
Фото: Роман Балук
Чи є місця для хворих на коронавірус у лікарнях Львова
На Львівщині в 10-ти лікарнях, які приймають хворих на коронавірус або пацієнтів із підозрою на нього, сьогодні, 15 червня, лікуються 638 людей. Із них 532 пацієнти – у медзакладах Львова. Про це зранку під час брифінгу сказав директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.
За його словами, визначені стаціонари області заповнені приблизно на 30%. Усього, каже Орест Чемерис, медзаклади можуть прийняти 1800 хворих на коронавірус або з підозрою на нього.
«У Львові, об’єктивно, заповненість є більшою. Але такого, щоб були справді відмови у госпіталізації, немає», – сказав Орест Чемерис у коментарі Tvoemisto.tv.
Читайте також: Ще один обласний медзаклад почав приймати хворих з підозрою на Сovid-19
Tvoemisto.tv з’ясувало, чи насправді на Львівщині визначені медзаклади заповнені лише на третину.
Хворих із коронавірусом або підозрою на нього у Львові приймають інфекційна лікарня, Центр легеневого здоров’я, 8-ма і 1-ша міська клінічна лікарня і госпіталь ветеранів війни у Винниках. Орест Чемерис говорить, що хворих із підтвердженим діагнозом Covid-19 має приймати інфекційна лікарня. Окрім того, львівські лікарні краще оснащені і можуть надавати більш фахову допомогу, тож важких пацієнтів з районів перевозять сюди.
Яка насправді заповненість у лікарнях
Головний лікар 8-ї МКЛ Василь Обаранець розповів Tvoemisto.tv, що у цій лікарні зараз є 58 хворих з пневмоніями, у 20-ти з них – підтверджений Covid-19. Їх мали би перевезти в інфекційну лікарню, але там не приймають.
«На вихідні було 65 хворих. Сьогодні тих, у кого негативні результати тестів, перевели по місту. 20 хворих у нас з підтвердженим діагнозом, але інфекційна лікарня повністю закладена. У нас вони не всіх беруть. Ми домовляємось, вони кажуть, скільки можуть забрати. Намагаємось розвантажити себе, якщо це не коронавірус, тому що наступні хворі чекають», – говорить Василь Обаранець.
Він додає, що і сама 8 МКЛ майже завантажена.
«Реально, по боксах, і з дотриманням протоколу, з урахуванням палат інтенсивної терапії, двох реанімаційних відділень, то ми можемо прийняти між 80 і 90 пацієнтів. Якщо класти всіх підряд, по декілька в одну палату, то можемо більше, до 100 хворих», – каже Василь Обаранець.
Він додає, що проблема не в приміщеннях для хворих, а у тому, щоб якісно надати їм допомогу. Медичний персонал тут може працювати із 60-70 пацієнтами.
«Люди собі слабо уявляють, що це таке – 4 години в костюмі, масці, коли спека 26-27, і фізично працювати біля хворого. А в реанімації це саме фізична робота без зупинки. Потім потрібно мінімум 8 годин, щоб відпочити», – говорить Василь Обаранець.
Окрім того, додає лікар, усі госпіталізовані з пневмоніями потребують кисню, кожному потрібен окремий доступ до кисневої точки.
«Якщо раніше ми заправляли кисень раз у два тижні, при тому, що це хірургічний стаціонар із трьома реанімаціями і 20-ма операційними, то зараз заправляємо щодня. Я вже за вартість мовчу», – каже лікар.
Та, додає він, якщо буде потрібно прийняти більше пацієнтів, лікарня шукатиме вихід.
«Будемо думати. Для того є Штаб (із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру – ред.), влада, обласна і міська», – говорить Василь Обаранець.
Читайте також: «Серпень – це запізно». Які проблеми виникли у лікуванні раку на карантині
Заступник гендиректора Львівської обласної інфекційної лікарні Ігор Берник каже, що медзаклад і справді заповнений.
«На ранок був 191 хворий, зараз вже може 196. Ті приміщення, що у нас виділені для таких пацієнтів, з дотриманням санітарно-епідемічних вимог, з умовою, що персоналу буде безпечно працювати і він зможе якісно надавати допомогу, можуть прийняти не більше, як 200 людей. Тому ми на 98% заповнені, хоча це процес динамічний, щодня виписуються до 10-15 людей, стільки ж ми можемо прийняти», – розповів Ігор Берник у коментарі Tvoemisto.tv.
Він додає, що хворих, які би потребували лікування у стаціонарі, є більше.
За словами Ігоря Берника, медиків вистачає, але вони вже виснажені, зокрема, психологічно і морально.
«Ніхто не розраховував на таку тривалість. В інших країнах вже через два місяці лікарів проводжали з оплесками, з музикою, з почестями по домівках. Але у нас ситуація погіршилась, кількість хворих зростає, тяжких хворих більше, більше вмирає. У багатьох пацієнтів сильна дихальна недостатність, вони без кисню не можуть. Покращення настає дуже повільно», – каже Ігор Берник.
У середньому, хворий проводить у лікарні до місяця часу, якщо у нього тяжка форма захворювання. Якщо людина потрапляє у відділення інтенсивної терапії (в реанімацію), то лікування може тривати 1,5-2 місяці.
У госпіталі ветеранів війни та репресованих імені Юрія Липи зранку 15 червня було 122 пацієнти, у 53-х із них – підтверджений Covid-19. Утім у госпіталі відмовились коментувати заповненість лікарні – мовляв, цю інформацію може надати лише гендиректор, а він зайнятий.
У Центрі легеневого здоров’я зранку було 103 людини з пневмоніями, із яких у 56 – підтверджений діагноз, а решта – чекають на результати лабораторних тестів.
«У нас лікуються пацієнти з важкими пневмоніями і середньої важкості. Для поступлень пацієнтів з коронавірусною хворобою відведено 120 ліжок, що підведені до кисневої інфраструктури. Із них 20 ліжок – у відділенні інтенсивної терапії», – розповіли Tvoemisto.tv у Центрі легеневого здоров’я.
«Такого, щоб важких пацієнтів не приймали – немає»
Як розповів Tvoemisto.tv виконувач обов'язків гендиректора Центру екстреної медицини і медицини катастроф Ярема Качмар, є певні критерії для госпіталізації пацієнтів: дихальна недостатність, низьке насичення крові киснем, задуха, виснажливий кашель. Також госпіталізують людей із супутніми захворюваннями.
«Логістика – це складне питання, є різні райони, різні патології, ситуації, підозра або підтверджений випадок. Це вирішується індивідуально. Є оперативно-диспетчерський відділ, там є відповідальні лікарі, які, знаючи ситуацію на той момент, ухвалюють рішення. Також є заступник з оперативної роботи, він працює з приймальними відділеннями, узгоджує», – говорить Ярема Качмар.
Читайте також: Як працює кардіологічне відділення Львівської обласної лікарні. Фото. Відео
Він додає, що буває, коли увесь ранок пацієнтів з підозрою на коронавірус приймає одна лікарня, тоді під вечір там просять не везти до них пацієнтів, поки не буде виписки наступних.
«Це робочі моменти. Такого, щоб важких пацієнтів не приймали – немає. Просто потрібен певний час на узгодження, яка саме лікарня буде приймати у кожному конкретному випадку», – говорить Ярема Качмар.
Як розповів Орест Чемерис, пацієнтів з легкими формами пневмонії приймає 1-ша міська клінічна лікарня, із середніми і важкими – 8-ма МКЛ.
Що відбувається, коли хворий звертається до сімейного лікаря
Завідувачка першим поліклінічним відділенням міської лікарні імені Князя Лева (1-ша МКЛ) Любомира Луцевич розповіла Tvoemisto.tv, що відбувається, коли до сімейного лікаря звертається пацієнт з підозрою на коронавірус.
«Спочатку сімейний лікар телефоном або через відеодзвінок опитує пацієнта, які у нього скарги, який стан. Якщо лікар запідозрює пневмонію, то у нас є спеціально виділений кабінет для пацієнтів з температурою. Там лікар оглядає, роблять рентген. Якщо є пневмонія, тоді скеровують на Ужгородську із легкими, а у 8-му лікарню і Центр легеневого здоров’я – із важкими», – розповідає лікарка.
Госпіталізує хворого зазвичай швидка допомога, перед тим сімейний лікар уточнює, у якій лікарні є місця.
Любомира Луцевич говорить, що 80% пацієнтів хворіють у легкій формі, 15% – середньої важкості, а 5% можуть потребувати реанімаційних заходів.
У поліклінічному відділенні також працює мобільна бригада, яка бере аналіз на ПЛР-діагностику, що потім передає у Лабораторний центр МОЗ у Львівській області. Обстежують тих, хто звертається з підозрою, і тих, хто контактував із хворими.
Станом на 8:00 15 червня у Львові та у Львівській області було 2933 людини, які інфікувались коронавірусом. За минулу добу лабораторії області провели 668 тестів на Covid-19, з яких 136 – позитивні. Із нововиявлених хворих 86 – це львів’яни. Як уточнили у Львівській міській раді, із цих тестів близько 450 – зібрані впродовж доби.
Олександра Бодняк
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу
- Карантин допоміг вдосконалитися. Як пандемія змінила роботу «Майстерні Improv»
- Усе про авіакатастрофу військового літака Ан-26 на Харківщині в один клік. Фото, відео. Оновлюється
- Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
- Чому львів’яни досі п’ють хлоровану воду і чи здатні політики вирішити проблему
- Тепер нас знають і поважають. Як перекладачка просуває Львів у світі
- На Covid-19 хворіють повторно. Чи варто панікувати
- З Нью-Йорка до Львова. Як американський актор знімався в містичному трилері
- Завжди перший. У пам’ять про педіатра Богдана Остальського
- «Якщо справою не живеш, то не будеш успішним». Як поїхав під час пандемії «Чудо Тур»
- 3D друк, Zoom і нафта. Яким галузям і компаніям дісталась корона, а кому від неї і добряче дісталось
- Ризики збільшуються, але страху вже немає. Львівський готельєр про бізнес у час Covid-19
- Чи працюють у Львові правила МОЗ про госпіталізацію пацієнтів з Covid-19
- Верховний головнокомандувач. Що робив Володимир Зеленський на Яворівському полігоні. Репортаж
- Чи вартує в час пандемії вакцинувати дітей від грипу. Пояснення педіатра
- Що «Є» у Львові? Як популярна мережа книгарень потрапила у скандал
- Пройти випробування пандемією. Економічні загрози та можливості напередодні другої хвилі ковіду
- Смерть чоловіка у центрі Львова. Як у майбутньому запобігти таким випадкам
- Новий рядок у паспорті та єдиний транспорт. Що буде у Львівській ОТГ
- Чорні глечики і Біла пані. Подорож у Гавареччину і Підгорецький замок
- Україна після 25 жовтня. Як житимуть громади за новими правилами