
Фото: ebrdgreencities
Кому можна виходити на вулицю та чи будуть штрафи? Нові правила життя у Львові
Штрафи й кримінальна відповідальність
За порушення карантину зможуть карати як штрафами, так і ув’язненнями. І йдеться не лише про коронавірус, а й про протидію іншим хворобам.
Адміністративний штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм становитиме від 17 тисяч до 34 тисяч гривень. Якщо закон порушив посадовець – йому загрожує штраф від 34 тисяч до 170 тисяч гривень.
Читайте також: Коронавірус та карантин у Львові. Оперативна інформація в один клік
У МВС покарання за карантин пояснюють на прикладі, якщо людина втекла з місця обсервації людини. У Львові стежити за порушенням умов карантину, за рішенням місцевої влади, мають поліцейські й мобільні бригади районних адміністрацій.
Кримінальна відповідальність зокрема передбачена за порушення правил та норм карантину, якщо ці дії спричинили або могли спричинити поширення захворювань. Тоді порушника можуть покарати штрафом від 17 тисяч до 51 тисячі гривень, арештом на строк до шести місяців, обмеженням або позбавленням волі на строк до трьох років.
Якщо наслідком порушень стала смерть людини чи інші тяжкі наслідки, порушнику загрожує від п’яти до восьми років позбавлення волі.
Як добиратись на роботу
Попри те, що роботодавцям рекомендують організувати дистанційну роботу, деяким фахівцям, усе ж, доводиться працювати на роботі, як от медикам, поліцейським, надзвичайникам, продавцям продуктових магазинів та аптек, комунальникам. У Львові рекомендують не їздити у громадському транспорті, натомість ходити пішки, їхати на авто, велосипедом чи іншим індивідуальним транспортом.
Місто ще вирішує, як зміниться робота громадського транспорту, втім за постановою уряду вже нині в автобусах, маршрутках, трамваях і тролейбусах заборонено їздити більше, ніж 10 пасажирам. Дотримання цієї вимоги вибірково мають контролювати поліцейські й самі водії.
Як пересуватись Україною та закордон
17 березня Україна припинила міжнародне пасажирське сполучення, як авіа, так і залізницею й автобусами. Потрапити в Україну можна на власному авто через пункти пропуску у Краковці та Раві-Руській. Пішохідне сполучення через кордон також закрили. На виїзд обмежень немає, водночас Польща не впускатиме іноземців через карантин, тож виїхати туди через кордони, що на Львівщині, не можна.
Із 18 березня заборонили міжміське й міжобласне пасажирське сполучення, зокрема автобусне й залізничне. У ЛОДА пояснили, що для працівників тих підприємств, що впливають на життєдіяльність області, організують спеціальні рейси.
Натомість їздити на власному авто можна без обмежень. Як обміняти залізничні квитки на завчасно придбані рейси читайте у матеріалі Tvoemisto.tv.
Чим далі від людей – тим безпечніше
Гуляти на вулиці можна, але не в людних місцях і не забувати про дезіфектори й соціальну ізоляцію. Утримайтесь від зустрічей із людьми, що повернулися з-за кордону, мають ознаки грипу та ГРВІ. ВООЗ радить не підходити до людей ближче, ніж на 1 метр, часто мити руки з милом, користуватись антисептиком й не користуватися масками, якщо ви здорові. Й навпаки – якщо ви маєте ознаки респіраторних захворювань – одягніть медичну маску, аби не заразити інших.
Вдома також треба прибирати з засобами дезінфекції: рукавички, спеціальні засоби. Втім очищення та дезінфекція поверхонь вважається гарним методом профілактики Covid-19.
Магазини й аптеки
Продуктовим магазинам, аптекам, АЗС, магазинам із дитячим харчуванням та ритуальними послугами, а також СТО працюють, але також із обмеженнями. Попри це, львів’ян просять відвідувати ці заклади лише за нагальної потреби та за можливості одягнути респіраторні маски й обробити руки антисептиком.
Керівники закладів повинні розрахувати максимально допустиму кількість одночасного перебування людей у торговому залі та розмістити оголошення про це на вході. Безпечна відстань між покупцями має становити три метри.
Клієнтам заборонено заходити до закладів, якщо у них вже перебуває максимально допустима кількість відвідувачів. Клієнти повинні зачекати біля входу на відстані три метри один від одного. Самі ж підприємці також мають призначити відповідальних працівників, які будуть контролювати кількість відвідувачів у приміщенні. Водночас усі продавці мають бути в респіраторних масках.
Читайте також: Усе, що треба знати про коронавірус в Україні
Ринки й ТРЦ
Львівські торгово-розважальні центри зачинили майже всі магазини, крім дозволених. Наприклад. у ТРЦ «Форум Львів» працює лише супермаркет «Сільпо», аптека «Доброго дня», магазин косметики «Космо» та зоомагазин. У King Cross Leopolis працюють гіпермаркет «Ашан», аптека «Доброго дня», «Епіцентр» та магазини з засобами гігієни. У Victoria Gardens працюватиме супермаркет «Сільпо», аптека «Доброго дня», магазини Roshen, «Сирне королівство», Eva, Watsons, Master Zoo, острівці «Смак життя», Nuts, відділення «Нової пошти» та поштомат Meets Express.
Львівська міськрада вирішила закрити речові ринки у Львова закривають, а для продуктових встановлять чіткі правила. Зокрема приміщення мають бути прибрані, а дезінфекцію необхідно проводити 2 рази і більше на день. Також на ринку мають обов’язково мити прилавки й дезінфікувати їх, продавці мають перебувати на відстані 2 метрів. Така ж дистанція має бути для покупців.
Всі працівники ринків повинні мати маски та рукавички: рукавички для розрахунку і для пакування продуктів мають бути різними. На прилавку біля продавців мають бути антисептики. Кожен продавець має бути в масці і в рукавицях, які повинні змінюватись. Продукти, що є на прилавках, обов’язково мають бути закриті.
Туалети повинні регулярно мити та дезінфікувати. Електричні сушки для рук необхідно вимкнути, натомість використовувати паперові рушнички.
Ресторани і кафе
Ресторани й кафе у Львові зачинили ще 17 березня. Натомість більшість із них організували онлайн-доставку. Також замовити доставку продуктів можна й у мереж великих львівських супермаркетів. Їхні контакти та умови можна переглянути за посиланням.
Медики і бізнес
Медикам на час карантину доплачуватимуть 200% до зарплати. Отримати ці доплати вони мають упродовж двох тижнів. Ідеться про медиків та інших працівників, які задіяні до боротьби з поширенням інфекційного захворювання в Україні.
Для бізнесу також увели певні послаблення. Зокрема з 1 березня до 30 квітня всіх ФОПів і тих, хто займається незалежною профдіяльністю звільнили від сплати ЄСВ, а також скасували штрафи і пеню за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, несвоєчасне подання звітності із ЄСВ. Також скасовували податки на комерційну нерухомість і землю.
Із 1 березня до 31 травня бізнес звільнили від основних штрафів і пені за порушення податкового законодавства, за винятком порушень зі сплати ПДВ, акцизів і ренти.
Із 18 березня до 18 травня ввели мораторій на документальні та фактичні перевірки бізнесу, а до 1 липня продовжили термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. На три місяці відклали обов'язкове введення РРО для всіх категорій «спрощенців».
Крім того, законопроект звільняє громадян від штрафів і пені за прострочення виплат за споживчими кредитами з 1 березня до 30 квітня і вводить допомогу для тих, хто захворів на коронавірус і знаходиться в самоізоляції.
У Львові також підготують план заходів підтримки підприємців на період карантину. Місто планує відмінити орендну плату підприємцям, які орендують комунальні приміщення і які вимушено зупинили роботу через карантин. Водночас у міськраді звертатимуться до власників комерційних приміщень, у тому числі ТРЦ, аби ті зменшили орендну плату орендарям і пішли на зустріч підприємцям. Готелям відмінять туристичний збір.
Пошта
«Укрпошта» на період карантину через епідемію коронавірусу працює у звичайному режимі. «Нова пошта» на час карантину закриває у Львові два відділення: №77 на просп. Свободи (посилки перенаправляють на відділення №55 на вул. Нижанківського) та №78 на вул. Мазепи (посилки перенаправляють на відділення №69 на вул. Юрія Липи). Всі інші відділення «Нова пошта» та кур’єрська доставка наразі працюють у звичайному режимі.
Вікторія Ейсмунт
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Зустрічаємо Героїв. Як ІТ-компанія ЕРАМ підтримує і допомагає адаптуватися ветеранам
- «Мій тато – герой». Як на Львівщині присвоюють звання
- Дахи Козловського, або Як «Лисиця бореться зі змією»
- На роботу до Львова, на відпочинок – за місто, або Що нам дасть Львівська агломерація
- Район, якому судилося стати популярним, або Як Сихову розвиватися далі
- «Можна мати протез, але... », або Що з роботою для ветеранів
- Ваші діти вчитимуться 12 років. Нехай це не стане несподіванкою!
- Обіцянки vs реальність. Чи ремонт вулиці Пирогова в Києві інклюзивний
- «Продасте одну шкарпетку?» Як у Львові лікують і протезують суперлюдей
- На армію можна, на інфраструктуру – ні? Як обирати, на що виділяти кошти під час війни
- Львів буде розростатися, або Як зробити місто, придатним для життя
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До соколиного міста
- «Кожен вагон, як вулик». Як працюють контролери у львівських трамваях
- Гіперактивних дітей більшає. Чи беруть їх у звичайні школи?
- Поет-боєць Артур Дронь: Найбільше дратує байдужість до війни
- «Мій син каже, що бачив Дублін, Лондон, але жити хоче у Львові»
- Оксана Линів, Ваґнер та «вагнерівці». Що не так і до чого тут Львів
- «Приліт» по Львову, збита ракета та ППО. Що кажуть експерти
- Що зміниться в школах Львівщини. Інтерв'ю з головним освітянином Олегом Паскою
- Віталій Портников: Україна зараз має три важливі пріоритети
- Що зміниться в парку «Знесіння» і до чого тут власники сусіднього готелю
- «Ставте дерево на перше місце». Архітекторка з Литви про міські простори
- «Місць немає, нам дуже шкода…» Як у Львові виник бум на приватні школи
- Як розбудовувати Львів. 10 порад головного архітектора Вільнюса
- «У резюме буде графа «працюю з ШІ». Як діє штучний інтелект та чому він зачепить кожного
- «Наше суспільство обросло міфами щодо виховання дітей»
- Чи стане «Горіховий гай» парком для всіх та через що сперечаються львів'яни
- Індійський «Слон» зайшов у Львів. Як працює заклад, що має кухню, якій тисячі років
- Звідки брати людей, або Чому в школах Львова бракує першокласників
- Що таке екоцид і як змусити росію заплатити за наслідки
- Після 9 років допомоги військовим виселяють з приміщення. Як у Львові працювала волонтерська кухня
- «У Волинській трагедії немає одного винного»
- Чи збільшились на Львівщині випадки кишкових інфекцій і що краще їсти влітку
- Що чекає на Львівський медуніверситет. Інтерв'ю з новим ректором
- Чи зрозумів Папа, що відбувається в Україні? Про візит кардинала у москву, війну, МП
- У Львові збудують муніципальний кампус. Як зміниться один із районів міста
- Львів тестує безготівкову оплату. Як це працює та що з е-квитком
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- «Парк не має стати заднім двором». Що буде з Погулянкою та як її варто змінити
- Інвестиції у завтра. Чому ІТ-освіту не можна ставити на паузу
- Не забудуй берега річки селища свого. Репортаж із підтопленої Східниці
- «Розпад Росії неминучий». Інтерв’ю з Янушем Буґайським та Уляною Супрун
- Везли у багажниках. Як поблизу Львова рятують травмованих під час війни птахів
- А вони відчинені? «Рейд» львівськими укриттями
- Підземний паркінг, або Остання крапля терпіння для ЮНЕСКО
- Замість підсумку шкільного року. Чи працюють у школах Львова басейни та що можна зробити
- «Львову бракує зеленого каркаса». Що не так із повітрям у місті та як це змінити
- «Ми чекали, що буде війна у Львові». Розмова з добровольцем Ярополком Пшиком
- Для України вірогідними є чотири сценарії. Два з них позитивні
- Пікнік на галявині та ніяких «подяк». Якими є випускні за кордоном
- Що не так із реабілітацією військових та чому це стосується кожного
- Привид «Люсії», або Чому у Львові знесли історичну віллу
- У музей або під асфальт. Як Львівщина позбувається радянських пам’ятників
- Гривня за квадратний метр. Що відбувається з комунальним майном Львівської облради
- «Усе буде добре, мамо». Розмова з тими, що втратили синів на війні
- Галина Крук: Коли нас перестануть запитувати, хто наш Достоєвський?
- Складено рейтинг 200 найбільших компаній Львівщини за виторгом за рік
- Місце пам’яті. Як Львів створює нове військове кладовище
- Довга історія короткого моста, або чому Рясне може стати «островом»
- «Король пішов на війну». Як Львів святкуватиме День міста
- «Ми як на пороховій бочці». Як живе Розвадів, де стався витік газу
- «Сьоме питання». Про що Садовий не може домовитись з депутатами
- Молоко, пил і надмірна чистота. Чому в дітей виникає алергія і як боротись
- «ЛКП проїдають мільйони». Чи створять у Львові наглядові ради
- Що буде із двома найстарішими пологовими будинками Львова?
- «Тепер з 30 співають лише троє дітей. Раніше було навпаки». Інтерв'ю з хормейстеркою
- Як забудовують південну околицю Львова та що не так
- Московський патріархат – це питання національної безпеки, а не релігійної свободи
- Підробляють документи, перепливають річку. Інтерв'ю з прикордонником про ухилянтів
- Якою могла б бути наша кухня, якби не «совок». Інтерв'ю з дослідницею Маріанною Душар
- «Нам поможе святий Юрій». Як Львів позбувався російської церкви
- «Ми вже перемогли... ». Остання розмова з Євгеном Гулевичем
- Сир у багажнику, щоб прилаштувати на визрівання, – звичне явище
- Команда рівних. Яка роль медсестри з розширеними повноваженнями в сучасній медицині
- Кому належать готелі у центрі Львова і чи є серед них росіяни
- Операція «Релокація». Як урятувати економіку України
- «Я постійно думав: хто, як не ми». Останнє інтерв’ю Дмитра Пащука
- «Хороша освіта нам потрібна не менше, ніж армія»
- «Далі буде ще дорожче». Скільки коштує житло у Львові
- Як зміниться площа Міцкевича у Львові та хто за це заплатить
- Динамічність у мистецтві. Де у Львові працює унікальний виставковий центр Home of Arts
- «Ходимо вдвох». Як у Львові працюють інспектори з паркування
- У Києві зникає садиба Терещенків. Чи є шанс на порятунок
- Як трамвайне депо у Львові стає креативним простором. Репортаж
- «Ми збирали кошти на відновлення будинку, коли росіяни ще стояли під Києвом»
- В Україні – дефіцит цибулі. Звідки її імпортують та яка ситуація з іншими продуктами
- За що треба платити в Першому ТМО. Розмова з керівництвом лікарні
- «Мене врятувала ікона». Репортаж з будинку у Києві, який постраждав 25 лютого
- «Все складається, щоб навесні ми пішли у контрнаступ», – військовий експерт
- «Хто я в цій війні». Настоятель гарнізонного храму Тарас Михальчук
- «Хто я в цій війні». Хірург Гнат Герич
- Едвард Лукас: «Шансів на розпад російської федерації зараз більше, ніж колись»
- «Виробіть нові документи!» Юрист про повістки, мобілізацію та військовий облік
- Чи потрібен нам День української жінки? Оксана Кісь про пропозицію нових свят
- «Власта» є частиною історії міста, у цьому ми вбачаємо цінність
- Сам пише казки. Як десятирічний Мартин живе без гаджетів
- Боєць Мирослав Откович: «На передовій життя більше, аніж у тилу»
- Як забудовують Львів та чим зможуть пишатись наші онуки
- Львів гуде. Чи готові підприємці ділитися генераторами та як отримати компенсацію
- «Діти – то святе». Педіатр Ярема Возниця про те, що варто знати батькам