шести засуджених поліцейських у Львові
- Чи справді спорт поза політикою. Як зреагували на позицію львівського спортсмена Горуни
- «Маємо прийняти нову реальність». Олексій Коган про Leopolis Jazz Fest
- Місто, де можна розвивати мистецькі ідеї. Ніколя Фасіно про «Французьку весну» у Львові
- «Караван історій». Що буде із кінотеатром у Стрийському парку
- Вода в місті. Як річка Зубра впливає на львів'ян і як її врятувати
- Квіти на руїнах. Що можуть збудувати у лісопарку «Погулянка»
- Як у Львові оновили унікальну браму в будинку, де жила дружина Грушевського
- «Підпільні» матрьошки. Як у Львові заробляють на російській символіці
- Як оплатити за воду, не виходячи з дому. Детальна інструкція
- Законсервований простір. Чого бракує культурі і відпочинку у львівському парку
- Так триває історія. Як демонтаж Монументу Слави у Львові змінює сенси територій
- Від підземелля до небес. Що унікальне можна побачити в соборі святого Юра у Львові
- Як не купити «проблемну» квартиру і чи реально повернути гроші. Розмова з юристом
- План на Великдень. Як церкви у Львові уникатимуть скупчень вірян
- Чи справді можна вакцинуватись залишковими дозами. Журналістський експеримент
- Навколо автовокзалу. Як врятувати від депресії новий район на околицях Львова
- Тут живе дух Львова. Чи зникне з мапи міста кінотеатр «Коперник»
- За тиждень Великдень. Як волонтерки у Львові напекли пів тисячі пасок для військових на Сході
- Епіфаній теж просив. Як у центрі Львова будують храм. Оновлена візуалізація
- Мистецький дух і дірява підлога. Як це – жити в будівлі театру в центрі Львова
- Забуте і нове. Як може змінитись обличчя Львова за кілька років. Візуалізація
- Мені треба тільки житло, розумієш? Історії непомітних
- Як занепав «символ Львова», або Чи зміниться щось на Стрийському автовокзалі
- Як у старі добрі часи. Хто такі садівники Львова і для чого вони місту
- «Пустіть в туалет!» Як це, коли у Львові не працюють громадські вбиральні
- Воля і розрахунки. Що потрібно, щоб запустити у Львові міську електричку
- Шлях вакцини. Як у Львові зберігають і перевозять «щит» від коронавірусу. Репортаж
- На невеликі квартири у Львові ціна зросла. Що змінилось на ринку нерухомості у час пандемії
- Продукти з'їмо самі. Як ресторани у Львові пішли на новий локдаун
- Весняне дежавю. Коли у Львові можуть ввести локдаун
- Два тижні на збір. Що буде із солодощами і кавою з переходу на Митній
- Два Львова. Як минуло перше онлайн-обговорення здорожчання проїзду в міському транспорті
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду бар «Корівка» і «Пиріжкова» на Словацького
- Як привчити львів’ян прибирати за своїми домашніми улюбленцями
- Без бюджету та з виконкомом. Як на сесії домовлялись депутати і Андрій Садовий
- Кав’ярні для чоловіків, цукерні – для жінок. Розваги і торгівля у Львові сто років тому
- Затори у Львові. Чому світлофори в місті працюють так, а не інакше
- Чемні/хамовиті. Громадський активіст про те, як паркуються у Львові та Києві
- Куди зникає дух Львова. Справа магазину на Краківській
- Викинули продуктів на сотні тисяч. Як бізнес у Львові пережив другий локдаун
- Берлін у центрі Львова. Як після реставрації виглядає брама на Князя Романа
- Труднощі перекладу? Що не так із українською мовою у Львові
- Автобуси і політика. Чому Садовий запитує у львів'ян, у кого місту купувати транспорт
- Новий рік та Різдво у Львові сто років тому і сьогодні. Історія, фото
- Дожити до ста. Дві історії довгожителів Львова
- Львівська ОТГ офіційно запрацювала. Як пройшло передноворічне засідання депутатів
- Бруківка, асфальт, камінь і знову бруківка. Сім п'ятниць вулиці Бандери
- Христос народився! Як львів'яни переходять на святкування Різдва 25 грудня