
Photo by krakenimages on Unsplash
Три історії львівських підприємств, яким допомогла COVID-19 Бізнес-клініка
Стратегія бізнесу, управління персоналом, маркетинг та експорт – стали найпопулярнішими запитами серед місцевих компаній за останній час. Які саме консультації допомогли підприємствам вижити в час коронакризи, розповідаємо на прикладі трьох історій львівських підприємців.
Майже закрилися. Історія логопедичного центру
Сhildren's time працює у Львові вже кілька років. Тут займаються діти, які мають порушення мовлення. Фахівці логопедичного центру допомагають виявити причину порушень, працюють безпосередньо з дітьми та допомагають скласти план роботи з дітьми для батьків.
Під час пандемії частину діяльності центру перевели в онлайн-формат, кількість працівників скоротили з шести до трьох, а один із трьох офісів – закрили.
Крім цього, компанія не мала стратегії та плану роботи на найближчі кілька місяців. Аби відновити повноцінну діяльність, засновники Сhildren's time звернулися за консультаціями до фахівців COVID-19 Бізнес-клініки у Львові.
Співзасновник компанії Іван Пасічник в межах ініціативи COVID-19 Бізнес-клініки скористався послугами Швидка бізнес-допомога та «COVID-19 ваучером». ШБД – це 30-хвилинні індивідуальні бізнес-консультації, де підприємці можуть отримати поради та рекомендації у різних сферах бізнесу – від бізнес-стратегій до лайфхаків роботи з соціальними мережами.
Іван Пасічник консультувався з експертами з комунікації та ґрантового менеджменту про бренд-стратегію і грантові можливості.
«На Швидку Бізнес-Допомогу я йшов з чітким запитом: як отримати ґрант на бізнес і яким чином формувати власний бренд. Після консультацій я остаточно усвідомив, що власний бренд – це саме те, що потрібно нашому логопедичному центру, я отримав багато ідей: як активізуватися в google-пошуку, зробити вірні налаштування в рекламному кабінеті, як працювати над різними комунікаційними каналами та наскільки важливі живі відгуки», – розповідає Іван Пасічник.
Він додає, що до співпраці з ініціативою компанія продавала 15-25 абонементів на місяць, а після – 35-40. Також побільшало і разових консультацій.
Також у центрі розширили спектр послуг – запустили напрям навчання для дітей, батьків та фахівців.
Експерти допомогли Івану Пасічнику грунтовніше систематизувати та планувати роботу. Для цього потрібно було сформувати заявку на «COVID-19 ваучер», аби підприємець зміг залучити консультанта для розробки стратегії та бізнес-плану компанії.
Стали неспроможними. Історія «Агенції цифрової інклюзії «Inclusive IT»
Inclusive IT займається тестуванням готових сайтів та сайтів у розробці. Тут також навчають web-доступності всіх охочих, зокрема, людей з інвалідністю і людей старшого віку.
У компанії працюють спеціалісти, які мають інвалідність – це незрячі, люди на інвалідному візку та з легкими психічними порушеннями. Вони безпосередньо тестують сайти на web-доступність.
До пандемії компанія працювала як аутсорсингова. Із початком пандемії довелося зменшити кількість працівників із 10 до чотирьох, що дуже вплинуло на спроможність компанії. Засновники звернулися за підтримкою одразу в кілька організацій, зокрема у COVID-19 Бізнес-клініку Львова, де скористалися послугами у форматах Швидка бізнес-допомога та Бізнес-консультація.
Бізнес-консультації для підприємців – одна з ключових послуг такої Клініки. Малим і середнім підприємцям допомагають впоратися з наслідками пандемії коронавірусу, залучаючи допомогу профільних консультантів.
«Головний поштовх, який дала мені ініціатива COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ – це налаштування системи продажів і цінність участі у офлайн-заходах. Перше приносить трохи більше ясності в роботі та у внутрішній комунікації, друге – приводить клієнтів. Я зрозумів важливість консультантів для бізнесу – вони можуть прояснити зовнішнім експертним поглядом плюси і мінуси обраних кроків, та поділитися дієвими бізнес-інструментами», – розповів співзасновник Inclusive IT Роман Боренько.
3D Tech ADDtive займається виробництвом тривимірних моделей і працює на ринку вже чотири роки. Пандемія коронавірусу негативно вплинула на компанію, у них зменшилась кількість замовлень і, відповідно, обсяг продажів. У порівнянні з 2019 роком продажі впали майже на 2 млн грн. Через карантин також довелося вдвічі зменшити кількість працівників, а ще частина перейшла на віддалену роботу.
Через ці втрати компанія почала шукати підтримки у донорів та держінституцій. На допомозі стали обласні програми підтримки та можливості від COVID-19 Бізнес-клініки м. Львова. В компанії скористалися послугами Швидка бізнес-допомога, Бізнес-консультації та «COVID-19 ваучером».
Після консультації з HR-експертом в компанії змінили підходи до роботи з персоналом, підготувалися до різних сценаріїв.
«Під час консультації я зрозумів, що наша модель поведінки стосовно роботи з персоналом була більше схожа на поведінку лисиці, яка металася туди-сюди. Зараз ми перейшли до єдиного алгоритму дій, до єдиного стандарту і діємо в форматі їжака», – ділиться досвідом співпраці з ініціативою COVID-19 Бізнес-клініка засновник 3DAdditive Павло Єсип.
Впродовж 2020-2021 років 3D Tech ADDtive уклала близько 2,5 тис. угод із клієнтами, а у 2021 році прибутки компанії зросли на 20%. Крім цього, компанія розробила сайт для роботи на польському ринку і вперше залучила клієнтів з-за кордону. Цього вдалося досягти завдяки комплексному підходу, який компанія доопрацювала, зокрема, у COVID-19 Бізнес-клініці.
Зараз компанія трансформується у бізнес, який вчиться вибудовувати унікальну бізнес-модель, поглиблює розуміння важливості налаштованих бізнес-процесів та довіряє можливостям ринку.
Зазначимо, що уже понад 180 підприємців скористалися індивідуальними консультаціями у COVID-19 Бізнес-клініці м. Львова.
Детальнішу інформацію щодо будь-якої послуги можна отримати, звернувшись до менеджерки проєкту: Мирослава Даньків (телефон/Viber: +38 067 67 47 012, [email protected], Messenger: m.me/ppvknowledgenetworks)
Центр інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові Business Hub розташований на вул. Шота Руставелі, 12, на 3-му поверсі (м. Львів, 79005).
Ініціатива COVID-19 Бізнес-клініки є частиною проєкту «EU4Business: Конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», який спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створити кращі умови для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. У межах підходу Team Europe проєкт також сприятиме відновленню України від наслідків COVID-19.
EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства – Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові, Україні. Детальніше: www.eu4business.org.ua
Матеріал підготований ГО «Центр “Регіональний Розвиток”» та PPV Knowledge Networks, в рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини, і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Вибір Твого міста
- Добродії на пів мільйона, або Що відбувається у справі Матиса і Шпитка
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- Шкодуємо, що не виїхали раніше. Історії дітей, яких рятують у Львові
- «Компроміс вичерпався». Історик про те, чому Україна вже не може святкувати 9 травня
- «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян
- «Бог залишив мене живою, тому мушу жити». Історія медсестри, яка підірвалася на снаряді
- Проблему з пальним можна вирішити, – експерт
- Несправжній Козак. Що буде із майном соратника Медведчука у Львові
- Великдень у Львові та селах відзначали по-різному. Старі фото та традиції
- Космічна магія Великодня. На згадку про писанкарку Ганну Косів
- «Такої кількості ще не було». Як волонтерська кухня передає паски на передову
- Купити авто в Європі. Як через новий закон виник ажіотаж на кордоні і ринку
- Історія повторюється. У чому феномен пісні «Ой, у лузі червона калина»
- Швидкі рішення, піт і сльози. Експерти про те, як відбудовувати Україну
- «Хто буде Карфагеном – Москва чи Київ?» Ярослав Грицак про війну за існування
- Важливо, щоб Папа не зустрівся з Кірілом, або Як Україні перемогти росію у Ватикані
- Львівщина може забезпечити сіллю пів України, але будуть проблеми з олією
- «Треба передусім назвати путіна злочинцем», – отець-доктор Михайло Димид про Папу, війну і жертви
- «Навіщо фінансувати культуру, коли війна?» У Львові оживає театральне життя
- «Господи, як я їх ненавиджу! Отак і скажіть». Священник про звірства росіян
- Маємо почати говорити про втрати. Психолог про втому та другий місяць війни
- «Недооцінювати загрозу білоруського удару не варто», – Остап Кривдик
- «Не хочу говорити однією мовою з окупантами». Історії переселенців, які перейшли на українську
- «Мова – це зброя, але не головна». Історик Ярослав Грицак про те, як росія нищила українську
- «Стане великим багатосферним хабом». Як Львів трансформується у час війни
- Як в Україні проходить загальна мобілізація та кого не призиватимуть
- «Якби я змогла забути російську, була б щаслива». Історія харків’янки, яка почала спілкуватися українською
- Залежить від заправки. Яка ситуація із пальним на Львівщині
- Дихати, тренуватися, гуляти і спати. Як переживати стресові ситуації
- Битва за Оперу. Що відбувається із конкурсом на директора головної сцени Львова
- «Це краще, ніж ховатися у підвалі». Львів’янки про те, чому вирішили проходити військовий вишкіл
- «Росія – ворог, який точно програє». Юрій Підлісний про загрозу і наступ
- «Українці скуповують не сірники і гречку, а зброю». Володимир В’ятрович про протистояння з Росією
- «Путін – божевільний, а Росія лежить у паралічі», – експрофесорка МДУ Олена Волкова
- Львівські готелі. Кому належать і чи є там російський бізнес
- Як убезпечити свій акаунт і що потрібно знати про ворожі хакерські атаки
- «Вимкнені телефони, є жива черга». Як працює Генконсульство Росії у Львові
- «Мій вітер повідчиняв усі вікна її життя». Історія кохання політв’язня Зеновія Красівського і правозахисниці Олени Антонів
- «Це загальноєвропейська справа». Іноземці, які лишаються у Львові, попри можливе вторгнення Росії
- «Замість страху та паніки моя відповідальність полягає в тому, щоб бути в Україні», – американець про те, чому він не евакуюється у США
- Усе почалось з пані Наді. Як бабусі з пансіонату «створили» власний бренд шкарпеток
- «Кожен має відчути нерв театру, тоді він успішний». Василь Вовкун про прорив у Львівській опері
- У Львові хочуть зберегти віллу «Сонячну» і відкрити тут музичну галерею
- Проректор, пластун та маркетолог. Історії тих, хто вже записався у Львівську тероборону
- Куди полетіти зі Львова. Еґер – вода, вино і соляна гора
- Львів і його райони. Звідки походять назви та де з’явились перші будинки
- Перехворіють усі. Завідувачка Covid-відділення вважає, що коронавірус може перейти в сезонну хворобу
- За два тижні львів'яни зможуть записуватися на військово-медичні навчання
- Як Винниківське озеро стало «басейном»
- «А хіба інші нації теж їдять сало?» Кілька думок про розвиток української кухні
- Раджу сісти і написати свій план. Психологиня про те, як не впадати у відчай через війну
- «Майдан не може вирішити все – ми мусимо вирішувати», – Мирослав Маринович
- «Був зруйнований, наче Троя». Як на Львівщині три родини викупили занедбаний палац і відновлюють його
- Куди полетіти зі Львова. Всі столиці Литви
- У пошуках свого коріння. Як віднайти предків
- «Остап знову збере усіх на Різдво». Як львівський художник гуртував у себе сотні колядників
- Різдво для Давидка. Історія маленького героя, якому вперше в Україні імплантували стимулятор діафрагми
- Він дуже поспішав жити. In memoriam Остап Лозинський
- Чи зникне взимку сніг. Розмова із кліматологом
- Як українці святкують Різдво в Кракові. Фоторепортаж
- «Змінилося би все». Чи зможуть українці святкувати Різдво 25 грудня
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- Кожна п’ята дитина відчуває страх, що на неї наїде машина. Як підвищити безпеку біля шкіл
- Їх застануть ще наші правнуки. Чому одноразові підгузки – це погано і як перейти на багаторазові
- «Я тішився, як дитина в Діснейленді, коли відкрив Львів», – власник арткафе Te Amo Lviv
- Перезмінка о 5-ій ранку. Як батьки Юрчика зі СМА борються за життя сина
- «Став серцевиною». Історія першого Гарнізонного храму України
- «Нам треба збільшити рівень очікування до змін у державі», або Чого бракує економіці сьогодні
- Гідність, інклюзивність та рівність. Яким буде America House Lviv і коли його відкриють
- Нас називають «поспішайки». Як у Львові доглядають передчасно народжених дітей
- Діти самі роблять тести. Як у різних країнах світу дбають про школярів
- «Росія зчитувала наші дані». Львівський розробник про український аналог додатку для військових
- Писала серед карпатських гір. Листи молодої письменниці до своєї сім'ї
- Водіям тут не місце, або Що передбачає новий План мобільності Львова
- Wizz Air запускає нові рейси зі Львова та готується випередити МАУ. Інтерв’ю з президентом
- «Ресторанів з локальною кухнею буде все менше». Чому у Львові закрилася відома «Ґвара»
- Куди полетіти зі Львова: вікенд у Ґданську – місті, що стало феніксом
- Житло на заводі. Як у Львові на місці фабрик виросли «семицвіти»
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До центру реабілітації диких птахів
- «Я не можу підвести маму». Історія дівчинки, яка об’єднала Львів
- Скільки цьогоріч платитимуть львів’яни за опалення. Пояснення експертів
- Не алкоголь. Якими є основні причини автотрощ на Львівщині та хто їх створює
- «Не-святий-святий». Історія мученика Омеляна Ковча
- І стіни заговорили. На Вірменській знайшли кам’яницю, в якій жив король
- Ті, які повертають до життя. Перемоги львівських лікарів
- «Навчилась заново ходити». У Львові 6 місяців боролись за життя керівниці штабу протидії Covid-19
- «Після 18:00 у нас безлюдно». Дипломат порівняв карантин у Львові та Празі
- Лікарі розповіли, чи відрізняється лікування вакцинованих та невакцинованих пацієнтів
- «Це ми допустили такий стихійний туризм» або Як перестати нищити Карпати
- Інцидент із Cat Cafe у Львові. В яких умовах тут живуть коти
- Маршрут двоколісним. Що цікавого можна побачити на шляху від Брюховичів до Жовкви
- В Україні тестують Covid-паспорти та думають, що робити зі школами
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. 99 маршрутів. Онлайн-мапа
- «Ми знаходимо їхні рештки на смітниках». Чому на Львівщині зупинились перепоховання вояків
- Потужна версія Covid-19. Чим небезпечний штам коронавірусу «Дельта»
- «Люди почали вкладатися в українське», – Kozak System у Львові
- «Як кампуси Google, Apple, Amazon». Що SoftServe будуватиме на Хуторівці у Львові
- Як не добігти до трагедії. Аналіз нещасного випадку на Львівському півмарафоні
- Споруди-залишенці. Що буде з давнім костелом та монастирем на території ЛАЗУ
- Випадкові люди можуть отримати землю в селі, а селяни, які з діда-прадіда там живуть – їм зась