
Фото: unian.net
Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
Пандемія загострила увагу на здоров’ї. Набратись сил або ж відновитись після хвороби можна неподалік від Львова у Моршині, Східниці, Трускавці. Повітря хвойних лісів, цілющі джерела мінеральних вод, а ще смачна і корисна їжа – добре впливають на організм.
Курорти Львівщини активно розбудовуються. До карантину сюди на оздоровлення їхали поляки, білоруси та азербайджанці, ставало більше гостей з Ізраїлю та арабських країн. Нині ж, у час закритих кордонів, іноземців значно поменшало. Водночас фахівці оздоровниць стали пропонувати чимало нових методик для реабілітації після перенесеної коронавірусної інфекції та інших захворювань.
У регіоні з'являються сучасні пансіонати та SPA&детокс комплекси найвищого європейського рівня. Також у нашій області є єдиний в Україні сертифікований центр терапії за методикою австрійського лікаря.
«На Львівщині працює перший і єдиний в Україні сертифікований центр терапії доктора Майєра. Це австрійський лікар і дослідник, що розробив курс дієтичного харчування на початку ХХ ст. Також варто згадати про цінну особливість курортів на Львівщині – озокеритолікування, адже тут є найбільше в Україні родовище озокериту. Це дуже рідкісна гірська порода, її ще називають гірським воском», – розповідає начальниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака.
Парк «Курортний» у Трускавці, його заклали у 1895 році. Указом Президента України від 30 листопада 2020 року він отримав статус парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.
Трускавець і лікувальні властивості Нафтусі
Зі Львова до Трускавця – трохи більше 90 кілометрів, це приблизно півтори години на авто. Місто має 600-літню історію і таку ж тяглу традицію лікування мінеральними водами. У Трускавці є десять різних джерел, вода з яких, залежно від мінералізації, впливає на різні захворювання: гепатити, хвороби нирок, порушення обміну речовин, дисбактеріози, хвороби шлунково-кишкового тракту.
Голова Трускавецької ОТГ Андрій Кульчинський говорить, що на собі перевірив цілющі властивості «Нафтусі» і п’є цю воду часом для профілактики.
Вода із мінеральних джерел Трускавця унікальна за своїм складом: у ній високий вміст органічних речовин нафтового походження. Цю воду рекомендують вживати в бюветі, тому що під час контакту з повітрям органічні речовини швидко руйнуються. «Нафтусю» успішно застосовують при захворюваннях нирок, жовчного міхура, печінки, підшлункової залози, вона виводить радіонукліди, нормалізує цукор в крові і так впливає на загальний стан організму та імунітет.
Окрім цілющої води, у Трускавці пропонують відновлюватись після Covid-19.
«Covid-19 дає чимало ускладнень на органи дихання, на печінку, адже для лікування застосовують часто агресивну терапію. А мінеральна вода очищує організм. Трускавець – у зоні ялинових лісів, тут особливе повітря, що має противірусну, протимікробну дію. Також у нас чимало фахівців, які володіють новими методиками реабілітації після коронавірусної хвороби. У санаторіях є соляні кімнати, спеціальні інгалятори, фізіотерапія для покращення роботи органів дихання», – розповідає голова Трускавецької ОТГ Андрій Кульчинський.
Читайте також: Куди поїхати на вихідні зі Львова. 99 маршрутів. Онлайн-мапа
Андрій Кульчинський також розповідає, хоч і обережно, що упродовж кількох останніх тижнів у Трускавці фіксують все менше нових випадків зараження коронавірусною інфекцією.
«За останні три тижні у нас суттєво зменшилась кількість нових хворих на Covid-19. Комп'ютерну томографію вже майже не роблять, хоч раніше були черги. Вже напів порожні лікарні», – говорить Андрій Кульчинський.
Він каже, що все популярнішою у місті стає скандинавська ходьба. Доріжки для цього облаштовують не лише на території готелів, але й у самому місті. Весною, коли був суворий карантин, у місті відремонтували площу біля бювету.
Центральний бювет у Моршині
Очищення організму у Моршині
Дорога зі Львова до Моршина – трохи більше 80 кілометрів. Місто – популярний гастроентерологічний курорт, відомий далеко за межами України. За якістю та ефективністю лікування він впевнено конкурує з такими курортами як «Карлові Вари» у Чехії та «Вісбаден» у Німеччині. У Моршині ефективно лікують захворювання печінки, жовчевивідних шляхів, підшлункової залози, кишківника, шлунку. Мінеральні води цього курорту рекомендують хворим на цукровий діабет. Моршинські сульфатні води із вмістом солей калію та магнію вважають незамінними для очищення організму.
Міський голова Моршина Руслан Ільницький каже, що Моршин має неабиякий потенціал, хоча цього року тут чекають здебільшого індивідуальних туристів і не планують масових святкувань Нового року чи Різдва.
«Готелі працюють. Щоправда, плани про жорсткий локдаун створюють для бізнесу проблеми, він розгублений», – говорить Роман Ільницький.
Заступник директора з реалізації санаторно-курортних послуг і маркетингу «Моршинкурорту» Микола Фурманюк розповідає, що туристів у місті стало значно менше – у санаторії на лікування приїздять переважно постійні клієнти, які вже не раз переконались в їхній ефективності. До слова, перед тим, як піти на процедури, людина має пройти медичне обстеження у санаторії та отримати призначення лікаря.
«Моршинкурорт – це один із провідних курортів. Тут лікують проблеми у роботі печінки, жовчного. Наша вода робить свою справу. У нас функціонує грязелікарня, є лікувально-діагностичний центр. Люди, які приїжджають, ідуть на прийом до лікаря, який приписує процедури. Добре на лікування реагують діти, особливо із цукровим діабетом», – розповідає Микола Фурманюк.
У санаторії також проводять реабілітаційне лікування: допомагають відновитись після інсультів, інфарктів, займаються також м’язево-скелетною реабілітацією.
Ціни, каже Микола Фурманюк, не піднімали та навіть дещо знизили у порівнянні із минулим роком.
«Покращений номер із сучасним ремонтом – 915 гривень за добу. Двохмісний є за 860, номер економ класу – 660. Це вартість за добу разом із лікуванням, обстеженням, проживанням і харчуванням», – говорить він.
У санаторії є відділення, що займається реабілітацією після легеневих захворювань, де працюють пульмонологи і розроблена спеціальна програма реабілітації після Covid-19.
Микола Фурманюк додає, що у санаторії пропонують і лікування пацієнтам після травм і людям з професійними захворюваннями, одержаними на виробництві.
Східниця
Гліцеринове омолодження у Східниці
Зі Львова до Східниці – трохи більше сотні кілометрів. Але їх варто проїхати – по-перше, тут також є джерела із Нафтусею, а головне – гліцеринові джерела, що мають омолоджувальну дію. Воду з них використовують для умивання: коли шкіра втрачає природну вологу, стає сухою і блідою, застосування гліцерину може запобігти проблемі.
Східницька «Нафтуся» – із вираженою жовчогінною дією, у ній підвищений вміст заліза. Також тут є хлоридно-натрієва вода із підвищеним вмістом брому – вона схожа на «Боржомі». Лікувальні властивості цих вод ефективно впливають на жовчоутворювальну функцію печінки, видільну функцію нирок, секреторну функцію шлунку.
Пріоритетна галузь
Заступник голови облдержадміністрації Юрій Холод каже, що санаторно-курортна справа є одним з найдавніших видів рекреації на Львівщині. Карантин похитнув цю галузь, на курортах стало значно менше іноземців, які раніше становили четверту частину від усіх відпочивальників.
«Коронакриза по курортних містах вдарила найбільше. Через відсутність туристів бюджети Трускавця, Східниці та Моршина не дорахувалися значної частини. На деякий час припинили скерування на санаторно-курортне лікування. Добре, що сьогодні це питання вже вирішили. Тепер потрібно, щоб до санаторно-курортних та відпочинкових комплексів повернулися і іноземні туристи. Вони у докарантинний період у Трускавці, до прикладу, становили четверту частину від усіх відпочивальників. Ми дуже вболіваємо за медичний та оздоровчий туризм на Львівщині. Це один із пріоритетів регіонального розвитку», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Юрій Холод.
Він також додав, що Львівщина залишається привабливою для залучення іноземних інвесторів та пацієнтів, зокрема у галузях пластичної хірургії, стоматології, репродукції, реабілітації, лікування офтальмологічних захворювань, кардіохірургії, клітинній терапії.
Партнерська публікація
Вікторія Савіцька
Фото: «Уніан», туристичний портал «Край», сайт готелю «Respect» та Тruskavich.com
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Як виглядає Палац Гредлів, в якому планують відкрити туристичний центр Карпат
- Коли дитина боїться дихати. Як Covid-19 впливає на дитячу психіку
- Нові штами і утричі більше хворих. Як змінився Covid у Львові і у світі. Інфографіка
- Чи лікувати пневмонію вдома. Інтерв’ю з пульмонологом
- Я хочу, щоб мене почули. Чому медсестри виїжджають на роботу за кордон
- Як зробити громаду успішною. Розмова з керівником Асоціації рад Львівщини
- Ми даруємо не цукерки, а підтримку і любов. Як працює БФ «Рідні» у Львові
- Безпечна сповідь і чистота у серці. Як у Львові на карантині проводять Таїнство сповіді
- За що платить Covid-пацієнт і скільки коштує день у львівських лікарнях
- Жінки в ІТ були завжди. Чому ця професія не має статі
- «Червоні прапорці» аутизму. На що батькам звертати увагу в розвитку дитини
- Якими новими медпослугами з 1 квітня можуть безоплатно користуватись львів'яни
- Що правда, а що – ні. Фактчекінг звернення депутатів щодо Андрія Білого
- «Я вакцинуюсь, бо…». Історії львів’ян, які отримали щеплення від коронавірусу
- Найважче, коли пацієнти помирають від ускладнень. Лікарка про рік роботи з Covid-хворими
- Коронавірус у вагітних. Як захиститися, чи можна вакцинуватися і які є ризики для дитини
- Плани і реальність. Що недоговорює про закупівлю і ремонт транспорту ЛМР
- «Вірус справді змінився». Яким зараз є портрет хворого на Covid-19
- «Це бізнес». Чи вигідно Львову віддати два ринки та що буде із землею
- Без меж. Як дистанційне навчання впливає на психіку дітей і підлітків
- Велич та особливий шарм. Як на вулиці Котлярській у Львові відновили 150-річну браму
- Куди полетіти зі Львова: Луксор – вічне місто фараонів
- «Святкуємо день народження». Спогади львів'янки про період підпілля УГКЦ
- УПівка на псевдо «Домовина». Бо ніколи нікого не зрадила
- Перехрестя шести вулиць. Чому так складно проїхати Сахарова – Вітовського і що з цим робити
- Лікар, якого жартома називали «Мафією». У пам’ять про медика Ігоря Мартинюка
- «Найважче повертатися без результату». Як на Львівщині шукають заблукалих у горах
- Чи допоможе львів'янам щеплення від коронавірусу поїхати за кордон
- Усиновлення крок за кроком. Як у БФ «Рідні» допомагають стати батьками
- Правди не знав ніхто. Історія скульпторки і львівської легенди Теодозії Бриж
- Щороку їду на Майдан. Історія медсестри, чиє фото друкували світові медіа
- Перегони до Марсу і повернення на Місяць. Як Україна освоює космос із іншими
- То мороз, то відлига. Хто такі метеозалежні люди і до чого тут львівська погода
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду «Айболить» та «Юний технік»
- «Я недопильнувала». Батьки онкохворих дітей часто звинувачують себе
- Львів, який хочеться запам'ятати. Атмосферні фото засніженого міста
- Почути і перемогти. Як у львівській лікарні діти долають рак
- (Не) Доглянута старість. Які умови в будинках для літніх у Львові і скільки це коштує
- «Мама викликала швидку і знепритомніла». Історії людей, які отруїлись чадним газом
- Щоб усі були як рідні. Як у Львові працюватиме Центр підтримки дітей та сім’ї «Рідні»
- Робота на випередження. Як Рівне підготувалось до снігопаду і показало приклад іншим
- «Тут ближче до Бога». Розповідь про отця, який високо в горах лікує людей
- Халк прокидається. Львів'яни – про те, як Covid-19 впливає на психіку
- Хто такі медичні капелани і чому їх хочуть ввести у штати лікарень
- Не Польщею єдиною. Куди їдуть заробітчани після локдауну і що їм пропонують
- Лікар для всіх. У пам’ять про медика Євгена Марцинішка
- Французька кухня, віденські бали. Як жили львів'яни сто років тому
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми