
Photo by Mehrnegar Dolatmand on Unsplash
Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
Цими вихідними, 14-15 листопада, в Україні запрацює так званий «карантин вихідного дня». Відповідну Постанову ухвалив Кабінет Міністрів. Відразу після цього Львівська міська рада заявила, що готує позов до суду на рішення Кабміну про карантин «вихідного дня», аргументуючи тим, що за суботу-неділю заклади сфери обслуговування отримують близько 40% свого тижневого доходу.
За словами міського голови Андрія Садового, карантин вихідного дня лише у Львові позбавить доходів близько 50 тисяч працівників і власників малого і середнього бізнесу.
Читайте також: В Україні посилили карантинні обмеження. Перелік заборон
В. о. директорки Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України та головна епідеміологиня Львівської області Наталія Тімко у коментарі Tvoemisto.tv зазначила, що насправді зараз важко сказати, чи допоможе карантин «вихідного дня» приборкати поширення коронавірусу. За її словами, потрібно постежити за ситуацією протягом кількох тижнів, а тоді робити висновки.
Водночас епідеміологиня Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медцентру Оксана Пушкарьова вважає, що будь-які обмеження на спілкування допоможуть покращити ситуацію із захворюваністю.
Ресторани працюватимуть
Більшість кафе та ресторанів Львова, які ми опитали, запевнили, що працювати цими вихідними будуть.
За словами власниці трьох львівських закладів – «Чотири Чебуреки. Prosecco Bar», що на вул. Староєврейській, 16 і вул. Героїв УПА, 40 та «Пара булок і компот», що у проїзді Крива Липа – Тетяни Абрамової, своїх закладів цими вихідними вона точно не закриватиме.
Читайте також: Чи зможуть ресторани Львова працювати цими вихідними і чи їх штрафуватимуть за це. Пояснення юриста
«Рішення Кабіну є нелогічним і вбивчим для підприємців та більшості галузі і не лише нашої – ресторанної – а й для спортивної, культурної. Саме вихідні дні складають 40% мого доходу за увесь тиждень. Звичайно, будемо працювати і водночас переживати, бо ж, мабуть, на нас чекатимуть перевірки, протоколи», – каже Тетяна Абрамова.
За її словами, якщо так і буде, свою позицію вона відстоюватиме у суді, посилаючись на свої конституційні права.
«Навіть не знаю, що краще – закритися на вихідні чи отримати штраф», – говорить Тетяна Абрамова.
Власниця ресторанів каже, що не закривати заклади на вихідні збирається не лише вона. У Львові сформована ціла спілка та асоціація підприємців та рестораторів, куди входить вже більше 100 людей. Зараз спілка готує спільну заяву про відмову від виконання нормативно-правового акту, який суперечить Конституції України.
Читайте також: Під час «карантину вихідного дня» ресторани зможуть працювати лише на виніс
Відомий львівський ресторатор Вардкес Арзуманян, який є власником кількох ресторанів у Львові, на своїй сторінці у Фейсбук написав, що «ресторан – не туалет», щоб його закрити за один день.
«Поки що рішення уряду нема. Якщо воно з’явиться і наші юристи скажуть, що рішення відповідає Конституції України, звичайно, закриємося. Але закрити ресторан за один день неможливо, тому, мабуть, рішення Уряду має бути прийняте таким чином, щоби ми встигли закрити ресторан», – розповів у коментарі Тvoemisto.tv Вардкес Арзуманян.
Читайте також: Більше шкоди, ніж користі. В Європейській Бізнес Асоціації проти «карантину вихідного дня»
За його словами, для того, щоб закрити свої ресторани, яких, до речі, за час карантину з 6-ти залишилося лише 4, потрібен приблизно тиждень, адже є багато технологічних питань, які треба вирішити.
«Якщо закриємо на два дні, маємо переглянути наше меню. Наприклад, можу вже сказати, що деякі види пива у нас відпали. Є таке пиво, яке після відкриття бочки маємо за день продати, інакше – або списати, або вилити в унітаз. Те саме з десертами, термін придатності яких – доба. Якщо уряд каже, що те все треба викинути, тоді нехай скаже, звідки взяти гроші, щоб усе покрити. Ми ж податки сплатили», – каже Вардкес Арзуманян.
За словами ресторатора, свої збитки йому важко порахувати, але точно на 40% доведеться скоротити персонал, а тим, хто залишиться, на 30-40% зменшити зарплату.
Гіпермаркети та торгово-розважальні центри – під питанням
Як повідомили Tvoemisto.tv у мережі будівельних гіпермаркетів Епіцентр, під час карантину вихідного дня у магазинах Епіцентр і Нова лінія продаватимуть лише продукти першої необхідності: продукти, лікарські засоби, засоби гігієни, ветеринарні препарати.
Напередодні, на своїй сторінці у Фейсбук Епіцентр зазначив, що вводить 72-годинний робочий день, натякаючи, що в суботу та неділю таки працюватимуть. «Продукти у нас є, вироби медичного призначення, ліки – є, корм для тварин – є. Завозимо пальне», – написали вони.
На це бурхливо відреагував міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Мовляв, вірус розповсюджується ураганними темпами, тому правил важливо дотримуватися усім.
«Хочете покуражитися і робити фарс на здоров’ї людей, тоді поїхали зі мною в реанімації. Покуражтесь перед людьми, які помирають кожного дня. Покуражтесь перед лікарями, які кожного дня роблять все, щоб зберегти життя людей», – наголосив Максим Степанов.
Читайте також: Храми мають бути відкритими у «карантин вихідного дня». Заява Церков
У найбільших торгово-розважальних центрах Львова, в які вдалося додзвонитися, а це Forum Lviv, King Cross Leopolis, а також ринок «Південний», однозначної відповіді про роботу на вихідних не дали. Вони чекають на рішення обласної комісії з ТЕБ і НС, відповідно до якого і працюватимуть.
А як перукарні?
Більшість перукарень у місті відповіли, що все ж на вихідних не працюватимуть, як от салон краси на вулиці Чайковського. Проте є такі, які працюватимуть попри введення карантину вихідного дня (як на вулиці Виговського) або ще не знають (на вул. Науковій).
«Нам керівництво сказало, щоб на роботу виходили. Але все ще може змінитися», – каже працівниця перукарні на вул. Науковій.
Що кажуть в штабі та у поліції
У Львівській міській раді поки не хочуть говорити конкретно про виконання та дотримання вимог карантину вихідного дня – чекають на оприлюднення тексту Постанови Кабінету міністрів.
«Я не бачила цієї постанови. Поки її немає, важко щось казати. У мене самої багато питань. Не мають цієї постанови і в обласній держадміністрації. Коли її оприлюднять, будемо розуміти, чи мають відбуватися міські, обласні комісії ТЕБ і НС і яких норм та обмежень доведеться дотримуватися», – каже керівниця міського штабу з протидії коронавірусу і заступниця міського голови з гуманітарних питань Галина Слічна.
Читайте також: Більше шкоди, ніж користі. В Європейській Бізнес Асоціації проти «карантину вихідного дня»
Чи може комісія впливати на рішення Кабміну, за словами Галини Слічної, також буде зрозуміло з тексту постанови.
Не коментують впровадження карантину вихідного дня і в Національній поліції.
«Поки нічого не коментуємо з цього приводу. Поліція буде виконувати покладені на неї завдання, а от які вони будуть, не знаємо. Чекаємо», – зазначила Тvoemsto.tv речниця Національної поліції Світлана Добровольська.
Нагадаємо, учора ввечері стало відомо, що Львівська міська рада готує позов до суду на рішення Кабміну про карантин «вихідного дня». 11 листопада Кабінет Міністрів запровадив в Україні так званий карантин вихідного дня. В Україні він запрацює із 14-15 листопада і діятиме попередньо до 30 листопада. Працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, оператори поштового зв'язку, атвозаправки, транспорт, готелі та ті, хто надають соціальні послуги. На вихідних заборонять масові заходи, діяльність спорт-комплексів, басейнів, розважальних зон у ТРЦ, а ресторани та кафе зможуть працювати лише на виніс.
Про те, чи можуть працювати «заборонені» заклади Львова цими вихідними і чи їх штрафуватимуть за це, читайте у матеріалі.
Ольга Шведа, Вікторія Савіцька
Вибір Твого міста
- Операція «Релокація». Як урятувати економіку України
- «Я постійно думав: хто, як не ми». Останнє інтерв’ю Дмитра Пащука
- «Хороша освіта нам потрібна не менше, ніж армія»
- «Далі буде ще дорожче». Скільки коштує житло у Львові
- Як зміниться площа Міцкевича у Львові та хто за це заплатить
- Динамічність у мистецтві. Як і де у Львові працює унікальний виставковий центр Home of Arts
- «Ходимо вдвох». Як у Львові працюють інспектори з паркування
- У Києві зникає садиба Терещенків. Чи є шанс на порятунок
- Як трамвайне депо у Львові стає креативним простором. Репортаж
- «Ми збирали кошти на відновлення будинку, коли росіяни ще стояли під Києвом»
- В Україні – дефіцит цибулі. Звідки її імпортують та яка ситуація з іншими продуктами
- За що треба платити в Першому ТМО. Розмова з керівництвом лікарні
- «Мене врятувала ікона». Репортаж з будинку у Києві, який постраждав 25 лютого
- «Все складається, щоб навесні ми пішли у контрнаступ», – військовий експерт
- «Хто я в цій війні». Настоятель гарнізонного храму Тарас Михальчук
- «Хто я в цій війні». Хірург Гнат Герич
- Едвард Лукас: «Шансів на розпад російської федерації зараз більше, ніж колись»
- «Виробіть нові документи!» Юрист про повістки, мобілізацію та військовий облік
- Чи потрібен нам День української жінки? Оксана Кісь про пропозицію нових свят
- «Власта» є частиною історії міста, у цьому ми вбачаємо цінність
- Сам пише казки. Як десятирічний Мартин живе без гаджетів
- Боєць Мирослав Откович: «На передовій життя більше, аніж у тилу»
- Як забудовують Львів та чим зможуть пишатись наші онуки
- Львів гуде. Чи готові підприємці ділитися генераторами та як отримати компенсацію
- «Діти – то святе». Педіатр Ярема Возниця про те, що варто знати батькам
- Проїзд площею Ринок. Кому та за яких умов видають перепустки
- «Українці – це спів». Уляна Горбачевська про моду на українське у світі
- Як зміняться парки та озера Львова. Відверта розмова з очільницею управління екології
- Цілюща вода. Як Моршин намагається зберегти свої джерела
- Як хочете «прохалявити», згадуйте хлопців і дівчат на фронті. Розмова з викладачем-добровольцем
- Чути дзвони та коляду. Як у Львові переосмислювали Різдво
- Майкл Каппоні: Модульні будинки для ВПО – не завжди добре. Чим їх замінити?
- Місія Львова – допомагати. Як місто пережило рік та що далі
- «Страшно, коли відправляєш посилку, а людини вже нема». Інтерв’ю з Лілією Ступницькою
- Незламні люди. Як львівʼяни працюють з кафе та коворкінгів. Репортаж
- «Їдуть машиною і відключають світло». Інтерв’ю з речницею «Львівобленерго»
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- «Треба змінювати стиль календаря, а не дату Різдва». Інтерв'ю з богословом
- Крафтовий сирник добра. Вісім найкращих рецептів
- «Святий Миколаю, принеси подарунки нашим захисникам. Нічого іншого не хочу»
- Неестетичні білборди. Чому у Львові вирішили демонтувати рекламу
- Куди поїхати на вихідні зі Львова: до одного з найстаріших українських міст
- «Хотів бути Левом через Львів». Як військові обирають свої позивні
- Як швидко оплатити комунальні послуги, не виходячи з дому. Інструкція
- «Пункти незламності» у Львові. Де у вашому районі випити кави та підзарядитись
- Що має побачити кожен львів’янин: храм Святого Архистратига Михаїла
- За рік «скурив» айфон. Чому підлітки повірили, що курити безпечно
- Львів матиме два реабілітаційні центри. Чим вони відрізняються і як працюватимуть
- Безпечне навчання. Як діяти під час різних загроз учням у школах і студентам у вишах
- Від цього часто залежить життя людини. Що має бути в домашній аптечці
- «Нам бракує порядку, дисциплінованості й тиші». Плюси і мінуси навчання за кордоном
- «Тут ти все одно на чужині, навіть якщо є дорога елітна школа». Плюси і мінуси навчання за кордоном
- Арештована пам'ятка. Що відбувається з Будинком вчених у Львові
- «Треба однією рукою відстрілюватися, а другою не упустити майбутнє». Юрко Назарук про допомогу військовим і школу
- «На щиті» замість «Груз 200». Як у ЗСУ позбуваються радянської спадщини
- Чи зросте вартість проїзду та як курсуватиме транспорт з осені. Розмова з Орестом Олеськівим
- Право на щастя. Історія подружжя, яке всиновило десятьох дітей
- Міста мають знати, що робити, якщо ракета влучить у ТЕЦ, – експерт
- «На Сихові розвиваємо молодь, яка не знає, чим зайнятись». Як працює центр Young Dovzhenko
- Громадський простір, комунальний ринок і ТЦ. Як зміниться локація на перехресті Петлюри – Садової
- Нам потрібно вижити. Павло Шеремета про руйнування мереж, втрати і бізнес
- Новий бізнес на Львівщині. Які галузі сьогодні є у пріоритеті
- Треба бути оптимістом. Юрій Андрухович та Генрі Марш про війну, творчість і українців
- Люди змінюють час, а не навпаки. Дорж Бату про новий роман «Коко 2.0»
- Знайшли чоловіка через відео на ютубі. Історія родини, яка евакуювалася з Лисичанська до Львова
- Маршрут двоколісним. Що цікавого можна побачити на шляху від Брюховичів до Жовкви
- Як росія створює псевдоукраїнські канали в Телеграмі і чим він небезпечний
- Полтва, можливо, найбрудніша в Україні. Що у нас з річками та чому це важливо для вступу в ЄС
- Як у вишах працюють військові кафедри і що варто змінити
- Проблема з укриттями. Як вчитимуться львівські студенти в умовах війни
- «Мусимо швидко перемогти, щоб українці повернулися додому». Яка ситуація з міграцією на Львівщині
- Бандерівська замість московської. Як Україна та інші країни перейменовують ковбасу, сир і пиво
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Автомобілі подорожчають до осені майже на третину. Експерт про повернення мит
- Трамвай поїде швидше. Як може змінитися вулиця Вітовського у Львові
- «Маємо заявок на тисячу осіб щодня». Чому чоловікам стало важче перетнути кордон
- Що має виконати Україна, щоб увійти до Євросоюзу
- Зміна постачальника газу. Чому ми стаємо клієнтами «Нафтогазу»
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До старовинного села над річкою
- «Треба довести, що ми боремося з корупцією». Що дасть Україні кандидатство в ЄС
- Кава з душею і кардамоном. Історія херсонця, який у львівському парку варить каву
- «Можемо мати цілу генерацію невпевнених у собі дітей». Чим небезпечний російський YouTube
- Чи справді в Україні виник дефіцит техніки і яка ситуація на ринку
- «Здолає дорогу той, хто йде». Як переселенці на Львівщині знаходять роботу
- Що відбулося із УПЦ МП? Інтерв’ю з митрополитом Філаретом
- Російський бізнес у Львові та області. У кого можуть вилучити майно
- «Львів'яни – чудові», або Як переселенці з Маріуполя відкрили у Львові ресторан
- Потрібен сильний лідер. Як бізнесу долати виклики війни
- Добродії на пів мільйона, або Що відбувається у справі Матиса і Шпитка
- Шкодуємо, що не виїхали раніше. Історії дітей, яких рятують у Львові
- «Компроміс вичерпався». Історик про те, чому Україна вже не може святкувати 9 травня
- «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян
- «Бог залишив мене живою, тому мушу жити». Історія медсестри, яка підірвалася на снаряді
- Проблему з пальним можна вирішити, – експерт
- Несправжній Козак. Що буде із майном соратника Медведчука у Львові
- Великдень у Львові та селах відзначали по-різному. Старі фото та традиції
- Космічна магія Великодня. На згадку про писанкарку Ганну Косів
- «Такої кількості ще не було». Як волонтерська кухня передає паски на передову
- Купити авто в Європі. Як через новий закон виник ажіотаж на кордоні і ринку