
«Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
Чергова дискусія медіа-хабу «Твоє місто» «Як перетворити кризу у можливість». Вона проводиться спільно з Львівською бізнес-школою УКУ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Дискусії акцентовані на пошуку інноваційних рішень у час кризи, які здатні допомогти українському, зокрема львівському бізнесу, розвиватися.
Дискусія «Креатив під час пандемії. Як львівські підприємці перетворюють кризу у можливість» присвячена не якійсь конкретній проблемі, а концентрувалась на позитивних кейсах. Зокрема, як компанії прийшли до цих рішень у своєму бізнесі і змінили його у кращу сторону.
Криза – це багато проблем, але й можливості
Як каже голова Комітету з питань ресторанної галузі при Жіночій діловій палаті Лідія Лукович, криза показала, що компанії переорієнтовуватися, переосмислювати свою діяльність. Звичайно, криза – це небезпека втратити бізнес, але разом з тим це і можливості. Зокрема, з чотирьох закладів, які входять в це об’єднання, працював лише один. Щодо інших, то один довелося закрити, два – переформатували, доповнили. А останній – відкрили у цілком новому форматі.
«Для нас це був час для переосмислення, щоб почати щось нове. І дуже тішимося, що так сталося. Ми змогли подивитися і на наш колектив, бо це є ті люди, з якими ми щось творимо», – пояснила вона.
За словами Лідії Лукович, це важливо, бо можна побачити, хто саме є у команді, хто здатен бути гнучким і готовим йти вперед, незважаючи ні на що.
Криза – це нові виклики, але якби це пафосно не звучало, й нові можливості, наголошує співзасновник компанії JeetBeep Олексій Даців. За його словами, у компанії ще раніше були технології і певний предмет розвитку і він приніс додану вартість як для споживачів, так і для бізнесу.
Зокрема, це можливість безготівкової оплати через смартфон в транспорті. Цей проєкт був зроблений спочатку для «Львівелектротрансу», зараз його реалізовують також і для автобусних перевезень. Цей проєкт також був запущений в Івано-Франківську, у жовтні він запрацює у Чернівцях. Потім – у Запоріжжі, Одесі.
Інший кейс реалізований з компанією «АТБ» – «Скануй і купуй». Його особливість у тому, що застосунок «оживає» у самому маркеті. Він вирішує проблему черг, закупівлі не великої кількості товарів. Ще один кейс з компанією Rozetka – «Поштомати видачі» і він дає змогу зменшити кількість контактів між людьми. Також вдалося запустити у час пандемії соціальний проєкт з пластунами і Львівською міськрадою, суть якого у тому, щоб навчити старших людей оплачувати комунальні послуги онлайн.
За словами Олексія Даціва, кризи нас змушують думати не односторонньо. А ще мають бути здоровий глузд і партнерські відносини. «Важлива культура компаній, власників. А друге – це те, що під час кризи люди розкриваються по-новому. І ми стараємося бути ближчими, подати руку одне одному, допомогти – і так і зароджується соціальні проєкти, різні можливості», – наголошує співзасновник компанії JeetBeep.
Час подумати про львів’ян
Подібна кризова ситуація у Львові не вперше, згадує президент Львівського туристичного альянсу, засновник компанії «Чудо-тур» Лев Підлісецький. Зокрема, він наводить 2009 рік, коли лютував свинячий тур і теж у Львів не їхали туристи та не працювали ресторани. І тоді на спільній зустрічі представників туристичної галузі з львівською владою придумали акцію «Львів за пів ціни». Її вперше провели до Дня святого Миколая і вона стала дуже успішною. «І таким чином ми врятували туристичний сезон 2009-2010 років», – згадує Лев Підлісецький.
Розповідає, що Львівський туристичний альянс, президентом якого він є, працював ще з 2010 року, однак там не було готельєрів. І тільки під час кризи цього року вони доєдналися до цього об’єднання і у серпні було організовано медіа-тур до Львова, а також акцію до Дня Незалежності – #Їду до Львова. «Я думаю, що всі у Львові відчули результат цього об’єднання і цієї промоції. День Незалежності був достатньо успішний з точки зору приїзду туристів до Львова», – зазначив він.
Також для засновника компанії «Чудо-тур» важливо те, що люди під час кризи стають соціально відповідальними. Він наголошує, зараз потрібно думати не про конкуренцію між собою. «Бо якщо ми конкуруємо, то ріжемо на частинки один пиріг, а нам його треба збільшувати», – каже Лев Підлісецький.
Він також розповів про проєкт, який для «Чудо-туру» реалізовує компанія JeetBeep. Зокрема, за словами Олексія Даціва, застосунок виконуватиме кілька функцій. Перша – це запросити українців до Львова. Друга – турист зможе безготівково розрахуватися за послугу, або ще удома купити тур. Третій – через додаток отримувати запрошення, коли він буде, наприклад, прогулюватися на площі Ринок. І четвертий – дуже важливий під час пандемії кейс – долучення львів’ян до екскурсій по Львову.
«Для нас дуже важливо зробити наші послуги зараз доступними для львів’ян», – каже Лев Підлісецький.
Про глобальне пожвавлення говорити ще дуже рано?
Ресторатор, власник закладів Tante Sophie, Dublin та «Майстерня карамелі» Андрій Дзюбан каже, що має й інший бізнес – ферму по розведенню равликів та є власником великої івент-компанії і коли прийшла криза, все обвалилося. Тому довелося приймати швидкі рішення і вони були направлені, на жаль, не на розвиток, а на те, щоб зберегти команду. Насамперед вони стосувалися ресторанного бізнесу і ними стала доставка та більш проста та дешева їжа. «Це не було про бізнес, але це дозволило зберегти команду і працівникам утримувати свої сім’ї», – зазначив Андрій Дзюбан.
Так, працівники з івент-компанії, які раніше придумували великі події, перекваліфікувалися у водіїв, а паб Dublin почав працювати як ще одна точка видачі.
Інше рішення – равликів, яких продавали в ресторані Tante Sophie, запустили як фарш у торговельних мережах. «Тобто, ми вийшли з формату ресторану – у виробництво», – пояснив він.
Також, за словами Андрія Дзюбана, за час карантину вдалося реалізувати проєкт, на який раніше не було часу. Зокрема, на равликовій фермі рік працювали над виготовленням косметологічного продукту зі слизу та ікри. Це дуже цінний у світі продукт, оскільки у них є великий вміст білка, колагену, багато амінокислот. «За час карантину нам вдалося відтестити формулу, отримати сертифікати, провести дослідження. І уже найближчим часом буде вихід нашого продукту», – повідомив підприємець.
Також компанія розвиватиме ще інший невеличкий бізнес, який стосується японської кухні.
Президентка Жіночої ділової палати України Наталія Карпенчук-Конопацька розповіла, що під час кризи вдалося багато зробити. Зокрема, окрім подій, які проводили онлайн, організували галузеві комітети, які реалізували багато цікавих ініціатив.
Окрім того. за її словами, у час кризи, дуже багато жінок відкрили свої бізнеси. Підприємиця зазначає, зараз на ринку є певне пожвавлення і відкрилися певні можливості. Для прикладу, якщо раніше бізнес не міг відкритися, через високі ціни на оренду, то зараз в центрі Львова можна винайняти приміщення на 40-50% дешевше, ніж було раніше. Окрім того, багато людей реалізовують нові цікаві ідеї, на які раніше не мали часу.
Ще один позитивний момент той, що зараз виникло багато колаборацій, навіть між конкурентами.
Натомість Андрій Дзюбан вважає, що говорити зараз про якесь глобальне пожвавлення ще дуже рано.
«Ми щось переосмилили і напевно будемо більш ефективними. Однак підстав для всеохополюючого оптимізму мало», – зазначив він.
Засновник компанії «Чудо-тур» Лев Підлісецький ще раз наголосив на тому, що зараз добрий час, щоб залучити львів’ян, як в ресторани, так і туристичну галузь. Зокрема, компанія, яку він очолює, взялася за розробку турів Львівщиною. До того ж і приїжджі туристи матимуть мотивацію залишитися тут трішки на довше.
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
«Твоє місто» спільно з Львівською бізнес-школою УКУ реалізовують проєкт «Підтримка українського бізнесу в час кризи», який виконується в межах Проєкту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Вибір Твого міста
- Зателефонували під ранок. Як не прокинутися з «мінусовим» балансом на картці
- Як виглядає Палац Гредлів, в якому планують відкрити туристичний центр Карпат
- Коли дитина боїться дихати. Як Covid-19 впливає на дитячу психіку
- Нові штами і утричі більше хворих. Як змінився Covid у Львові і у світі. Інфографіка
- Чи лікувати пневмонію вдома. Інтерв’ю з пульмонологом
- Я хочу, щоб мене почули. Чому медсестри виїжджають на роботу за кордон
- Як зробити громаду успішною. Розмова з керівником Асоціації рад Львівщини
- Ми даруємо не цукерки, а підтримку і любов. Як працює БФ «Рідні» у Львові
- Безпечна сповідь і чистота у серці. Як у Львові на карантині проводять Таїнство сповіді
- За що платить Covid-пацієнт і скільки коштує день у львівських лікарнях
- Жінки в ІТ були завжди. Чому ця професія не має статі
- «Червоні прапорці» аутизму. На що батькам звертати увагу в розвитку дитини
- Якими новими медпослугами з 1 квітня можуть безоплатно користуватись львів'яни
- Що правда, а що – ні. Фактчекінг звернення депутатів щодо Андрія Білого
- «Я вакцинуюсь, бо…». Історії львів’ян, які отримали щеплення від коронавірусу
- Найважче, коли пацієнти помирають від ускладнень. Лікарка про рік роботи з Covid-хворими
- Коронавірус у вагітних. Як захиститися, чи можна вакцинуватися і які є ризики для дитини
- Плани і реальність. Що недоговорює про закупівлю і ремонт транспорту ЛМР
- «Вірус справді змінився». Яким зараз є портрет хворого на Covid-19
- «Це бізнес». Чи вигідно Львову віддати два ринки та що буде із землею
- Без меж. Як дистанційне навчання впливає на психіку дітей і підлітків
- Велич та особливий шарм. Як на вулиці Котлярській у Львові відновили 150-річну браму
- Куди полетіти зі Львова: Луксор – вічне місто фараонів
- «Святкуємо день народження». Спогади львів'янки про період підпілля УГКЦ
- УПівка на псевдо «Домовина». Бо ніколи нікого не зрадила
- Перехрестя шести вулиць. Чому так складно проїхати Сахарова – Вітовського і що з цим робити
- Лікар, якого жартома називали «Мафією». У пам’ять про медика Ігоря Мартинюка
- «Найважче повертатися без результату». Як на Львівщині шукають заблукалих у горах
- Чи допоможе львів'янам щеплення від коронавірусу поїхати за кордон
- Усиновлення крок за кроком. Як у БФ «Рідні» допомагають стати батьками
- Правди не знав ніхто. Історія скульпторки і львівської легенди Теодозії Бриж
- Щороку їду на Майдан. Історія медсестри, чиє фото друкували світові медіа
- Перегони до Марсу і повернення на Місяць. Як Україна освоює космос із іншими
- То мороз, то відлига. Хто такі метеозалежні люди і до чого тут львівська погода
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду «Айболить» та «Юний технік»
- «Я недопильнувала». Батьки онкохворих дітей часто звинувачують себе
- Львів, який хочеться запам'ятати. Атмосферні фото засніженого міста
- Почути і перемогти. Як у львівській лікарні діти долають рак
- (Не) Доглянута старість. Які умови в будинках для літніх у Львові і скільки це коштує
- «Мама викликала швидку і знепритомніла». Історії людей, які отруїлись чадним газом
- Щоб усі були як рідні. Як у Львові працюватиме Центр підтримки дітей та сім’ї «Рідні»
- Робота на випередження. Як Рівне підготувалось до снігопаду і показало приклад іншим
- «Тут ближче до Бога». Розповідь про отця, який високо в горах лікує людей
- Халк прокидається. Львів'яни – про те, як Covid-19 впливає на психіку
- Хто такі медичні капелани і чому їх хочуть ввести у штати лікарень
- Не Польщею єдиною. Куди їдуть заробітчани після локдауну і що їм пропонують
- Лікар для всіх. У пам’ять про медика Євгена Марцинішка
- Французька кухня, віденські бали. Як жили львів'яни сто років тому
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»