
Фото: Вікторія Андрєєва/Твоє місто
Допомагати просто! Як долучитись до порятунку дитячих життів у Львові
19 грудня на Миколая чекали і у лікарнях, де повертають здоров’я дітям – львівській лікарні «Охматдит» та Західноукраїнському спеціалізованому дитячому центрі. Передусім – діти, які перебувають тут на тривалому лікуванні. Багато з них – далеко від дому, і як ніхто потребують дива.
Малеча з батьками збирається у їдальні свого відділення. Хтось радісний, а хтось – помітно сумний чи втомлений. Хвороба таки бере своє. Перед початком вистави питають, скільки вона триватиме, адже треба встигнути на крапельниці чи прийняти ліки. Тут не вийде «прогуляти школу, бо Миколая». У їдальню заносять красиво запаковані в коробки подарунки, чортенята і ангел співають пісень, діти пожвавлюються.
Та найбільше, що видно з облич, на диво від чудотворця чекають батьки маленьких пацієнтів. І для них це точно не подарунки в кольорових коробках.
Диво для дорослих
Щороку у львівській обласній дитячій клінічній лікарні лікується приблизно 13-15 тисяч дітей із Львівщини та інших областей України, розповідає заступник головного лікаря Іван Семків. Тут є пацієнти, які щойно народились і важать заледве кілограм, а є майже дорослі підлітки. І кожен з них потребує особливого підходу – і в лікуванні, і в спілкуванні.
Іван Семків
Іван Семків розповідає про новонароджених, поки піднімаємось у відділення інтенсивної терапії, куди часто потрапляють передчасно народжені немовлята із вадами серця. Таким діткам потрібні дорогі ліки, спеціальне харчування. Не всі сім’ї можуть самотужки це забезпечити, тим паче, лікування може розтягнутись на місяці. Тож із цим допомагають благодійники.
У реанімаційному відділенні новонароджених зараз перебувають четверо малюків. Малесенькі, здається, менші за ляльок, дітки лежать у ліжечках із купою апаратури навколо. Біля одного малюка може бути до 10-ти інфузійних помп, що дозволяють вводити покраплинно ліки немовлятам, яким неможливо поставити крапельницю.
«Біля кожної дитини апаратура працює цілодобово. Якщо важка післяопераційна дитина, то біля неї може бути і 10 інфузоматів: харчування, антибіотики тощо. Зараз у нас дітки, які лікуються давніше, вони ідуть на поправку, тож біля них менше інфузоматів», – говорить завідувачка відділення Наталія Іванівна.
Спонсори, додає вона, подарували відділенню хороші монітори, що допомагають відстежувати усі життєвонеобхідні показники маленького організму: частоту серцебиття і дихання, насичення крові киснем, тиск тощо. Але ця техніка працює цілодобово і швидко вичерпує свій ресурс. Тож обладнання постійно потребує оновлення.
Біля одного ліжечка із немовлям стоїть бабуся. По ній видно, що вона давно втомлена. Та в очах є надія. У кожному ліжечку – пакунок від Миколая, адже він приходить до усіх дітей. Лікарі розповідають, що передчасно народжене немовля важило усього 900 грам, коли потрапило до лікарні, і мало проблеми через не розвинені до кінця системи організму. Та минуло два місяці і дитинка почувається краще, набирає вагу і йде на поправку. Зокрема завдяки тому, що лікарі мають сучасні монітори та інфузомати.
Читайте також: Люди Твого міста: Ярема Возниця про дитячі хвороби, вакцинацію та вибір лікаря
«Я працюю тут 28 років. Тоді тут дихальний апарат був може один, а може два. Не всі діти могли поміститись і не весь персонал умів користуватись обладнанням. А сучасне обладнання рятує. Раніше за рік помирало приблизно 130-140 дітей, а тепер – 20-25. Це переважно передчасно народжені діти, які можуть не витримати операцію. Або батьки перетримали, бо думали, що пройде, а потім вже пізно рятувати», – розповідає Іван Семків.
Створити диво – насправді просто
«Ми дуже вдячні всім людям доброї волі, які збирають кошти, купують нам інфузійні помпи, монітори, слідкуючу апаратуру. Це, зокрема, фонд «Допомагати просто», – долучається до розмови в. о. головної лікарки «Охматдиту» Олександра Бурда.
Олександра Бурда
Вона додає, що завдяки благодійникам, участі у конкурсах мікропроєктів і транскордонному співробітництву лікарні вдалось придбати сучасні дихальні апарати, лапараскопічну стійку із 3D-зображенням, операційний стіл, наркозні апарати тощо. Олександра Бурда додає, що пошук можливостей для позабюджетного фінансування триває постійно.
«Хтось допомагає коштами, хтось – своїми руками. У мене просто немає слів, наскільки я вдячна», – розчулено говорить лікарка.
За допомогою Благодійного фонду ПриватБанку «Допомагати просто!» лікарня «Охмадит» була обладана ультрасучасним медичним обладнанням: електрохірургічним апаратом ARC 350, пульсоксиметром Rad 8, шприцевими інфузійними насосами SEP-21S Plus та Aitecs 2016 та двома приліжковими моніторами пацієнта BSM-3532.
Страховка для пацієнта
Сучасне обладнання – монітори, наркозні апарати, пояснює Олександра Бурда, підвищують якість надання допомоги.
«Уявіть, як це – проводити загальне знечулення, коли ви маєте тільки фонендоскоп і наркозний апарат, а нічого слідкуючого нема. Наскільки важко стежити і ввести наркоз без цих всіх показників і сигналів, що сповіщають про різні функції організму. А коли ви все це маєте, то і почуваєтесь безпечніше. Якщо ви маєте таке обладнання – ви більше застраховані від помилки, і пацієнт – в першу чергу. Якщо того нема, ти почуваєшся зовсім інакше – забагато адреналіну», – говорить Олександра Бурда.
Читайте також: Мрія про велике. Навіщо у Львові хочуть об'єднати Охматдит і Чорнобильську лікарню
У лікарні є багато планів на наступний рік. Для їх реалізації, зокрема відкриття нових операційних, потрібні наркозні апарати, апарати штучної вентиляції легень. Також потрібен такий апарат у приймальне відділення. Окрім того, лікарня потребує ультразвукові апарати у реанімаційні відділення, адже не кожну дитину можна відвезти на обстеження.
«Ми завжди мусимо мати якийсь запас. Ще один наркозний апарат чи апарат для штучної вентиляції, монітори, інфузійні помпи – ці речі ідуть постійно. Тому ми дуже вдячні будь-якій копійці та співчуттю, будь-якому доброму слову», – говорить Олександра Бурда.
Вона згадує нещодавній випадок, коли завдяки лікарям і сучасному обладнанню, що допомагає їм працювати, вдалось, мабуть, змінити долю дитини. Ідеться про 15-річну дівчинку, яку в центрі Львова травмував сполоханий туристами кінь. Тоді дитину оперували цілу ніч, викликали спеціально судинного хірурга.
«Операцій було море, перев’язок було море. Нога була пошкоджена від коліна до кісточки, судини, м’язи, все. По шматочку забирали те, що не життєздатне, нога була з ішемією, безкровна певний період часу. Якщо перебита судина і кров не доходить, то нога мертва. То дуже складний випадок, це треба розуміти і бачити. Кожна перев’язка – то операція. Але ми вдячні, що той випадок закінчився щасливо», – говорить Олександра Бурда.
Вона додає, що для допомоги дитині Львівська міськрада виділила лікарні гроші, за які купили мікродрель і мікропилу для ортопедів-травматологів.
Благодійність в смартфоні
Благодійний фонд ПриватБанку «Допомагати просто» цього року знову проводить акцію «Звичайне диво», зібрані під час якої кошти витратять на подарунки пацієнтам лікарень і на «подарунки» лікарям – життєво необхідне обладнання для різних відділень лікарні. Акція, яка відбулась минулого року, повториться і цьогоріч у всіх обласних дитячих лікарнях країни в рамках акції «Звичайне диво» від ПриватБанку та Mastercard. У Львові вона пройде у лікарні «Охматдит» та в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі.
Зареєструвавшись в акції, клієнти просто роблять покупки із карток банку, а з кожної транзакції 1 гривня перераховується на благодійність. До кожної благодійної гривні ще по одній додають ПриватБанк та Mastercard.
Подарунки отримає близько трьох тисяч пацієнтів. Акція триває до 31 грудня, а вже зібрано майже три мільйони гривень. Відстежувати хід збору коштів можна на сайті акції.
Кошти, що залишаться після купівлі подарунків, витратять на закупівлю ліків та медичного обладнання для дитячих лікарень. Фонд не передає гроші лікарням, а закуповує через тендерні процедури безпосередньо те обладнання, якого потребує медичний заклад, проконсультувавшись попередньо з медиками.
Клієнти банку можуть стати благодійниками не лише напередодні свята. Протягом всього року працює Благодійний фонд ПриватБанку «Допомагати просто!», який дозволяє жертвувати гроші за кількома напрямками: на підтримку армії та допомогу пораненим, тяжкохворим дітям або дитячим будинкам, фонду «Таблеточки». Звіти із сумами можна переглянути онлайн, як і повний щорічний звіт фонду, де описано на що саме витрачені гроші. Усі пожертви можна зробити і «на ходу» – у декілька кліків в смартфоні. Варто лише зайти в Приват24 та обрати іконку «Добро».
Допомагати дійсно дуже просто.
Олександра Бодняк
Фото: Вікторія Андрєєва і Приватбанк
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- А вони відчинені? «Рейд» львівськими укриттями
- Підземний паркінг, або Остання крапля терпіння для ЮНЕСКО
- Замість підсумку шкільного року. Чи працюють у школах Львова басейни та що можна зробити
- «Львову бракує зеленого каркаса». Що не так із повітрям у місті та як це змінити
- «Ми чекали, що буде війна у Львові». Розмова з добровольцем Ярополком Пшиком
- Для України вірогідними є чотири сценарії. Два з них позитивні
- Пікнік на галявині та ніяких «подяк». Якими є випускні за кордоном
- Що не так із реабілітацією військових та чому це стосується кожного
- Привид «Люсії», або Чому у Львові знесли історичну віллу
- У музей або під асфальт. Як Львівщина позбувається радянських пам’ятників
- Гривня за квадратний метр. Що відбувається з комунальним майном Львівської облради
- «Усе буде добре, мамо». Розмова з тими, що втратили синів на війні
- Галина Крук: Коли нас перестануть запитувати, хто наш Достоєвський?
- Складено рейтинг 200 найбільших компаній Львівщини за виторгом за рік
- Місце пам’яті. Як Львів створює нове військове кладовище
- Довга історія короткого моста, або чому Рясне може стати «островом»
- «Король пішов на війну». Як Львів святкуватиме День міста
- «Ми як на пороховій бочці». Як живе Розвадів, де стався витік газу
- «Сьоме питання». Про що Садовий не може домовитись з депутатами
- «Не думали, що готуватимемо харчі на передову дев’ять років»
- Молоко, пил і надмірна чистота. Чому в дітей виникає алергія і як боротись
- «ЛКП проїдають мільйони». Чи створять у Львові наглядові ради
- Що буде із двома найстарішими пологовими будинками Львова?
- «Тепер з 30 співають лише троє дітей. Раніше було навпаки». Інтерв'ю з хормейстеркою
- Як забудовують південну околицю Львова та що не так
- Московський патріархат – це питання національної безпеки, а не релігійної свободи
- Підробляють документи, перепливають річку. Інтерв'ю з прикордонником про ухилянтів
- Якою могла б бути наша кухня, якби не «совок». Інтерв'ю з дослідницею Маріанною Душар
- «Нам поможе святий Юрій». Як Львів позбувався російської церкви
- «Ми вже перемогли... ». Остання розмова з Євгеном Гулевичем
- Сир у багажнику, щоб прилаштувати на визрівання, – звичне явище
- Команда рівних. Яка роль медсестри з розширеними повноваженнями в сучасній медицині
- Кому належать готелі у центрі Львова і чи є серед них росіяни
- Операція «Релокація». Як урятувати економіку України
- «Я постійно думав: хто, як не ми». Останнє інтерв’ю Дмитра Пащука
- «Хороша освіта нам потрібна не менше, ніж армія»
- «Далі буде ще дорожче». Скільки коштує житло у Львові
- Як зміниться площа Міцкевича у Львові та хто за це заплатить
- Динамічність у мистецтві. Де у Львові працює унікальний виставковий центр Home of Arts
- «Ходимо вдвох». Як у Львові працюють інспектори з паркування
- У Києві зникає садиба Терещенків. Чи є шанс на порятунок
- Як трамвайне депо у Львові стає креативним простором. Репортаж
- «Ми збирали кошти на відновлення будинку, коли росіяни ще стояли під Києвом»
- В Україні – дефіцит цибулі. Звідки її імпортують та яка ситуація з іншими продуктами
- За що треба платити в Першому ТМО. Розмова з керівництвом лікарні
- «Мене врятувала ікона». Репортаж з будинку у Києві, який постраждав 25 лютого
- «Все складається, щоб навесні ми пішли у контрнаступ», – військовий експерт
- «Хто я в цій війні». Настоятель гарнізонного храму Тарас Михальчук
- «Хто я в цій війні». Хірург Гнат Герич
- Едвард Лукас: «Шансів на розпад російської федерації зараз більше, ніж колись»
- «Виробіть нові документи!» Юрист про повістки, мобілізацію та військовий облік
- Чи потрібен нам День української жінки? Оксана Кісь про пропозицію нових свят
- «Власта» є частиною історії міста, у цьому ми вбачаємо цінність
- Сам пише казки. Як десятирічний Мартин живе без гаджетів
- Боєць Мирослав Откович: «На передовій життя більше, аніж у тилу»
- Як забудовують Львів та чим зможуть пишатись наші онуки
- Львів гуде. Чи готові підприємці ділитися генераторами та як отримати компенсацію
- «Діти – то святе». Педіатр Ярема Возниця про те, що варто знати батькам
- Проїзд площею Ринок. Кому та за яких умов видають перепустки
- «Українці – це спів». Уляна Горбачевська про моду на українське у світі
- Як зміняться парки та озера Львова. Відверта розмова з очільницею управління екології
- Цілюща вода. Як Моршин намагається зберегти свої джерела
- Як хочете «прохалявити», згадуйте хлопців і дівчат на фронті. Розмова з викладачем-добровольцем
- Чути дзвони та коляду. Як у Львові переосмислювали Різдво
- Майкл Каппоні: Модульні будинки для ВПО – не завжди добре. Чим їх замінити?
- Місія Львова – допомагати. Як місто пережило рік та що далі
- «Страшно, коли відправляєш посилку, а людини вже нема». Інтерв’ю з Лілією Ступницькою
- Незламні люди. Як львівʼяни працюють з кафе та коворкінгів. Репортаж
- «Їдуть машиною і відключають світло». Інтерв’ю з речницею «Львівобленерго»
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- «Треба змінювати стиль календаря, а не дату Різдва». Інтерв'ю з богословом
- Крафтовий сирник добра. Вісім найкращих рецептів
- «Святий Миколаю, принеси подарунки нашим захисникам. Нічого іншого не хочу»
- Неестетичні білборди. Чому у Львові вирішили демонтувати рекламу
- Куди поїхати на вихідні зі Львова: до одного з найстаріших українських міст
- «Хотів бути Левом через Львів». Як військові обирають свої позивні
- Як швидко оплатити комунальні послуги, не виходячи з дому. Інструкція
- «Пункти незламності» у Львові. Де у вашому районі випити кави та підзарядитись
- Що має побачити кожен львів’янин: храм Святого Архистратига Михаїла
- За рік «скурив» айфон. Чому підлітки повірили, що курити безпечно
- Львів матиме два реабілітаційні центри. Чим вони відрізняються і як працюватимуть
- Безпечне навчання. Як діяти під час різних загроз учням у школах і студентам у вишах
- Від цього часто залежить життя людини. Що має бути в домашній аптечці
- «Нам бракує порядку, дисциплінованості й тиші». Плюси і мінуси навчання за кордоном
- «Тут ти все одно на чужині, навіть якщо є дорога елітна школа». Плюси і мінуси навчання за кордоном
- Арештована пам'ятка. Що відбувається з Будинком вчених у Львові
- «Треба однією рукою відстрілюватися, а другою не упустити майбутнє». Юрко Назарук про допомогу військовим і школу
- «На щиті» замість «Груз 200». Як у ЗСУ позбуваються радянської спадщини
- Чи зросте вартість проїзду та як курсуватиме транспорт з осені. Розмова з Орестом Олеськівим
- Право на щастя. Історія подружжя, яке всиновило десятьох дітей
- Міста мають знати, що робити, якщо ракета влучить у ТЕЦ, – експерт
- «На Сихові розвиваємо молодь, яка не знає, чим зайнятись». Як працює центр Young Dovzhenko
- Громадський простір, комунальний ринок і ТЦ. Як зміниться локація на перехресті Петлюри – Садової
- Нам потрібно вижити. Павло Шеремета про руйнування мереж, втрати і бізнес
- Новий бізнес на Львівщині. Які галузі сьогодні є у пріоритеті
- Треба бути оптимістом. Юрій Андрухович та Генрі Марш про війну, творчість і українців
- Люди змінюють час, а не навпаки. Дорж Бату про новий роман «Коко 2.0»
- Знайшли чоловіка через відео на ютубі. Історія родини, яка евакуювалася з Лисичанська до Львова
- Маршрут двоколісним. Що цікавого можна побачити на шляху від Брюховичів до Жовкви
- Як росія створює псевдоукраїнські канали в Телеграмі і чим він небезпечний